00:42 Mevzuat • Bugün 00:42

Sağlık Bakanlığı ile Öz Sağlık İş sendikası arasında 2023 ve 2024 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi geçtiğimiz gün imzalandı. Sözleşme yetkili sendika tarafından yayınlandı. Detaylar Haberimizde.

00:16 Sendika • Bugün 00:16

Memur Sen Yönetim Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak atanan Prof. Dr. Vedat Işıkhan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında en düşük memur maaşının 22 bin lira olması vaadi de gündeme geldi.

7 saat önce Ekonomi • Dün 22:14

Kamu Çerçeve protokolü kapsamında yapılan zammın ardından 14 Haziran 2023 tarihinde ilk zamlı maaşlarını alacak olan kamu işçilerinin maaş bordroları hazırlandı. Kamu işçisi maaş bordro hesaplamalarının ardından geriye dönük 135 günlük toplu paraların da hesaplanarak ödenme süreci başlayacak.

8 saat önce Gündem • Dün 21:14

Son günlerde özellikle dolar kurunda yaşanan dalgalanma sonrasında en düşük memur maaşının hedeflenen 22 bin lira seviyesinden bugün itibariyle 18 bin liraya düştüğü konuşuluyor.

9 saat önce Gündem • Dün 19:48

SGK Başuzmanı İsa Karakaş, yaptığı açıklamada en düşük memur maaşına yapılacak büyük orandaki zamı göz önünde bulundurarak, en düşük memur emeklisinin ve pratisyen hekimin maaşlarının dengeli bir seviyeye ulaşması gerektiğini belirtti.

10 saat önce Ekonomi • Dün 19:43

Mayıs ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla birlikte milyonlarca emekli ve memur için zam oranları da belirginleşmeye başladı. Memurların zam oranıyla ilgili beklentiler, SGK Uzmanı Özgür Erdursun tarafından sosyal medya hesabından paylaşıldı.

10 saat önce Ekonomi • Dün 19:34

Milliyet Gazetesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en düşük memur maaşı 22 bin lira olacak açıklamasına göre temmuz ayında oluşacak zamlı memur maaşlarını yayınladı.

10 saat önce Gündem • Dün 19:31

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, asgari ücret başta olmak üzere memur ve emeklisinin maaşlarına yapılacak zam ile ilgili açıklamalarda bulundu ve "İnsanlarımızın beklentileri kesinlikle karşılanacak" dedi.

10 saat önce Ekonomi • Dün 19:19

Döviz kurlarında yaşanan hareketlilik sonucunda baraj kapakları açıldı ve dolar kuru günlük bazda yüzde 7'nin üzerinde bir artış kaydetti. Dün 21,50 seviyesinde olan dolar bugün ise 23,16 seviyesine yükseldi. Konuyla ilgili uzmanlar, dolardaki ve ekonomideki olası gelişmeleri SÖZCÜ gazetesine açıkladı.

10 saat önce Gündem • Dün 19:17

En düşük memur maaşlarının 15 bin liraya yükseltileceğini duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Temmuz ayında enflasyon farkı ve refah payının eklenerek en düşük memur maaşlarının 22 bin liraya çıkacağının açıklanmasının ardından hemşire maaşları ne kadar olacağı sorusu merak ediliyor.