Türk Sağlık-Sen: “İdari atamalarda liyakat ve ehliyet ilkesi hayata geçirilmeli”

idari amirleri atamalarında liyakat ve ehliyet ilkesinin hayata geçirilmesi gerektiğini belirterek, gözden kaçırılan bu ilkenin çalışma barışını bozduğunu dile getirdi.

Türk Sağlık-Sen: “İdari atamalarda liyakat ve ehliyet ilkesi hayata geçirilmeli”

Türk Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Ali Dağlıoğlu, il binasında yaptığı açıklama ile taleplerini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3600 ek gösterge sözünü hatırlatan Dağlıoğlu, ek göstergenin bütün memurları kapsayacak şekilde genişletilmesi ve kamu görevlilerinin ek göstergeye ilişkin sorunlarının kalıcı olarak çözülmesi gerektiğini söyledi.

TIKLAYIN

2018 yılında yaşanan kayıpların telafisi için ek zam istediklerini  kaydeden Dağlıoğlu, “Döviz kurunun gerilemesine rağmen yapılan zamlarda hiçbir gerileme olmamıştır. Çalışanların çalışma barışı ve verimliliğini artırmak adına sorunlarını çözmek gerekmektedir bu göz ardı edilemez çünkü artık insanlar geçinemez duruma gelmiştir. Bir an önce bu konuda bir adım atılmalı. Çalışanlar beklentiye sokuldu ve bu beklenti karşılanmalı. İktidarın 3600 ek gösterge sözünün, bütün memurları kapsayacak şekilde genişletilmesi ve kamu görevlilerinin ek göstergeye ilişkin sorunlarının kalıcı olarak çözülmesi gerekir. Beklentiler boşa çıkarılmamalı. Görevde yükselmelerde liyakat, ehliyet ve hakkaniyet çok önemlidir. Bu konuda da hassasiyet gösterilmelidir” diye konuştu.

Dağlıoğlu, şöyle devam etti: “Ülkemizin geldiği nokta sendikal ayrımcılığı taşıyacak bir nokta değil. Kamuda ciddi sorunlar yaratan sendikal ayrımcılık artık ortadan kalkmalı. 2016 yılında yaşanan 15 Temmuz hain darbe girişiminden beri yaşadıklarımız ortada. Senin adamın, benim adamım söylemlerinin bedelini hep birlikte gördük. İçinde bulunduğumuz sürecin ruhuna uygun davranılmalı. Liyakat ve ehliyet ilkesi hayata geçirilmeli. Kurum idari amirleri atanırken gözden kaçırılan bu denli anlayışlar çalışma barışını bozmaktadır. Ayrıca kurumlarda idari amirler kendi görevlerini yapmak yerine sendikacılık yapmaktan vazgeçmeli, tehditle baskıyla personelin sendikal haklarına gasp yapılmamalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 12:14

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER