31 Mart seçim sonrası okullar tatil olacak mı? 1 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi?

1 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi? sorusu öğrencilerin olduğu kadar velilerin de son günlerde en çok merak ettiği konulardan biri. 31 Mart seçim sonrası okullar tatil mi sorusunu SaglikPersoneliHaber.Net olarak araştırdık. Daha önceki seçimlerde olan uygulamalar hiç şüphesiz bu seçimlerde de geçerliliğini koruyor. Diğer seçim dönemlerinde olduğu gibi 31 Mart Yerel Seçimlerin ertesi günü okulların ve resmi kamu kurum ve kuruluşlarının tatil olup olmayacağını sizler için araştırdık.

Güncel 27.03.2019, 12:13
31 Mart seçim sonrası okullar tatil olacak mı? 1 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi?

Türkiye bu pazar günü yani 31 Mart günü yerel seçim sürecini yaşayacak ve vatandaşlar sandık başına gidecek. Herkesin malumu olduğu üzere genel yada yerel tüm seçimlerde oy kullanma işlemleri okullarda gerçekleştiriliyor. Oy verme işlemleri ise Doğu'da 16:00'da batı'da ise 17:00'de sona eriyor ve oy pusulalarının sayım işlemleri çoğu yerde gece geç saatlere kadar sürüyor. Peki bu durumda Milli Eğitim Bakanlığı 1 Nisan’da okulları tatil edecek mi? İşte velilerin ve öğrencilerin merakla beklediği tatil cevabı…

1 NİSAN PAZARTESİ GÜNÜ OKULLAR TATİL Mİ?

TIKLAYIN

Oy verme işlemleri bittiğinde sandık tasnif işlemleri gece geç saatlere kadar devam ettiğinden, ertesi güne okulların tekrar eğitime devam edebilmesi için mevcut düzenin okul idareleri tarafından yeniden sağlanması, sınıfların eğitim öğretime hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Ancak geç saatlerde biten sayım işlemleri nedeniyle yeterli süre bulunamamaktadır. Bu yüzden ertesi gün ki mesai günü MEB tarafından tatil edilmektedir. Yani okullar 1 Nisan Pazartesi günü tatil olacak.

1 NİSAN RESMİ TATİL Mİ?

1 Nisan resmi tatil olarak geçmemektedir. Kamu kurum ve kuruluşları 1 Nisan 2019 Pazartesi günü açık olacak, hizmet vermeye devam edecektir. Memurlar ve diğer kamu çalışanları da özel sektör çalışanlarında olduğu gibi mesailerine devam edeceklerdir.

SaglikPersoneliHaber.Net/Özel Haber

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?