Cerrah Yıllık İzinde ama Hastalar Sırada Bekliyor

Bingöl Devlet Hastanesinde Beyin Cerrahi polikliniğinde muayene olmak için bekleyen hastalar, hastanenin kadrolu cerrahının yıllık izne ayrıldığını ve yerine de başka bir cerrahın bakmamasına büyük tepki gösterdiler.

Sağlık Bakanlığı 21.02.2019, 19:36 21.02.2019, 19:36
Cerrah Yıllık İzinde ama Hastalar Sırada Bekliyor

Bingöl Devlet Hastanesinde beyin cerrahına muayene olmak için giden hastalar eli boş dönüyor. Hastanede sıra almak isteyen vatandaşlara görevliler tarafından verilen cevaplar; “Doktor izinde. Ne zaman geleceği belli değil. Geldiği zaman da istifa edecek.” şeklinde.

Beyin Cerrahı Polikliniğinin kapısına yapıştırılan “Doktor İzinde” yazısı dikkat çekti.

TIKLAYIN

Hastaneye muayene için gelen vatandaşlar mağdur olduklarını ifade ederek, “Özellikle MR çektirmek zorunda olanlar il dışına gönderiliyor. Hem hasta eziyet çekiyor. Hem maddi kayıp hem de zaman kaybı oluyor. Kemoterapi alanlar var aramızda. Şimdi doktor olmadığı için şehir dışına sevk edileceğiz. Orada MR çekmek için gün alacağız. Sonra tekrar gidip MR çektireceğiz. Çektiğimiz bunca eziyet bize reva mı görülüyor. Son model bir hastane yapıldı. Beyin cerrahı olmaması çok acı bir durum. Yetkililerin bir an önce bu konuda gereken adımları atmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştular.

“Doktor İstifa Etti Gitti”

Hastaların şikâyetleri üzerine ulaştığımız Bingöl Devlet Hastanesi yetkilileri, Beyin Cerrahının istifa edip gittiğini söylediler. Yerine herhangi bir atama olmadığını, son açılan kadrolar içerisinde de Beyin Cerrahı kadrosunun bulunmadığını belirttiler.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?