5 saat önce Gündem

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Antalya'nın sağlık altyapısını güçlendirmeye yönelik atılan önemli adımlardan biri olan Antalya Şehir Hastanesi'nin resmi açılışını gerçekleştirdi. 1500 yatak kapasitesi, 300 poliklinik, ve 43 ameliyathaneye sahip olan bu devasa sağlık tesisi, bir dizi özel birimi bünyesinde barındırıyor.

5 saat önce Gündem

İstanbul'un Avcılar ilçesinde yaşanan bir olay, Cihangir-Başakşehir Şahintepe seferini yapan İETT otobüsü ile A.K. tarafından yönetilen bir otomobil arasındaki yol vermeme anlaşmazlığından kaynaklandı. İddialara göre, otobüsün durmasına neden olan otomobil sürücüsü, bu durumu sinirlenen bir yolcu ile doktor olan şoför arasında kavgaya dönüştürdü.

5 saat önce Sağlık

Sağlık Bakanlığı’na daire başkanı olarak uzun yıllar görev yapan Şükrü Abdullah Şeker en son Onkoloji Eğitim Araştırma Hastanesinde başhekim yardımcısı olarak görev yapıyordu.

10 saat önce Gündem

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı tarafından yürütülen "Kafes-50" operasyonu çerçevesinde, depremzedelere dağıtılması gereken ilaçları dağıtmayarak ödeme aldıkları belirlenen 28 şüpheliden 18'i tutuklandı.

10 saat önce Sendika

Asılsız Bir CİMER şikâyeti üzerine hakkında soruşturma açılan Hürriyet Sağlık-Sen üyesi Hemşireye Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’nce verilen UYARI cezasına yapılan itiraz üzerine ceza iptal edildi.

11 saat önce Gündem

Ankara'da, Ayşe Ç.'nin eski eşi tarafından ödenmesi gereken 400 lira nafakayı 9 yıl boyunca alan avukat Hasan C., yapılan ceza indirimi ile hapise girmekten kurtuldu. Emekli hemşire Ayşe Ç.'nin şikayeti üzerine 'hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma' suçlamasıyla yargılanan avukat Hasan C., pişmanlık göstermesi ve sabıkasız olması nedeniyle aldığı ceza miktarında indirimle karşılaştı.

11 saat önce Sağlık

İzmir'in tanınmış üroloji doktorlarından biri olan ve üroloji alanında yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Prof. Dr. Necmettin Çıkılı, 75 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

11 saat önce Gündem

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik suçlarına karışan 11 şüpheliyi gözaltına aldı

11 saat önce Gündem

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Alper Kemaloğlu, tıp öğrencilerinin kabiliyet ve bilgi açısından Avrupa'daki meslektaşlarını geride bıraktığını belirtti. ERÜ Tıp Fakültesi'nde düzenlenen etkinliklerin ve yapılan faaliyetlerin öğrencilerin derslere olan motivasyonunu artırdığını ifade etti.

12 saat önce Gündem

Sağlıkla ilgili bazı kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yapılan değişikliklerle birlikte, aile hekimlerine destek ödemesi yapılacak.