Hastanede Göz Doktoru Bulunmamasına Vatandaştan Tepki

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde göz doktoru sıkıntısı yaşanıyor. Günde yaklaşık 10 bin hastanın ziyaret ettiği hastanede Göz Polikliniği bölümü dolup taşıyor.

Güncel 26.02.2019, 08:54 26.02.2019, 08:54
Hastanede Göz Doktoru Bulunmamasına Vatandaştan Tepki

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi göz polikliniğinde Tedavi olmak isteyen hastalar günlerce beklemek zorunda kalıyor ya da başka illere giderek tedavi oluyor.

TIKLAYIN

Edinilen bilgilere göre yaşanan bu sıkıntıların doktorlardan bazıları yasal izinlerini kullanması, bazı doktorların akademik kariyer için hastaneden ayrılmasından kaynaklanıyor. Ayrılan doktorların yerine doktor tayin edilememesi üzerine hastalar ve hastane yönetimi büyük sıkıntı çekiyor. Hastane yönetimi konu hakkında gerekli çalışmaları yaptığı öğrenildi ancak yönetim tek başına bugüne kadar etkili olamadı.

Hastalar Randevu Alamıyor

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan göz doktoru sıkıntısı, kısa süre içinde çözüme kavuşturulmamasına vatandaşlar büyük tepki gösteriyor.  Tedavi için randevu almak isteyen hastalara randevu verilemiyor, en yakın tarih yaklaşık 1 ay sonrasına ancak verilebiliyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?