3+1 Sözleşmeli Sağlık Personeli 2022 Zamlı Nöbet Ücretleri! (Fazla Mesai Ocak - Temmuz Dönemi)

3+1 Sözleşmeli sağlık personelinin 2022 ocak zammıyla nöbet ücretleri belli oldu. Lise, Önlisans ve Lisans eğitim durumlarına göre ayrı ayrı hazırlanan sözleşmeli sağlık personeli nöbet ücretleri tablosuna haber detayımızdan erişebilirsiniz. 1 Ocak 2022'den geçerli zamlı nöbet ücretleri katsayıların belirlenmesinin ardından haber merkezimiz tarafından hesaplandı. Peki sözleşmeli sağlık personelinin (3+1) nöbet ücretleri 2022 yılında ne kadar olacak? Sağlık personellerinin eğitim durumlarına göre ayrı ayrı hesaplanan zamlı nöbet ücretleri hakkında detayların yer aldığı saatlik ücret bilgilerini haber detayımızda.

Ekonomi 05.01.2022, 07:27 05.01.2022, 22:27 Zeynep Elmalı
3+1 Sözleşmeli Sağlık Personeli 2022 Zamlı Nöbet Ücretleri! (Fazla Mesai  Ocak - Temmuz Dönemi)

Sözleşmeli Sağlık Personelinin 2022 yılı ocak ayında verilen zamla beraber oluşan fazla mesai (nöbet) Nöbet Ücretlerini sizler için hazırladık. 3+1 Sözleşmeli Statüde çalışan personellerden SGK kesintileri yapıldığından nöbet ücreti (Fazla Mesai) ödemelerinde 657 kadrolu çalışanlara göre farklılıklar olmaktadır.

Sağlık Bakanlığı sağlık tesislerinde görev yapan ve son alımlarda 3+1 statüsünde istihdam edilen sağlık personellerinin Ocak 2022 - Temmuz 2022 - 6 aylık dönemine ait zamlı nöbet ücretleri hesaplandı. Yapılan hesaplamada, Acil servis, yoğun bakım, diyaliz gibi özellikli birimlerle normal birimlerde tutulan nöbet ücret farkları ayrı ayrı gösterilmiştir. 

Kesintisiz olarak en az 6 saat nöbet tutarak nöbet ücreti almaya hak kazanan sözleşmeli sağlık personellerinin zamlı nöbet ücretleri gibi ayda maksimum kaç saat nöbet tutabilecekleri de değişkenlik gösteriyor. Aile sağlığı ve toplum merkezi çalışanları ayda maksimum 60 saat nöbet tutabilirken diğer kurumlarda çalışan personeller ayda maksimum 130 saate kadar nöbet tutabiliyor. Sağlık personeli saatlik nöbet ücretine dair bütün detaylar haberimizde…

Sözleşmeli Sağlık Personeli Saatlik Nöbet Ücreti

Sözleşmeli (3+1) Sağlık personeli saatlik nöbet ücreti; personelin eğitim durumuna, hangi birimde çalıştığına göre değişiklik gösterebiliyor. Sözleşmeli Sağlık personelleri için 2022 yıllında saatlik nöbet ücreti (NORMAL BİRİMLERDE) lise mezunu bir sağlık personeli için 14,99 TL oldu. Önlisans yada Lisans mezunu bir sağlık personeli içinse 17,99 TL nöbet ücreti oluştu. 

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

 # Bu ve benzeri maaş, ek ödeme haberleri ile Sağlık Bakanlığı Resmi yazılarından habersiz kalmamak, gündemi takip etmek için buraya tıklayarak Whatsapp Haber Bültenimize Ücretsiz abone olabilir, gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. Tıklayınız. 

 #  Ortaöğretim (Lise) Mezunu Sözleşmeli Personel Nöbet (Fazla Mesai) Ödemeleri

NÖBET TÜRÜ SAAT ÜCRETİ 24 SAATLİK NÖBET
Normal Nöbet 14,99 TL 359,76 TL
Riskli Birim Nöbet 22,49 TL 539,76 TL
Bayram Nöbet 17,99 TL 431,76 TL
Riskli Birim + Bayram Nöbet 25,49 TL 611,76 TL

 # Kadrolu (657) Personel Nöbet Ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.

 #  Mesleki Yüksek Öğrenim Görmüş (Önlisans - Lisans) Sözleşmeli Sağlık Personeli Nöbet (Fazla Mesai) Ödemeleri 

NÖBET TÜRÜ SAAT ÜCRETİ 24 SAATLİK NÖBET
Normal Nöbet 17,99 TL 431,76 TL
Riskli Birim Nöbet 27,00 TL 648,00 TL
Bayram Nöbet 21,58 TL 517,92 TL
Riskli Birim + Bayram Nöbet 30,58 TL 733,92 TL

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (14)
hemşire 2 hafta önce
şaka gibi bir doktor bizim nöbetin tam %100 katını alıyor bunda bile bir denge sağlayın
Hemşireye cevap 1 hafta önce
Sana o beyinle nöbet yazıp para vereninin…
dr 2 hafta önce
Allahın cahili %100 katı demek aynı alıyor demek daha temel matematik bilmiyor kendini hekimle kıyaslıyor
Vay Canına 2 hafta önce
Bence denge sağlanmamalı doktor maaşının yarısını hemşirelere dağıtmalı.
Hemşire sen fazla al 2 hafta önce
Doğru söyledin hemşire. Sen doktordan daha fazla almalısın. Düzenlesinler canım. Yakında bunun için de sokaklara çıkın, doktor neden bizden fazla nöbet ücreti alıyor deyin. Bekleriz.
allah allah bak sen? 2 hafta önce
bi doktor senin aldığın eğitimin %500 zorunu ve uzman olana dek de %500 fazlasını alıyor. Ondan olabilir mi tiptip?
ATT 2 hafta önce
Doktorlar.. 112 personeli kar kış dinlemeden çalışıyor hasta taşıyor yolda kalıyor sizde sıcak oturduğunuz yerden boş boş konuşup hasta teslim bile almıyorsunuz.. Daha damaryolu açamayan entübe edemeyen ilaç kitabı veya İnternet üzerinden ilaca bakıp yazan sizlersiniz.. Boş laflara gerek yok biz biliyoruz neyin ne olduğunu..
dr. 1 hafta önce
Cahil olmasan böyle konuşmazsın emin ol. Ya da bunu tamamen kıskançlık olarak yorumlamak gerekir. Yani küçümsemek istemiyorum ama bu sayfada çoğu kişi bunu hak ediyor. 2 yıllık bir bölümden mezun oluyorsun . kazanması ve okuması ne denli zor onu da çok iyi biliyoruz. Tıp fakültesinde ki bir öğrencinin belki bir kaç derste aldığı anatomik eğitimi sen 2 yıl içerisinde ancak alıyor ve burada saçma bir şekilde entübe ile damar yoluyla doktoru eleştiriyorsun. Evet yeni başlayan bir çok doktor entübe yapmayı damar yolu açmayı belki tansiyon ölçmeyi dediğin gibi ilaç yazmayı bile bilmiyor olabilir. Ülkemizde eğitim malesef teorik sistem üzserine kurulu olduğu için bu tarz sıkıntılar olmakta. Ben bir çok entegre hastanede çalıştım bir çok doktor bir çok sağlık çalışanı hemşire att vs gördüm. Öyle att ler var ki tak diye entübe ediyor mükemmel dikişler atıyor. ve öyle temizlik personeli tanıdım ki doktorun atamadığı dikişleri atıyor. Eğer biraz kafan çalışsa bu tarz damar yolu açma entübe etme sonda takma gibi oalyların el beceresi gerektirdiğini ve sahada tecrübeyle kazanıldığını anlarsın. bu tarz saçma kıyaslamalara da girmezsin. 2 3 aylık anestezi asistanının yanına git bak sana ne entübeler yapıp ne damar yolları açıyor. göz doktoru entübe edemiyor diye senden daha kötü mü oluyor . herkesin bir uzmanlık alanı oluyor ki bu yüzden zaqten kısım kısım ayrılıyor. ben de öyle att tanıdım ki adamdan aspire sondası istiyorsun numarasını söylüyorsun üzerinde yazdığı halde bulamıyor. daha doğrusu aspire sondası nedir onu bilmiyor. bazı şeyleri genelleme yapmadan eleştirin daha mantıklı olursunuz. Sağlık ekip işi bunun aksinde çalışan doktorda yanlış kişiliğe sahip hemşiresi de att si de teknikiride ebesi de. iş ki bu konuda bir birlerine yardımcı olup bu işleri çözümleyebilmek. iyi bir ebe yeni başlayan ve yahut normal bir pratisyenden daha güzel doğum yaptırabilir. bu çok güzel bir şey. burada doktora yardımcı olması da çok güzel bir şey ve sağlık çalışanı olmak hem doktor için hem diğer birimler için bunu gerektirir. insanları kişiliklernden ve ya mesleki yetersizliklerinden doalyı tamamına suç atmayın. Şu grupta yazdıklarınızı görünce utanç duyuyprum artık
çok acayip 2 hafta önce
Nöbetteki tüm tıbbi ve idari sorumlu doktor olmasına rağmen senden fazla ücret alıyor bu doktor? Ne kadar saçma değil mi hemşire? Hem sorumluluk tümüyle onda olacak, hem tüm hesap ona sorulacak, hem hastalarla vs cebelleşecek sorun anlarında hem de 0 sorumluluk alan kişiyle aynı ücreti alacak. Derhal düzeltilip hemşirele doktorların %500 fazlası verilmeli. Adam haklı. (ama ütopik ve paralel bir evrende.)
hakkını veren sağlıkçı 2 hafta önce
tipitip sensin degişik o doktorun aldıgına çok demiyor kendi aldıgına düşük diyor ama nerde sende bunu anlıyacak beyin
Orhan 6 gün önce
Asgari ücretlinin 1 saatlik fazla mesai ücreti 33 tl. Siz sağlıkçılar da birlik olup hakkınızı almak yerine birbirinizle uğraşın anca
sag37 4 gün önce
BİR ilde valiyi geciyorsa bürokrat maaşı O KURUMDA DÜZEN OLMAZ YAZIK O PARALARA SAGLIGIN HALİ ORTADA ZATEN
hemşire 4 gün önce
şu doktorlar defolup gitseler keşke. emin olun biz onlardan daha iyi bakarız vatandaşlarımıza. 10 yıllık dokturu bilgimle becerimle ezmezsem suratıma tukurun
10 YILLIK DOKTOR. 2 gün önce
SURATINA BAŞKA BİR TARAFIYLA SEKRESYON ATACAK O DOKTOR.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?