Memur-Sen'den Ek Gösterge Açıklaması

TOÇ-Bir Sen 6. Olağan Genel Kurulu toplantısında konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın 3.600 ek göstergenin kapsamının genişletilmesi gerektiği açıklamasında bulundu.

Sendika 20.01.2019, 06:30 20.01.2019, 06:30
Memur-Sen'den Ek Gösterge Açıklaması

Destekliyoruz Ama Yetersiz 
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yaptığı açıklamalar ile 3.600 ek gösterge düzenlemesini değerlendirdi. Yalçın 3.600 ek göstergenin medyada bu kadar gündem olacağına Meclis'te gündem olması halinde daha çok aşama kaydedilebileceğini belirtti. Ancak henüz meclise gelen bir düzenleme bulunmuyor.

TIKLAYIN

Başkan Yalçın 3600 ek gösterge düzenlemesini desteklediklerini ifade etti ancak yetersiz olduğunu da ekledi. Yalçın kapsamın genişletilmesi gerektiğini ifade etti. Hali hazırdaki planlara göre sadece 4 meslek grubu düzenlemeden faydalanabilecek. Başkan Yalçın 3.600 ek gösterge konusunda tüm ayrımların kaldırılması gerektiğine dikkat çekti. Unvan, kadro ve eğitim gibi şartlar olmadan herkese tanınmalıdır.

Yalçın, ön lisans ve lisans mezunu ayrımı yapılmaması gerektiği konusunda da açıklamalarda bulundu. Böyle bir ayrım olup olmayacağı ise bilinmiyor. Zira öğretmenler hariç diğer meslek grupları için henüz planlama evresi geçilemedi. Sadece öğretmenlerin bu hakka kavuşabilmeleri için ikinci 100 günlük eylem planında özel yer ayrıldı.
Bu konu hakkında Çalışma Bakanlığı başta olmak üzere diğer ilgili bakanlıklar tarafından çalışmalar devam ediyor.

Çalışmalar tamamlanınca Cumhurbaşkanı'na sunum yapılacak. Cumhurbaşkanı'nın da onay vermesi halinde düzenleme hayata geçirilecek. Tüm bu süreçlerin tamamlanmasının ne kadar zaman alacağı ise bilinmiyor.

Yorumlar (0)
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?