Terörden Yargılanan Doktor Belediye Başkan Adayı Oldu

Türkiye Mart ayı sonunda yerel seçimlere hazırlanır. Yapılacak olan seçimlerde HDP'nin Diyarbakır adayıda tartışma konusu oldu. HDP'nin Diyarbakır Büyükşehir Başkan adayı Adnan Selçuk Mızraklı, "silahlı terör örgütü kurma veya yönetme" suçundan 15 yıldan, 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle 9. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanıyor..

Güncel 23.02.2019, 15:58 23.02.2019, 15:58
Terörden Yargılanan Doktor Belediye Başkan Adayı Oldu

Aynı zamanda HDP Diyarbakır Milletvekili olan Mızraklı'nın yargılandığı davanın iddianamesinde, terör örgütü PKK'nın sözde yasama organı konumunda olan Demokratik Toplum Kongresi'nde (DTK) daimi meclis üyesi ve sağlık komisyonu üyesi olarak faaliyet yürüttüğü belirtilmişti.

TIKLAYIN

İddianamede, Mızraklı'nın merkez Sur ve Bağlar ilçesinde geçen yıl terör saldırılarının yaşandığı dönemde güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada yaralanan terörist A.D'yi evinde tedavi ettiğine dair iddiaların bulunduğu, hakkındaki bir ihbarda yer almıştı.

Mızraklı hakkında Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması talebiyle hazırlanan Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna sevk edilmişti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?