Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün yayımladığı yazıyla, muhtarların hem kamuda çalışıp hem de muhtarlık yapma dönemi sona ermiş oldu.

Muhtar İşçilere kötü haber geldi

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü'nün 214636 numaralı genelgesine göre, kamu görevinde bulunan işçi personelinin muhtarlık seçimini kazanması durumunda artık "ben izin aldım gitti" dönemi sona eriyor. Bundan sonra, işini aksatan kişilerin sözleşmeleri feshedilebilecek.

Yeni düzenlemeyle birlikte, muhtarlık seçimlerini kazananların hem kamu kurumlarında çalışıp hem de muhtarlık yapma dönemi sona erdi.

Bu genelge ile artık aynı kişilerin hem kamu görevinde çalışması hem de muhtarlık yapması mümkün olmayacak. Artık hem kamu kurumlarında işlerine devam etmek, hem de muhtarlık yapmak isteyenlerin bir tercihte bulunmaları gerekecek.

AK Parti'den Kamu Çalışanlarına Müjde Gündemde: Doğum İzni 1 Yıla Çıkabilir AK Parti'den Kamu Çalışanlarına Müjde Gündemde: Doğum İzni 1 Yıla Çıkabilir

Yazi Resmi

Yazı3