Koronavirüs Nedeniyle Tavan Ek Ödeme Yazısı Yayınlandı - Yeni Yazı

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından covid-19 pandemisi nedeniyle sağlık tesislerinde ek ödeme yapılmasına ilişkin usul ve esaslar hakkında yazı yayınlandı.

Ekonomi 24.09.2020, 14:03 25.09.2020, 11:04 Güler Sağlam
Koronavirüs Nedeniyle Tavan Ek Ödeme Yazısı Yayınlandı - Yeni Yazı

Covid servilserinde çalışan personel çalıştığı süre için % 100 tavandan alacak. Aynı dönemde başka birimde görev yapmış ise bu oran düşecek

İl sağlıkta 112 çalışanları , filyasyon ekipleri ,yurtlarda ve laboratuvarda görevli personel ve hıfzıssıha üyeleri tavan alacak. Personel yüzde 100 hekimler yuzde 75 tavan ..

Tavan Ek Ödemeye Göre Uzman ve Pratisyen Hekimlerin Döner Sermaye Tutarları - Kapsamlı Bordro haberi için tıklayınız

Tabip dışı sağlık hizmetleri sınıfı personelinden; Covid-19 için ayrılmış poliklinik, servis, yoğun bakım, görüntüleme ve acil servis acil servis alanlan ile Covid-19 PCR testi yapılan mikrobiyoloji laboratuvarına gorevlendirilenlere görev yaptıkları süreler için; % 100 - bu alanlarda çalışmayan sağlık hizmetleri sınıfı personeli ile tabip dışı diğer personele Ek tabloda belirlenen oranlar, esas alınarak ek odeme hesaplanması yapılacak. 

Sağlık Personellerinin Alacağı Tavan Ek Ödeme Tutarları! - Muhtemel haberi için tıklayınız

Tabip dışı sağlık hizmetleri sınıfı personelden, Covid-19 pandemisi kapsamında hizmet sunumu için ayrılan ve münhasıran Covid-19 hastası takip ve tedavisinin yapılması üzere oluşturulan Covid-19 poliklinigi ve servisleri ile Covtd-19 için ayrılmış görüntüleme ve Covid-19 PCR testi yapılan mikrobiyoloji laboratuvarında gorev yapanların görev yaptıkları süreler için; tavan ek odeme tutarına esas katsayısı 2 (iki) olarak alınacak.

Covid-19 salgın hastalığı nedeni ile karantina altıda olanların bu durumlarını Başhekimce belgelendirilmesi halinde kullandıkalrı hastalık izin süreleri hariç olmak üzere bütün izinler (idari
izinler dahil) çalışılmayan gün olarak değerlendirilecektir.

Genel olarak bakıldığında Hemşirelerin önceki döneme göre aldıkları aynı kalırken, hekimlerin alacakları tutar azalmış oldu. Ayrıca Din Hizmetleri Sınında görevli imam vb. unvanlara da %100 ek ödeme verileceği görülüyor. İdari hizmetler sınıfında görevli memurlar %89 alırken din görevlileri %100 oranında ek ödeme alacaklar.

TIKLAYIN

Acil Servis, Diyaliz, Yoğun Bakım haricinde;  1 gün Covid alanda görevli olan 1 günlük riskli birim tavan katsayısından hesaplanacak YANİ Covid alanda çalışılan günler kadar riskli birimden hesaplanacak. 

(Bir önceki, dağıtılan tavan ek ödemedeki gibi 1 gün Covid alanda çalışan tam ay Covid alanda çalışmış gibi sayılmayacak.)

Sağlık Personellerinin Alacağı Tavan Ek Ödeme Tutarları! - Muhtemel haberi için tıklayınız

Acil servisteki Covid19 izole alanda çalıştığınız günler için %100 acilin diğer alanları için %66 oranında ek ödeme alırken, Lisans mezunu bir hemşire vergi dilimine girmiş haliyle 1700 lira civarında almıştı.

İl Sağlık Müdürlüklerinde Ek Ödeme Yapılmasına Dair Genelge! haberi için tıklayınız

İl Sağlık Müdürlüklerinde Ek Ödeme Yapılmasına Dair Genelge! haberi için tıklayınız

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (44)
Doktor 4 ay önce
Hiç vermesinler hepimiz ölelim. Parada onlara kalsın.
Zülfikar Ali 4 ay önce
Muhalif ve maaş haberlerinde anında yüzlerce yorum ve beğeni geliyor.

● fetö

● hdpkk

● Hizmet

● Sağlık yararları ve kârları

● Muhalif parti yanlışlarında

● Ekonomik ve ihracat gelişmelerinde

Hiç bir yorum yok ☆ Anında ortadan kayboluyorlar ☆ Eleştiriye gelemiyorlar ☆ Yokmuş görmemiş gibi davranıyorlar...
Doktormuş 4 ay önce
Doktor sende mi ağlıyorsun. Sağlıkçıları kışkırtarak ve fitne yaparak kimseyi inandıramazsın
Aaa 4 ay önce
Yöneticiler % kaçtan alacak göremedim
Emektar sağlıkçılar 4 ay önce
Nereden kırparız diye bu kadar da uğraşılmaz ki.. Yazıktır bu emektarlara..
Akıl Sağlığı Önemli 4 ay önce
Pandemi süresince Amerika-Fransa-İspanya vb. ülkelerde sağlık çalışanları istifa edip sokağa çıktılar. Yaşlılarını tabiri caizse ölüme terk ettiler. Biz Amerika ve Avrupa gibi olmadık olmayacağız... Sağlıkçıları kışkırtmaktan vazgeçin. Bir çok sağlıkçı sizin gibi düşünmüyor sosyal medyada yada orda burda 1 bin kişi olsanız bile sayınız çok değil bu ülkede 1 milyon sağlıkçı var. Bu kadar dürüstseniz aldığınız maaşları yetime fakire dağıtın. Hak talep etmek için hakkın yolunda emin olmak gerekir. Sizin gibi isyan etmeye ve devlete baş kaldırmaya niyetimiz yok !!! Varsa böyle niyeti olanlarda şimdiden söylüyorum yAllah bol maaşlı yerlere hadi yolunuz açık olsun.
zaza 4 ay önce
müdürlüklerdeki bulaşıcı hastalıklar birimi, tıbbi sarf ilaç ve diğer depo çalışanları ne oluyor covid birimi sayılmıyor mu? sadece doktorlardan oluşuyorsa bakanlık doktorlar gelsin yapsın
ahmet tuna 4 ay önce
İş yükünüz artmış olabilir ama Covidli hasta ile olan durum esas alınıyor bildiğimiz üzere
yorumcu 4 ay önce
hayırlı olsun herkeze
Hasta bakıcı 4 ay önce
Bu salgında canla basla calısan ve bütün herkezden en cok hastalarla iç içe olan 4d li kardeşlerimin ahını cok aldın Fahrettin koca bunun vebalini nasıl ödeyeceksin yazık sana basla birsey demiyorum
dönerci 4 ay önce
c maddesinde tabip dışı personel tavan katsayısı 2 olarak alınacak ne demek acaba ? tavanın 2 katını mı verecekler
Hemsire 4 ay önce
Kovitte diyelim 16 saat calistim buda iki gune tekabul ediyor.doner sermeye formulunde calisma gun katsayisi 31 .simdi ben 31 gun uzerindenmi 2 gun kovitte calistim kabul edilecek yoksa is gunu sayisi olan 20 gun uzerindenmi . Calismam gereken saat 160 ve ben bunun 16 saatini kovitte calistim
filyasyon 4 ay önce
16/160*30 gün üzerinden riskli birim hesaplanır
Can K 4 ay önce
Hani tavan?
Ben göremiyorum.
Tavan demişti sayın bakan.
Ama bu bildiğin zemin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?