Hemşireler, Diyaliz Hemşireliği Sorununu Bakan Yardımcısına İlettiler

Yapılan görüşmede, diyaliz hemşirelerinin görev yetki ve sorumluluklarının hemşire dışı çalışanlara devredilmesi özelinde, toplumun ve sağlık sisteminin karşı karşıya kalacağı risklere vurgu yapıldı.

Hemşireler, Diyaliz Hemşireliği Sorununu Bakan Yardımcısına İlettiler

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, 19.02.2019 tarihinde, Türk Hemşireler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri tarafından ziyaret edildi.

Yapılan görüşmede, hemşire dışı sağlık çalışanlarının, hemşirelik çalışma alanlarında istihdam edilmesine yönelik planlamalar gündeme getirilmiştir. Diyaliz hemşirelerinin görev yetki ve sorumluluklarının hemşire dışı çalışanlara devredilmesi özelinde, hemşirelerin yerine farklı grupların istihdam edilmesi durumunda, toplumun ve sağlık sisteminin karşı karşıya kalacağı risklere vurgu yapılmıştır.

Halkımızın hak ettiği nitelikli sağlık hizmetinin verilebilmesi için, diğer sağlık çalışanları ile birbirimize alternatif değil, sağlık ekibinin farklı üyeleri olarak birbirimizi tamamlayıcı şekilde var olabileceğimiz bir modelin mümkün olduğu dile getirilmiştir.

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe'ye, Türk Hemşireler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri tarafından, hemşirelerin atanma sorunları, hemşirelik mevzuatı, mesleğin icrası ve yönetiminde yaşamakta olunan sorunları sorunlarını içeren kapsamlı bir rapor sunuldu.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 04:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER