İhtiyaç kredilerine yeni düzenleme! Yeniden yapılandırma nasıl yapılacak?

10 Şubat 2019 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan yönetmeliğe eklenen geçici maddeye istinaden, anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç tutarına, borçlu kişi tarafından talep edilmesi kaydıyla en çok 60 ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırma yapılabilecek.

Ekonomi 10.02.2019, 10:09 10.02.2019, 10:09
İhtiyaç kredilerine yeni düzenleme! Yeniden yapılandırma nasıl yapılacak?

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe eklenen geçici maddeye göre, maddenin yürürlük tarihinden önce anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla 60 ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilecek.

Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Adı geçen yönetmeliğe eklenen ve ihtiyaç kredisi borcu olanlara 60 aya kadar yeniden yapılandırma imkanı tanıyan geçici madde şöyle:

“Bu maddenin yürürlük tarihinden önce anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla altmış ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilir.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?