Örnek Doktor! Yarışmadan Kazandığı Parayı Bağışladı

Mesleğini Yeryüzü Doktorları üyesi olarak sürdüren, başörtüsü sorunu nedeniyle bir süre Kanada ve Dubai’de çalışmak zorunda kalan 50 yaşındaki Münire Gündoğan, AA muhabirinin sorularını cevapladı.

Yaşam 09.03.2019, 10:03 09.03.2019, 10:03
Örnek Doktor! Yarışmadan Kazandığı Parayı Bağışladı

Kazandığı parayı Yeryüzü Doktorları’na bağışladı 

Sivil toplum örgütlerine yardım konusunda elinden geleni yapmaya çalıştığını dile getiren Gündoğan, yarışmaya katılma sürecini şöyle anlattı: 

TIKLAYIN

“Memlekete yeni dönmüştüm. Bir akşam yeğenlerimle ATV’de yayınlanan ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasını izlerken soruların çoğuna doğru cevap verdim. Yeğenlerim çok ısrar ettiği için yarışmaya başvurdum. Bir hafta sonra da ilk görüşme için çağırdılar. Önce tereddüt ettim. Birinci görüşmeden sonra ikinciye de çağırdılar. Bir yandan gitmek istemiyorsunuz, bir yandan da ayaklarınız götürüyor.

‘Cumartesi gelip çekim yapacağız.’ dediler. Yarışmaya 3,5 milyon kişi başvurmuş. Bunların içinden seçildim. ‘Bunda da hayır vardır.’ diye katılmak istedim. Böylece Yeryüzü Doktorları’nın da tanıtımına vesile olacağını düşündüm. Kazanacağım parayı da Yeryüzü Doktorları’na bağışlamaya karar verdim. Dernek Başkanımız Yahyahan Güney’i de bilgilendirdim. Ekranda 11 Şubat’ta yayınlanan yarışmaya katıldım. Evde ile ekranda farklı olduğunu anladım. Bildiğim halde soruları yanıtlarken joker kullandım. 60 bin liralık 6. soruda elendim.

‘Hangisinin ABD’de bir üniversite tarafından verilmiş fahri doktorası vardır?’ sorusuna, ‘Homer Simpson’ cevabıyla elendim. Doğru cevap ‘Kurbağa Kermit’ti. Bildiğim bir soruya heyecandan yanlış cevap verdim. 15 bine düştüm. Bu kazandığım parayı da Yeryüzü Doktorları’na ihtiyacı olan insanların sağlık sorunlarına çözüm olması için bağışladım.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?