Fizyoterapist, Güvenlik Soruşturması kararını yargıya taşıdı! Bakın sonuç ne oldu?

Hastaneye atanan ama Güvenlik Soruşturması yüzünden göreve başlayamayan Fizyoterapistin açtığı dava sonuçlandı.

Güncel 27.01.2019, 11:11 27.01.2019, 11:11
Fizyoterapist, Güvenlik Soruşturması kararını yargıya taşıdı! Bakın sonuç ne oldu?

Bir üniversite hastanesine, sözleşmeli fizyoterapist olarak atanan bir aday, kendisiyle ilgili olarak olumsuz bir bilgiye rastlanmamasına rağmen, abisiyle ilgili istihbari nitelikteki bilgiler gerekçe gösterilerek, güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlandırılmıştır.

Açılan davada, sözleşmeli fizyoterapist'in lehine bir karar çıkmıştır.

Sözleşmeli fizyoterapistin avukatı Berkay Şayir yaptığı açıklamada; müvekkilinin göreve başlamamasının gerekçesinin açıklanmadığını, sicilinin temiz olduğunu, hakkında mahkumiyet hükmü veya taraf olduğu bir derdest bir yargılama bulunmadığını, işlemden 3 ay önce başka bir idare tarafından yapılan güvenlik soruşturmasında problem çıkmadığını, geçen sürede neyin değiştiğinin idarece açıklanması gerektiğini, mesleki birikiminin devlet memurluğu için fazlasıyla yeterli olduğunu belirtti.

Avukat Sayir ayrıca, uygulamanın hiçbir kriteri belli olmayan, soyut ve keyfiyete müsait şekilde tesis edildiğini ifade ederken usul ve yasaya aykırı bir durum oluştuğunu belirterek İzmir 5'inci İdare Mahkemesi'den yürütmenin durdurulması talebinde bulunduklarını vurguladı.

TIKLAYIN

Mahkeme kararı oybirliğiyle aldı. Şimdi idare 7 gün içinde, İzmir Bölge İdare Mahkemesi'nce itiraz edecek ve BİM'in kararı sonrasında karar kesinleşecek

İŞTE MAHKEME KARARI

Kaynak:Memurlar.Net

Yorumlar (0)
1
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?