Adıyaman ve Batman'a Doktor Belediye Başkanları Seçildi

Adıyaman Devlet Hastanesi'nde Beyin Cerrahisi uzmanı olarak görev yapan Dr. Süleyman Kılınç, Ak Partiden, HDP'nin aday gösterdiği göz doktoru Mehmet Demir çoğunluğunun oyunu alarak belediye başkanı olarak seçildiler.

Güncel 01.04.2019, 11:02
Adıyaman ve Batman'a Doktor Belediye Başkanları Seçildi

BATMAN'da resmi olmayan sonuçlara göre Belediye Başkanlığı seçimini, HDP'nin adayı Mehmet Demir (51) kazandı. Batman'da Belediye Başkanı iken İçişleri Bakanlığı'nca görevden alınarak yerine kayyum atanan Sabri Özdemir, bu seçimde HDP'den aday gösterildi. Ancak Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Özdemir'in adaylığını hakkındaki terör soruşturmaları nedeniyle reddetti. HDP'nin, Özdemir'in yerine aday gösterdiği göz doktoru Mehmet Demir ise şu anda resmi olmayan sonuçlara göre merkez ilçedeki 262 bin 680 seçmenden çoğunluğunun oyunu aldı. Demir'den sonra ikinci en fazla oyu alan isim ise AK Parti'nin adayı Murat Güneştekin oldu.

MEHMET DEMİR KİMDİR?

TIKLAYIN

Mehmet Demir, 1968 Batman’da doğdu. 1994 Dicle Universitesi Tıp Fakültesinden mezunu oldu. İstanbul Universitesinde uzmanlık eğitimini aldı. Nusaybin Devlet hastanesinde mesleğe başlayan Demir, halen Diyarbakır’da özel bir hastanede Göz Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapıyor. Demir, bir dönem Batman Tabip Odası Başkanlığı görevini de yürüttü

Adıyaman Devlet Hastanesi'nde Beyin Cerrahisi uzmanı olarak görev yapan Dr. Süleyman Kılınç, Ak Partiden Belediye Başkanı Oldu.

SÜLEYMAN KILINÇ KİMDİR?

Adıyaman'da Beyin ve sinir cerrahı olarak görev yapan Dr. Süleyman Kılınç 14 sene Adıyaman Tabipler Odası başkanlığı görevini yürütmüştür. 

Süleyman Kılınç 11 yıldır Adıyaman Devlet Hastanesi'nde Beyin Cerrahisi uzmanı olarak görev yapmaktadır. 

Süleyman Kılınç, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Adıyaman Belediye Başkanı adayı oldu.

Kaynak: Kaynak: Anadolu Ajansı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-5
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?