Durmuş Diyarbakır'da Konuştu: Sağlık-Sen, Döner Sermaye Adaletsizliğinin Bitmesi İçin Mücadele Edecek

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Diyarbakır Şubesinin düzenlediği İl Divan Toplantısı’na katılarak, gündemdeki başlıklarda dahil olmak üzere bir çok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Sendika 25.03.2019, 22:57
Durmuş Diyarbakır'da Konuştu: Sağlık-Sen, Döner Sermaye Adaletsizliğinin Bitmesi İçin Mücadele Edecek

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, döner sermayedeki adaletsizliğin bitmesi gerektiğini, bu konuda Sağlık-Sen olarak mücadele edeceklerini söyledi. 

Sağlık çalışanlarını mağdur eden konuların başında döner sermaye sistemindeki adaletsizliğin olduğunu belirten Durmuş, “Döner sermayedeki adaletsizlik kalkmalıdır. Alın terimizin boşa gitmemesi gerekiyor. Bu dönemde gerekli adımları atarak adaletsizliği ortadan kaldıracağız.” şeklinde konuştu.

TIKLAYIN

Sağlık çalışanlarının uzun saatler süren mesailerine ek olarak nöbet de tuttuğunu belirten Durmuş, kutsal bir mesleği yerine getiren sağlık çalışanlarının bu görevlerini ailelerinden ve kendilerinden feragat ederek yaptıklarını ifade etti Uzun süren nöbetlerin sağlık çalışanlarını her anlamda yıprattığını belirten Durmuş, çocukların anne babalarını göremeden büyüdüğünü bunun da çocukların gelişimine olumsuz yönde yansıdığını kaydetti. 

Yoğun iş yükünün hafifletilmesi için yeni istihdamların yapılmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Genel Başkanımız Semih Durmuş, özellikle şehir hastanelerinde daha büyük alanlarda aynı sayılarla hizmet vermenin zorluğuna dikkat çekti. Sözleşmeli bütün sağlık çalışanlarının kadroya alınması gerektiğini de belirten Durmuş, 3600 ek göstergenin lisans mezunu bütün sağlıkçıların hakkı olduğunu bu konuda mücadele edeceklerini söyledi. 

Sendikacılıkta kazanım elde etmenin kararlılık ve mücadeleyle gerçekleştiğine dikkat çeken Durmuş, yıpranma payının elde edilmesinin uzun bir mücadeleyle sonuçlandığını belirtti. Yıpranma payının yeniden düzenlenmesi gerektiğini de dile getiren Durmuş, yıpranma payının bütün sağlık çalışanlarını kapsaması ve 5 yıla 1 yıl olarak yeniden düzenlenmesinin sağlık çalışanlarının beklentisi olduğunu kaydetti. 

Sağlık-Sen ailesinin günden güne büyüyerek, gelişerek yoluna emin adımlarla devam ettiği belirten Durmuş, “Sağlık-Sen ailemiz giderek büyüyor. Yeni dava arkadaşlarımızı yetiştirme konusunda üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz, yarının sendikacılarını birlikte yetiştireceğiz. Sağlık-Sen’in aynı alanda mücadele eden 28 sendikanın toplam üye sayılarından fazla üyesi olduğunu görüyoruz. Bu bir tesadüf değil, yıllar süren çalışmalar sonucu ve sağlık çalışanı arkadaşlarımızın problemlerini iyi okumamız ve sorunların çözümlenmesi konusunda gece gündüz çalışmamız sonucunda doğal olarak ulaşılmış bir zaferdir.” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?