2022 Zamlı Nöbet Ücretleri Belli Oldu! (657) - Ocak - Temmuz Dönemi

Sağlık personelinin 2022 yılı ocak ayı memur zammıyla beraber zamlı nöbet ücretleri de belli oldu. Uzman Tabip, Pratisyen hekim, Diş Tabibi, Eczacı gibi branş bazında Yüksek okul mezunu Sağlık personelleri ve Lise mezunu sağlık çalışanlarının yanında diğer branşlardaki tüm sağlık personellerinin 1 Ocak 2022'den geçerli zamlı nöbet ücretleri Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan katsayıların ardından haber merkezimiz tarafından hesaplandı. Peki sağlık personelinin nöbet ücretleri 2022 yılında ne kadar olacak? Sağlık personellerinin unvan bazlı ayrı ayrı hesaplanan zamlı nöbet ücretleri hakkında detayların yer aldığı saatlik ücret bilgilerini haber detayımızda.

Ekonomi 04.01.2022, 14:47 05.01.2022, 16:39 Zeynep Elmalı
2022 Zamlı Nöbet Ücretleri Belli Oldu! (657) - Ocak - Temmuz Dönemi

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında bulunan sağlık tesislerinde görevli sağlık personellerinin Ocak 2022 - Temmuz 2022 - 6 aylık dönemine ait nöbet ücretleri hesaplandı. Yapılan hesaplamada, Acil servis, yoğun bakım, diyaliz gibi özellikli birimlerle normal birimlerde tutulan nöbet ücret farkları ayrı ayrı gösterilmiştir.  Kesintisiz olarak en az 6 saat nöbet tutarak nöbet ücreti almaya hak kazanan sağlık personellerinin zamlı nöbet ücretleri gibi ayda maksimum kaç saat nöbet tutabilecekleri de değişkenlik gösteriyor. Aile sağlığı ve toplum merkezi çalışanları ayda maksimum 60 saat nöbet tutabilirken diğer kurumlarda çalışan personeller ayda maksimum 130 saate kadar nöbet tutabiliyor. Sağlık personeli saatlik nöbet ücretine dair bütün detaylar haberimizde…

Uzman Tabip, Pratisyen Tabip, Diş Tabibi, Eczacı, Yüksek okul mezunu sağlık personelleri, Lise mezunu sağlık çalışanları ile diğer tüm branşlar için hazırlanan Ocak 2022 döneminden itibaren geçerli zamlı nöbet ücretleri aşağıda çıkartılmıştır.

Sağlık Personeli Saatlik Nöbet Ücreti

Sağlık personeli saatlik nöbet ücreti; personelin unvanına, hangi birimde çalıştığına göre değişiklik gösterebiliyor. Sağlık personelleri için 2022 yıllında saatlik nöbet ücreti, yaklaşık 17,66 TL ile 31,79 TL arasında değişiyor.

 # Bu ve benzeri maaş, ek ödeme haberleri ile Sağlık Bakanlığı Resmi yazılarından habersiz kalmamak, gündemi takip etmek için buraya tıklayarak Whatsapp Haber Bültenimize Ücretsiz abone olabilir, gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. Tıklayınız. 


*Dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı ek zam ile beraber oluşan katsayı üzerinden hesaplama yapılmıştır. Üye kasmak için hazırlanan bazı nöbet ücret tablolarından farklılık göstermesi bu yüzdendir.

 # Sözleşmeli Sağlık Personeli (3+1) Nöbet Ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Uzman Doktor Nöbet Ücreti

Uzman doktorlar, normal nöbet ücreti olarak 2022 yılında saatlik 35,32 TL kazanacak. Uzman doktor, eğer ameliyathanede nöbet tutarsa saatlik ücreti yaklaşık 52,97 TL’ye çıkıyor.

Pratisyen Doktor Nöbet Ücreti

Pratisyen doktorlar, normal nöbet ücreti olarak 2022 yılında saatlik NET 31,78 TL kazanıyor. Ameliyathanede nöbet tutan pratisyen doktorlar, saatlik NET 47,68 TL nöbet ücreti kazanıyor.

Diş Doktoru Nöbet Ücreti

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Diş doktorları için nöbet ücreti normal şartlarda saatlik NET 28,25 TL olarak hesaplanıyor. Ameliyathanede çalışan diş doktorları, saatlik NET 42,38 TL nöbet ücreti kazanıyor.

Eczacı Nöbet Ücreti

Eczacılar için nöbet ücreti 2022 yılında saatlik 28,25 TL kazanacak. 

Yüksekokul Mezunu Sağlık Personeli Nöbet Ücreti

Yüksekokul mezunu sağlık personelleri, saatlik NET 21,19 TL nöbet ücreti alıyor. Ameliyathanede görev alan yüksekokul mezunu sağlık personelleri ise saatlik NET 38,15 TL nöbet ücreti kazanıyor.

Lise Mezunu Sağlık Personeli Nöbet Ücreti

Lise mezunu sağlık personelleri normal şartlarda saatlik NET 17,66 TL nöbet ücreti kazanırken ameliyathanede görev almaları durumunda bu ücret, saatlik NET 26,49 TL oluyor.

Şoför, VHKİ vb. Diğer Personel Nöbet Ücreti

Diğer personel olarak çalışan sağlık personellerinin 2022 yılındaki saatlik nöbet ücreti NET 12,95 TL olarak hesaplanıyor. Diğer personel, ameliyathanede görev alıyorsa saatlik nöbet ücreti 19,42 TL’ye yaklaşıyor.

Hemşire Nöbet Parası 2022

Hemşire nöbet parası 2022 yılında, söz konusu hemşirenin yüksekokul yada lise mezunu olmasına göre değişiklik gösterir:

Lise mezunu bir hemşire normal nöbet ücreti olarak NET 17,66 TL kazanırken ameliyathanede nöbet tutması durumunda  NET 26,49 TL kazanır. Kişi, dini bayramlarda nöbet tutarsa normal nöbet ücreti olarak NET 21,19 TL, ameliyathane nöbet ücreti olarak saatlik NET 31,79 TL alır.

Yüksekokul mezunu bir hemşire normal nöbet ücreti olarak saatlik NET 21,19 TL alırken ameliyathanede nöbet tutması durumunda NET 31,78 TL kazanır. Kişi, dini bayramlarda nöbet tutarsa saatlik 25,43 TL alır. Dini bayramda ameliyathane GİBİ ÖZELLİKLİ BİRİMDE görev alması durumunda ise saatlik nöbet ücreti NET 38,15 olur.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (23)
YETER ARTIK!!! 2 hafta önce
NÖBETE GELİNCE HEKİMLERİNKİNİ YAZ SABİTE GELİNCE YAZMA. HEKİM DÜŞMANI SİTE HEMŞİRENİN SABİTİ DOKTORDAN FAZLA. HERKES BİLSİN. ZAMMI İPTAL ETTİRENLERİ DE HERKES BİLSİN.
münire Türkyılmaz 3 gün önce
Yalan Doktorların sabiti bizden çok yüksek.
ÜÇ NOKTA 2 hafta önce
gönüllü değişeli. değişmeyenin yedi ceddini...
Sinirli 2 hafta önce
Doktorların sabitine daha önce %50 yapılıp diğer sağlık personellerinin dışlandığını unutmadık.
hemşire 2 hafta önce
tabii ki fazla olacak hep siz fazla kazandınız sıra doktorlarda
Hemsir 2 hafta önce
İyi olmuş size yeter
Hemşire 2 hafta önce
Doktorla aynı nöbet ücreti almalıyız. Beraber çalışıyoruz zaten. Hatta daha fazla çalışan biziz
Att 1 hafta önce
Dünyada ortalama 3 te birini alıyorsun. Gitgide farkın açılması gerek doktor lehine.
dr.ahmet 2 hafta önce
hassss.....
Uzman dr 2 hafta önce
Canımm ya sen ne içtin öyle
yozlaşma 2 hafta önce
yok canım doktordan daha bile fazla almanız gerekiyor, akıl yoksunu ağzından çıkanı kulağı duyuyor mu diyeceğim ama duysa bile herhangi bir beyine gitmediği için ne desen boş
HEMŞİRE NİCK İ 2 hafta önce
TROLL. GEL YERİME ÇALIŞ YURTDIŞINA GİDECEM ZATEN. AMA GELEN GİDENİ ARATMASIN SONRA
Teacher 2 hafta önce
Bir öğretmenin haftasonu takviye kurs saati 60 TL ama bir hekimin Bayram nöbeti bile bu kadar değil, öğretmenin yaptığı da öğrencilere test dağıtıp çözdürmek 40 dakika boyunca… kendinize gelin artık birbirinizi yemekten vazgeçin zaten rezalet ücretler birlik olup hakkınızı arayın
Instagram Paylaşımı 2 hafta önce
Instada paylastiginizdan farkli bunlar. Hangisi dogru
ENGİN_Y 2 hafta önce
BİR HESAP YAPALIM BAKALIM HEMŞİRE HAKLIMI 16:00 DA MESAİYE GELEN BU ARKADAŞ SABAH 08;00 A KADAR ÇALIŞIYOR RESMİYETTE BAKALIM ÖYLEMİ.16:00 DA İŞE GELİYOR 16:00 DAN 00:00 A KADAR 1 SAAT AKTİF MESAİ 1 SAAT MOLA YAPARAK TOPLANDA 4 SAAT ÇALIŞMIŞ OLUYOR.MESAİ ÜCRETİ HESAPLANIRKEN 18 SAAT ÜZERİNDEN HESAPLANIYOR AKTİF ÇALIŞMA İSE 8 SAAT 8 SAAT FAZLA MESAİ PARASI ALIYOR.PEKİ DOKTOR;TEMİZLİK PERSONELİ SİZİN DEYİMİNİZLE TIBBİ SEKRETER 12 SAAT ÇALIŞIYOR HADİ ARADA SIRADA MOLADA YAPSIN DR.EN AZ 15 SAAT AKTİF ÇALIŞIYOR HADİ NARŞ
h. 2 hafta önce
senin ben algını ** beyın ozurlu trol hadı baska yerde oyna *
Mahir 2 hafta önce
Bu tablo hatalı, 2021 memur toplu sözleşmeye göre dini ve resmi bayramlarda 25 % artırımlı ödenir kararı alındı. Eskiden bu yasa 20 % olarak uygulanıyordu. Tablo 20 % yani eski yasaya göre hazırlanmış
Mert 2 hafta önce
Nöbet parası neden hazineden karşılanmıyorda döner sermayeden karşılanıyor merak ediyorum. Daha önceleri maliyeden ödeniyormuş. İdare dönerden ödendiği için nöbet parası ödememek için kırk takla atıyor
Narkozcu 2 hafta önce
Alamadığım nöbet ücretinin artsa ne artmasa ne kaç sağlık personeli alıyor %10
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-9
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?