Sendikadan uygulamaya tepki!!

Sendikadan uygulamaya tepki!!

Sendikadan uygulamaya tepki!!
Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Hastanesi’ndeki iki asansörden birinin sadece öğretim üyelerinin kullanıma sunulmasına Türk Sağlık-Sen’den tepki geldi. Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin “Öğretim üyelerine özel asansör ayrılmasının sınıfsal ayrımcılıktır. Hastaneye gelen herkes ya hastalar için ayrılan asansörü kullanacaklar ya da merdivenleri” diye konuştu. Tepkilerin ardından hastane yönetimi asansörlerin üst duvarına yazılan yazıyı söktü.

Ordu Üniversite Diş Hekimliği Fakültesi’nde yapılan uygulama tepkilere neden oldu. Hastalarını ziyaret için hastaneye gelen vatandaşlar, asansörlerin birinin hastalar için diğerinin de fakültede görevli öğretim üyeleri için ayrıldığını söyleyerek tepki gösterdi. Hasta ziyaretine gelenler 5 katlı binanın merdivenlerini kullanmak zorunda.

SENDİKA BAŞKANI TEPKİ GÖSTERDİ

TIKLAYIN

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin de uygulamaya tepki göstererek, insanları ya hasta asansörünü ya da merdivenleri kullanmak zorunda kaldıklarını ve sınıfsal ayrımcılık olduğunu söyledi. Zengin, “Sayın cumhurbaşkanımızın sınıfsal ayrımcılık yapılmayacak talimatına rağmen hastane personelinin dahi asansörü kullanılmasına izin vermemek öğretim üyesinin hizmetine tahsis etmek nasıl bir uygulamadır.Bu uygulamadan bir önce vazgeçilmelidir. Rektörümüzün bu uygulamadan haberi olmadığını düşünüyoruz. Emir ve talimatlarını vererek ayrımcılığa son vereceğine inanıyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi.

YAZILAR KALDIRILDI

Verilen tepkiler üzerine fakülte yönetimi 2 asansörde bulunan “Hasta asansörü” ve “öğretim üyesi asansörü” yazılı ifadelerini kaldırdı.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER