371 Kişinin Daha Güvenlik Soruşturması Bitiyor mu?

371 Kişinin Daha Güvenlik Soruşturması Bitiyor mu?

Güncel 19.03.2019, 15:45
371 Kişinin Daha Güvenlik Soruşturması Bitiyor mu?

Sağlık Bakanlığı Güvenlik Soruşturmaları Komisyonu, geçtiğimiz hafta yaptığı karar toplantısının ardından bizimde haberini yaptığımız aylardır soruşturmalarının tamamlanmasını bekleyen kalan kişiler içinde çalışmalarını sürdürüyor.


Sağlık Bakanlığı'ndan uzun zamandır sürüncemede bıraktığı güvenlik soruşturmaları konusunda somut adımlar gelmeye devam ediyor. Diğer bir çok Bakanlığa nazaran işlemlerini hızlı ve güvenilir yapmasıyla bilinen Bakanlığın, güvenlik soruşturmaları konusunda yavaş adımlar attığı malumunuz. 

TIKLAYIN

Ancak SaglikPersoneliHaber.Net olarak 16 Mart Cumartesi günü yaptığımız haberle Sağlık Bakanlığına seslenmiş, hali hazırda doğan bir çok mağduriyete yenilerinin eklenmesinin kaçınılmaz olduğu ve kalan 600 kişinin güvenlik soruşturmalarının ivedilikle karara bağlanması yönünde haber merkezimize ulaşan mağdurların sesini Bakanlığa duyurmaya çalışmıştık. Kısa süre içerisinde haberimize ses gelmiş ve Bakanlığın Güvenlik Soruşturmalarını tamamlamak için işlemleri hızlandırdığını öğrenmiş bulunuyor. İlgili haberi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

19 Mart 2019 Salı günü itibariyle bekleyen kişilere müjdeli haberimizi vermek istiyoruz. Her ne kadar 600 kişinin tamamına müjde veremesekte 371 kişinin daha soruşturmasının karar aşamasında olduğu bilgisini rahatlıkla söyleyebiliriz. 

14.03.2019 tarihinde karara bağlanan çeşitli ünvanlardaki 320 kişinin ardından yine içlerinde ebe, hemşire, sürekli işçi, tabip ve anestezi teknisyeni kadrosunda bulunan 371 kişinin daha kararının her an açıklanacağı bilgisi haber merkezimiz tarafından öğrenilmiştir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Eymen Şölen 2 yıl önce
9 aydır güvenlik soruşturmalarımız bitmedi daha ne kadar bekleyecegiz ve martın sonuna kadar bitecek deniliyor ama bu ayda bitti
Çiğdem turgut 2 yıl önce
Geriye kalan 230 kişi için bilgi var mı peki dedikleri gibi mart sonuna kadar bitecek mi
Dilan onar 2 yıl önce
Mart sonuna kadar bitecek mi peki
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?