Kendisini aldattığını düşündüğü 112 görevlisi nişanlısının çalışma arkadaşını av tüfeğiyle tehdit etti

Zonguldak'ta meydana gelen olayda, 112 de görevli ATT olan nişanlısının, kendisini aynı ambulansta beraber çalıştığı sağlık memuruyla ilişkisi olduğundan şüphelenen M.K., oturduğu köye farklı bir isimle ambulans istedikten sonra, köye gelen ambulansın önünü av tüfeğiyle keserek sağlık memurunu ölümle tehdit etti.

Güncel 21.01.2019, 21:19 21.01.2019, 21:19
Kendisini aldattığını düşündüğü 112 görevlisi nişanlısının çalışma arkadaşını av tüfeğiyle tehdit etti

Olay, iki hafta önce merkeze bağlı Keller köyünde meydana geldi. İddiaya göre, 112 Acil Servis Merkezi'ne bağlı ambulansta acil tıp teknisyeni olarak görev yapan nişanlısı H.K.'nın aynı ambulansla görevli sağlık memuru ile ilişkisi olduğunu düşünen market müdürü M.K., hasta rolü yaparak Keller köyüne ambulans talep etti. Bölgede görevli olan nişanlısının içinde bulunduğu ambulans, Keller köyüne yola çıktı.

Köye gelen ambulansın önünü av tüfeğiyle kesen M.K., nişanlısının ilişkisi olduğunu düşündüğü sağlık memuruna av tüfeğini doğrulttu. Çevredekiler ve nişanlısı M.K.'yı sakinleştirmek için uzun süre uğraştı.

Ambulans şoförünün acil yardım butonuna çağrıda bulunmasının ardından köye jandarma ekipleri yönlendirildi. M.K. jandarma gelmeden önce köylülerin iknası sonucu olay yerinden ayrıldı. Sağlık personeli jandarmayı arayıp olumsuz durum olmadığını söyleyince de ekipler geri döndü.

Olayın ortaya çıkmasının ardından İl Sağlık Müdürlüğü, soruşturma başlatarak durumu jandarmaya bildirdi. Jandarmanın geçen cuma olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

Yorumlar (0)
-2
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?