Sendikanın yaklaşık 1 ay önce satın alma işlemlerini ve mevzuat ile hukuki şartlarını yerine getirerek gerçekleştirdiği 5 yıldızlı otelle ilgili Evrensel Gazetesinde çıkan habere açıklama yapıldı.

“7560 üyemiz talepte bulundu”

Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, son zamanlarda ortaya atılan otel alımıyla ilgili iddialara rakamlarla cevap verdi. Sert, otelin duyurulmasından bu yana 7560 üyenin tatil talebiyle Sendikaya başvurduğunu açıkladı.

Sağlık Sen Temsilcisine Tehdit İddiası Hakkında Hekim Birliği Sendikasından Açıklama Sağlık Sen Temsilcisine Tehdit İddiası Hakkında Hekim Birliği Sendikasından Açıklama

Sert, Evrensel Gazetesi'ne gönderdiği cevapta şunları ifade etti: “Öz Sağlık-İş Sendikası, Türkiye'nin en büyük işçi sendikalarından biri olarak üyelerinin hak ve kazanımlarını korumak için büyük bir özveriyle mücadele etmektedir. Bu mücadelenin temel dayanağı, üyelerimizin haklarını temsil ettiğimiz toplu iş sözleşmeleri ve sosyal-kültürel kazanımlarıdır.

Piyasanın dörtte birine tatil yapacaklar

Yaklaşık bir ay önce, mevzuata ve hukuki şartlara uygun olarak gerçekleştirdiğimiz 5 yıldızlı otelin satın alma işlemlerini duyurduk. Bu duyuruyu, herhangi bir gizliliğe ihtiyaç duymadan, sendikanın kurumsal kimliği doğrultusunda zaten yapmıştık. 203 bin üyemizden, aileleriyle birlikte tatil yapmak isteyen sağlık ve sosyal hizmet emekçileri, piyasa koşullarının dörtte biri kadar bir ücretle ve başvuru tarihine göre planlanacak bir düzenleme ile sendikanın sahip olduğu otelden faydalanabileceklerdir."

Sağlık işçileri otelden faydalanabilecek

Öz Sağlık-İş Sendikası'nın otel satın alma kararı, üyelerin tatil imkanlarını artırmayı hedefliyor. Bu yeni girişim, şartlara uygun olan her sağlık ve sosyal hizmet işçisinin otelden faydalanabileceği anlamına geliyor. Satın almanın duyurulduğu bir aylık süre içinde, tatil talebinde bulunan üye sayısı 7.560'ı aşmış durumda.

“Alkolsüz hizmet vereceğiz”

Otel, alkolsüz hizmet anlayışıyla hizmet verecek ve her şey dahil konseptine sahip olacak. Üyeler, muadil otellere göre dörtte bir fiyatla konaklayabilecekleri için otelin ticari amaç güdmediği ve tamamen üyelere hizmet etmeyi amaçladığı belirtiliyor. Bu durum, sendika için de bir gurur kaynağı olarak değerlendiriliyor.

Üstelik, sağlık ve sosyal hizmet işkolunun yetkili sendikası olan Öz Sağlık-İş, yıllık bazda 3500 temsilcinin eğitimleri, 84 şube başkanı ve yönetimlerinin katıldığı toplantılar gibi geniş katılımlı etkinlikler için otel imkanlarından yararlanabilecek. Bu durum, sendikanın gücünü ve üyelerine sunduğu katma değeri bir kez daha ortaya koyuyor.