15:47 Güncel

Bugün yapılması beklenen benzin ve motorin zamları ileri bir tarihe ertelendi. Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını yakından takip ediyor.

15:43 Güncel

Ambalajlı ürünlerin geri dönüşümü için bir süredir yürütülen “Depozito Yönetim Sistemi” çalışmaları tamamlandı.

15:42 Mevzuat

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), evde bakım teknikeri olarak başvuran bir kişinin, hasta nakil ambulansında görevlendirilmesi işleminin geri alınması talebini haklı buldu.

15:35 Güncel

AK Parti, teşkilatlarına vatandaşla kurulan diyaloğun güçlendirilmesi ve sadeliğin ön plana çıkarılması talimatını verdi. Bu talimatta, teşkilatların tevazuu elden bırakmaması gerektiği özellikle vurgulandı.

15:33 Sağlık

Hükümlü ve tutuklulara yönelik 9 cezaevinde başlatılan e-muayene sistemi, yıl sonuna kadar 164 cezaevinde uygulanmaya başlanacak. Bugüne kadar 1633 görüntülü muayene işlemi gerçekleştirildi.

15:28 Ekonomi

Emekli ve memurlar, Temmuz ayında Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanacak olan 6 aylık enflasyon farkına göre maaş zammı alacak. Peki, emekli ve memur maaşları ne kadar artacak? İşte merak edilen detaylar:

15:12 Gündem

Sosyal medyada sıkça gündeme gelen ve kullanıcılar arasında tartışma yaratan konulardan biri de eğitim seviyesinin ilişkilere etkisi oldu. Bir Twitter kullanıcısının, ablasının doktor olmasına rağmen lise mezunu birinin görücü gelmesini anormal bulduğunu ifade eden paylaşımı, büyük yankı uyandırdı.

14:51 Ekonomi

Son zamanlarda Türkiye’deki farklı meslek gruplarının maaşları üzerine yapılan bir araştırma, dikkat çekici sonuçlar ortaya koydu.

14:42 Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Londra’da yatırımcılarla gerçekleştirdiği toplantılarda önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar…

14:28 Gündem

AK Parti kulislerinde kabine değişikliği söylentileri giderek yoğunlaşıyor. Ünlü gazeteci Şaban Sevinç’in edindiği bilgilere göre, sadece beş bakanın koltuğu ‘sağlam’ görünüyor.