Sabit Ek Ödemeler Ocak 2022'de Genel Bütçeden Ödenecek!

saglikpersoneliHABER.NET olarak Sağlık Bakanlığı kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgiye göre sağlık personelinin aldığı sabit ek ödemenin genel bütçeden Ocak 2022 dönemi itibariyle ödenmesi için çalışmaların son aşamaya geldiği öğrenildi.

Ekonomi 11.11.2021, 10:15 13.01.2022, 17:30 Zeynep Elmalı
Sabit Ek Ödemeler Ocak 2022'de Genel Bütçeden Ödenecek!

 Türkiye'de ilk defa Nisan 2021'de yaptığımız haberle sabit ek ödemelerin döner sermaye bütçesi yerine genel bütçeden ödenmesi konusunda Bakanlıkta çalışma olduğunu saglikpersonelihaber.net olarak duyurmuştuk. Şimdi de edindiğimiz bilgilere göre genel bütçeden ek ödeme yapılması konusunda Ocak 2022 dönemi üzerinde durulduğu belirtiliyor.

Sağlık personellerine yönelik yeni bir son dakika gelişmesini de yine saglikpersoneliHABER.NET olarak duyuruyoruz. Bakanlık kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgiye göre sağlık personellerine ödenen sabit ek ödemelerin genel bütçeden ödenmesi için Bakanlık yoğun çalışma gösteriyor.

Ocak 2022 zamlarıyla güncellenen son rakamlar için tıklayın

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Geçtiğimiz günlerde Bakan Dr. Fahrettin Koca'nın sabit ek ödemelerle ilgili açıklamaları olmuştu. Koca,  "Bu sabit ödemenin genel bütçeye aktarılması için çalışmalarımız devam ediyor. Daha adil bir ek ödeme için gayret gösteriyoruz." demişti. Koca bir başka açıklamasında ise; "Bu sağlık ordumuzun gayretini ve fedakarlığını pandemi döneminde tüm halkımız bir kez daha gördü ve takdir etti. Gerçekten tüm dünyanın baş etmekte aciz kaldığı asrın en büyük tehdidi karşısında sağlık ordumuz üstün bir emek sarf etti. Salgının başından bugüne büyük bir çabayla gerektiğinde hane halkından mahrum olarak gerektiğinde izinleri iptal ederek gece gündüz kesintisiz bir şekilde yoğunluğun üstesinden geldiler ve sağlık kurumlarımızı ayakta tutmayı başardılar. Birçok gelişmiş ülkenin aksine iftihar edeceğimiz bir başarı gösterdiler." diye konuşmuştu.

Sağlık personelinin özlük ve mali konularıyla ilgili gündem yaratan haberleriyle yayınlarına devam eden saglikpersoneliHABER.NET, Bakanlık kaynaklarından edindiği yeni bilgiye göre sabit ek ödemenin genel bütçeden Ocak 2022'de ödenmesi için çalışmaların son aşamaya geldiği öğrenildi. 

"Sağlık çalışanları acil sorunlar yanında ekonomik sorunları her ne kadar geri plana atmışsa da bu sorunlarla yakından ilgileniyorum. " diyen Fahrettin Koca, "Hekimlerin özlük haklarını iyileştirme çalışmamızın kısa zaman zarfında sonuçlanması için gayret ediyorum. Ek ödemenin çalışanlarımız arasında hakkaniyetli bir şekilde dağılımını da sağlayacağız. Sabit ek ödemenin maaşa eklenmesini temin edeceğiz." dedi.

 # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine  abone olmak için tıklayın 

PERSONEL SAĞLIĞI YAKINDAN TAKİP ETMEK İÇİN-TIKLA-TAKİP  ET-KAÇIRMA

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (31)
SAĞLIKÇILAR 3 ay önce
19. YILLIK KAYBIMIZ NE OLACAK.EY LANETLİ SENDİKA İŞİN NE GÖREVİN NE NE YAPTIN NEYİ SAVUNUYORSUN HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN
nigne 3 ay önce
diyelim ocakta genel bütçeden ödenmeye başladı.hastaneye kalan bu para ek ödeme olarak çalışanlara dağıtılacak mı?
ŞAHİN 3 hafta önce
MEMLEKET YALAKA MEMUR DOLU. LİYAKAT YOK YALAKALİYAT TAVAN. MEMUR OLANA KADAR YALAMADIK KIÇ BIRAKMIYORLAR OLDUKTAN SONRADA ONA BUNA ŞİRİN GÖRÜNÜP DANANIMINA BAKMADAN MÜDÜR OLUVERİYORLAR.
Murty 3 ay önce
Tabiki dağıtılmayacak güzel kardeşim. Bakanlık bir yolunu bulup döner sermaye yönetmenliğinde Ali Cengiz oyunu yapıp kalan parayı bütçeye alacak. Doktora verecekler biraz sonra sağlık personeline yine olmayacak. Yani bakanlık merkez bütçeye ayrılan parayı yükseltecek . Para kalmayacak. Saygılar
ahmet tuna 3 ay önce
Torpille başa gelen idareciler arasında yiyebilir yine. Sonuçta idareciliğe haksız yere liyakatsız selamla gelen kişi para dağıtımında da önce kendi cebini doldurur. Benim tanıdığım çok kişi oluyor mecliste orda burda ama cehennem çok şiddetli
........... 3 ay önce
GİDİŞATA BAKILIRSA BANA HİÇ ÖYLE GELMİYOR.
Hemşire 3 ay önce
SENDİKACILAR HASTANEYE GELİP İDARİ KISMA ŞÖYLE BİR UĞRAYIP HİÇ BİR ÜYESİNE UĞRAMA GEREĞİ DUYMAYAN ÇAY KAHVE İÇİP ARKA KAPIDAN KAÇARCASINA GİDİYORLAR NEDEN ACABA???? ????????
Hüseyin 3 ay önce
Bunu yaparsan helal olsun sayın bakanım. Yıllardır çözülemeyen şu sorun inşaAllah çözülür. Böylelikle ek ödemeler de kayda değer bir hale gelir inşaAllah.
Tıbbi sekreter 3 ay önce
E peki performans olarak verilecek mi döner sermaye malum sabitler genel bütçeden odenecekse
HEMŞİRE 3 ay önce
NE YAPARSANIZ YAPIN SAĞLIKÇININ MAAŞI YETMİYOR. SEYYANEN ŞART. EK ÖDEMELER KAYIP NEREDE KİMSENİN ALAMADIĞI EK ÖDEME. SADECE ACİL VE YOĞUN BAKIMLARA VERİNCE SAĞLIKÇILARIN YÜZDE 90 NINI DIŞARDA BIRAKMIŞ OLUYORSUNUZ. BUDA SAĞLIKÇI EK ÖDEME ALMADI DEMEK . YÜZDE 10 TÜM SAĞLIKÇILARI TEMSİL ETMEZZ
Sağlık çalışanları 3 ay önce
Bizleri öyle sindirmisler öyle esmizler ki hakkımız olan normal olması gereken bir şeyi de ödül gibi sevinir olmuşuz sanki seyyanen zam yapılmış gibi vah ki vah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?