Yenişehir'e Yeni Devlet Hastanesi Yapıldı

Yenişehir'de bulunan eski devlet hastanesi ekonomik ömrünü tamamlayınca yerine Yüzüncüyıl Mahallesi'nde yenisi yapılarak hizmete sunuldu.

Sağlık 18.02.2019, 07:08 17.02.2019, 16:19
Yenişehir'e Yeni Devlet Hastanesi Yapıldı

20 bin 774 metrekare alana inşa edilen ve yoğun bakım dâhil 110 yatak kapasitesine sahip olan hastanede; 31 poliklinik odası, 5 ameliyathane bulunuyor. Yenişehir'in büyüyen nüfusu göz önüne alınarak inşa edilen hastanenin vatandaşlara uzun yıllar modern binasıyla nitelikli sağlık hizmeti sunması hedefleniyor. 

TIKLAYIN

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, il genelinde fiziki ve ekonomik ömrünü tamamlamış hastanelerin yerine modern ve uluslararası standartlarda hastanelerin inşa edildiğini belirtti. Bu konseptte ilçe hastanelerinin de yenilendiğine dikkat çeken Dr. Akan, “Yenişehir ilçemizde de vatandaşlarımıza daha iyi şartlarda hizmet sunabilmek adına yeni hastanemizi ilçeye kazandırdık.

Artık Yenişehir'de yaşayan vatandaşlarımız ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetlerini yeni hastanemizde ideal bir şekilde alabileceklerdir. Ben hastanemizin başta Yenişehir olmak üzere ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ayrıca hastanenin yapımından başlamak üzere inşaat ve taşınma sürecinde özverili bir şekilde çalışan personelimize teşekkür ediyorum” dedi. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?