Samsun’da yaşanan olayda, sağlık çalışanı olduğu öğrenilen 2 kadın, evlerine çağırdıkları şahsı darp ve gasp ettikleri iddiasıyla tutuklandı.

Banka hesabını boşalttılar

Olay, Samsun'un İlkadım ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde memur olarak çalışan F.A. (26) ve Gazi Devlet Hastanesi'nde memur olarak görev yapan Ö.K. (29) adlı kadınlar, evlerine davet ettikleri tanımadıkları M.C.U. adlı şahsı alıkoyup darp ederek banka hesabındaki yüklü miktardaki parayı kendi hesaplarına EFT yaptırdı.

Hastanede Şok İddia! Tuvalete Giden Doktor Sırra Kadem Bastı! Hastanede Şok İddia! Tuvalete Giden Doktor Sırra Kadem Bastı!

“borç para aldık”

Ayrıca kadınların banka kartı ile de şahsın hesabından para çektikleri ileri sürüldü. M.C.U., polise şikayette bulundu. Eşlerinden boşanmış olduğu öğrenilen birer çocuk annesi iki kadın, Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı. Kadınlar haklarındaki suçlamaları kabul etmeyip borç para aldıklarını savundular.

"Gasp, alıkoyma ve kasten yaralama" suçlarından Samsun Adliyesine sevk edilen F.A. ve Ö.K. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.