3600 Ek Gösterge İçin TBMM'ye Soru Önergesi Verildi

Bir süredir özellikle sağlık çalışanlarının merakla beklediği 3600 ek gösterge ile ilgili meclise bir soru önergesi verildi. Merakla beklenen 3600 ek gösterge ile ilgili önergeyi İYİ Parti verdi.

Ekonomi 17.02.2019, 13:27 17.02.2019, 13:27
3600 Ek Gösterge İçin TBMM'ye Soru Önergesi Verildi

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, son dönemde basında oldukça yer alan ve memurlar tarafından da merek edilen “3600 ek gösterge” ile ilgili soru önergesini meclise verdiğini belirtti.

TIKLAYIN

Torba kanun teklifi öncesi hükümetten gelen ilk açıklama ile umutlanan memurlar saatler sonra gelen ikinci açıklamayla ise mutsuz olmuşlardı. Bu durum üzerine hareket eden Adana Milletvekili İsmail Koncuk soru önergesiyle konuyu tekrar gündeme getirdi.

Koncuk, hükümete 3600 ek gösterge ile ilgili sorularını yöneltirken;”24 Haziran seçimleri öncesinde de “Polis, öğretmen, hemşire, din görevlileri ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerinin 3 bin 600’e çıkarılacağı” duyurularak söz verilmişti dedi. Sonrasında daikinci 100 günlük eylem planında yalnızca öğretmenlerin dâhil edildiğini söyleyen Kocuk, 3 bin 600 ek gösterge talebi, Meclis takvimi uygun olursa seçimden önce çıkarılabilir dedi ve hükümete seslenerek bunu istediğiniz an genel kurula getirme şansınız var ifadelerinde bulundu. Neden bunu ivedilikle ikinci 100 günlük eylem planında vaat ettiğiniz gibi “öğretmenler” için genel kurula sunmuyorsunuz? diyerek ve polis, öğretmen, hemşire, din görevlileri ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerinin 3 bin 600’e çıkarılacağına” dair daha önce söz vermiştiniz diyen vekil; bununla ilgili de bir çalışmanız var mı? dedi ve gerçekten bu konu üzerinde “tüm memurları” kapsayan bir çalışmanız var mı? diyerek soru önergesini takdim etti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?