“BATMAN SON SIRADA”

Sağlık-Sen Batman Şubesi’nin yeni yönetimi basınla bir araya geldi. Sendika yöneticileri, kentte kamu hastanelerinin yetersizliğine dikkat çekti. Şube Başkanı Maruf Yalçın: “Türkiye’de kamu yatak sayısı oranlarında Batman son sırada” dedi.

“BATMAN SON SIRADA”

TIKLAYIN

“10 BİN KİŞİYE 11.4 YATAK DÜŞÜYOR”
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) yönetimi, basınla Life Point’te kahvaltıda bir araya geldi. Sağlık-Sen Şube Başkanı Maruf Yalçın, yönetim kurulu üyeleri ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mehmet Ergin’in de katıldığı toplantıda kentteki kamu hastanelerinin yetersizliğine dikkat çekildi. Batman’ın kamu hastanelerindeki yatak kapasitesi açısından vahim durumda olduğunu belirten Şube Başkanı Yalçın: “Batman, 2018 verilerine göre 10 bin kişiye düşen yatak sayısında Türkiye’de 80. sırada yer almaktadır. Ancak Batman’dan sonra 81. sırada yer alan ilde 350 yataklı Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bulunmakta, bu hastane de dikkate alındığında Batman Türkiye’de kamu yatak kapasitesi en düşük il olmaktadır. Batmanımız ne yazık ki kamu yatak kapasitesi, yani hasta yatağı oranında, tıp fakültesi hastaneleri de eklendiğinde, on bin kişiye düşen 11,4 yatak sayısı ile Türkiye’de son sırada yer almaktadır. Batmanımız için yeni hastane projesinin 700-800 yataklı olarak revize edilmesini ve 3. Basamak sağlık hizmeti alınabilecek Eğitim ve Araştırma Hastanesi statüsüyle vatandaşlarımızın hizmetine açılmasını talep ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 11:00

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER