Sağlık Personellerinin Alacağı Tavan Ek Ödeme Tutarları! - Muhtemel (Güncelleme)

Sağlık Personellerine Covid-19 pandemisi nedeniyle tavandan ödenmesine karar verilen Ek Ödeme Uygulama yazısı öğlen saatlerinde yayınlandı. Yayınlanan tavan ek ödeme kriterleri ışığında haber merkezimiz tarafından hazırlatılan muhtemel ek ödeme tutarlarına haber detayından ulaşabilirsiniz. Yeni Yönetmeliğe Göre Ödenecek Ek Ödeme tutarlarına dair ayrıntıları aşağıda oluşturan Lisans - Önlisans ve Lise tablodan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Sağlık Personellerinin Alacağı Tavan Ek Ödeme Tutarları! - Muhtemel (Güncelleme)

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA'nın sağlık çalışanlarına Ağustos ayından itibaren 3 ay daha tavandan ek ödeme ödeneceğini açıklamasının ardından bugün yeni ek ödeme uygulama mevzuatı yayınlandı. 

Bazı branşlardan Ağustos itibariyle üst vergi dilimi olan %20'ye girildi. Hesaplamalarda vergi dilimi, kadro derece ve çalışılan birime göre değişiklikler olabilir.  Kafa karışıklığına yol açmamak için brüt, kesinti, sabit vb değerlere yer vermedik. Net cebe girecek ekstra rakamları sunduk.

Koronavirüs Nedeniyle Tavan Ek Ödeme Yazısı Yayınlandı - Yeni Yazı haberi için tıklayınız

Geçen sefer verilen kurallara ve kesimlere göre tavandan ek ödeme verilirse, 

Sağlık Çalışanları Ne Kadar Ek Ödeme Alacak 

FACEBOOK GRUBUMUZU TAKİP EDEREK HABERLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLABİLİRSİNİZ. TIKLAYIN.

Covid servilserinde çalışan personel çalıştığı süre için % 100 tavandan alacak. Aynı dönemde başka birimde görev yapmış ise bu oran düşecek.

TIKLAYIN

Tavan Ek Ödemeye Göre Uzman ve Pratisyen Hekimlerin Döner Sermaye Tutarları - Kapsamlı Bordro haberi için tıklayınız

Tavan ek ödeme brütü yazının ekinde yer alan tabloda belirtilen yüzde ile çarpılacak, bulunan rakamdan sabitin brütü çıkarılacak. Elde edilen değerden de vergi dilimine göre kesinti yapılıp net ödeme miktarı bulunarak ödemeler yapılacak. İzin yılda 12 güne kadar yani ayda 5 güne kadar alınan izin nedeniyle kesinti olmuyor. Eğer bu günleri aştıysanız AÇGK (aktif çalışma gün katsayısı) na göre ödeme yapılacak. Yani yılda 12, ayda ise 5 güne kadar alınan izinde kesinti yok, ayrıca covid nedeniyle karantinada olanlara da kesinti yok ,

İl sağlıkta 112 çalışanları , filyasyon ekipleri ,yurtlarda ve laboratuvarda görevli personel ve hıfzıssıha üyeleri tavan alacak. Personel yüzde 100 hekimler yuzde 75 tavan ..

Tabip dışı sağlık hizmetleri sınıfı personelinden; Covid-19 için ayrılmış poliklinik, servis, yoğun bakım, görüntüleme ve acil servis acil servis alanlan ile Covid-19 PCR testi yapılan mikrobiyoloji laboratuvarına gorevlendirilenlere görev yaptıkları süreler için; % 100 - bu alanlarda çalışmayan sağlık hizmetleri sınıfı personeli ile tabip dışı diğer personele Ek tabloda belirlenen oranlar, esas alınarak ek odeme hesaplanması yapılacak. 

Tabip dışı sağlık hizmetleri sınıfı personelden, Covid-19 pandemisi kapsamında hizmet sunumu için ayrılan ve münhasıran Covid-19 hastası takip ve tedavisinin yapılması üzere oluşturulan Covid-19 poliklinigi ve servisleri ile Covtd-19 için ayrılmış görüntüleme ve Covid-19 PCR testi yapılan mikrobiyoloji laboratuvarında gorev yapanların görev yaptıkları süreler için; tavan ek odeme tutarına esas katsayısı 2 (iki) olarak alınacak.

Covid-19 salgın hastalığı nedeni ile karantina altıda olanların bu durumlarını Başhekimce belgelendirilmesi halinde kullandıkalrı hastalık izin süreleri hariç olmak üzere bütün izinler (idari
izinler dahil) çalışılmayan gün olarak değerlendirilecektir.

Genel olarak bakıldığında Hemşirelerin önceki döneme göre aldıkları aynı kalırken, hekimlerin alacakları tutar azalmış oldu. Ayrıca Din Hizmetleri Sınında görevli imam vb. unvanlara da %100 ek ödeme verileceği görülüyor. İdari hizmetler sınıfında görevli memurlar %89 alırken din görevlileri %100 oranında ek ödeme alacaklar.

Acil Servis, Diyaliz, Yoğun Bakım haricinde;  1 gün Covid alanda görevli olan 1 günlük riskli birim tavan katsayısından hesaplanacak YANİ Covid alanda çalışılan günler kadar riskli birimden hesaplanacak. 

(Bir önceki, dağıtılan tavan ek ödemedeki gibi 1 gün Covid alanda çalışan tam ay Covid alanda çalışmış gibi sayılmayacak.)

Acil servisteki Covid19 izole alanda çalıştığınız günler için %100 acilin diğer alanları için %66 oranında ek ödeme alırken, Lisans mezunu bir hemşire vergi dilimine girmiş haliyle 1700 lira civarında almıştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 11:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doktor
Doktor - 4 hafta Önce

PARA VERMEMEK İÇİN ŞEYTANA PABUCUNU TERS GİYDİRMİŞSİNİZ.TEBRİKLER. HALKA AÇIKLAMA YAP TAVANDAN DÖNER VERECEĞİZ DİYE SONRA YOK ÇALIŞTI 2 SAAT COVİDDE YOK ORADAN GEÇTİ YOK ÇALIŞMADI COVİDDE.
BEKLENENİ YAPTINIZ. TEBRİKLER. HEPİMİZ ÖLELİM PARA SİZİN OLSUN.

YORUMCULARIN GERÇEK YÜZLERİ
YORUMCULARIN GERÇEK YÜZLERİ @Doktor - 2 hafta Önce

Burda ki yorumlar tek ağızdan çıkıyor. Kanıtlı belgeli "haksızlar diz boyu" nickli yorumcu öğretmen olduğunu iddia edip "onlarada vermiyorlar" diyor :) yani bakın sağlık sitesindeyim ve öğretmende alamıyor diyecek (öğretmenlerin aldığını 7 cihan bile biliyor. en altlarda diğer yorumda SAĞLIKÇILARI KIŞKIRTARAK "arkadaşlar sendikalardan istifa edin" diyerek sağlıkçıymış gibi fitne yapıyor.

Kısaca %80'i hep böyle fitne nifak şeytanlık ve pislik için yorum yapıyor.

SAĞLIK TROLLERİ
SAĞLIK TROLLERİ @Doktor - 3 hafta Önce

Burda belli tipler var toplasan 100'ü geçmez ama kendileri hep çok sanıyorlar...

5 yorum yazınca sağlık bakanı okuyup onları duyacak muhalefet bunlara madalya verecek sanıyor.

Sırasıyla ;

✘ 3600 cüler (çoğunluk emekliliği gelmişlerin talebi)
✘ Paragözler (açız ölüyoruz Türkiye batıyor)
✘ Yönetici Şikayetçileri (Belkide hiç görmedikleri üst katta oturan adam bunlara napıyorsa artık sanırsın zincirle dövüyor zanneder)
✘ Ünvancılar (bunların tek derdi sınavsız olmak)
✘ Muhalif Kesim (En tehlikelileri bunlar yukarda ki tüm gruplara dahil olurlar. Erdoğan nefretinden herşeye isyan ederler.Asla inandıramazsınız kesinlikle ikna olmazlar. Kılıktan kılığa girerler mantıklı cevaplarda yada sıkıştıklarında hakaret ederler hatta daha ileri gidip küfür ederler.)

Doktorcuğuma
Doktorcuğuma @Doktor - 3 hafta Önce

@Doktor nickin doktor ve aldığın paralar yetmiyor birde sağlıkçılarımı kşkırtıyorsun kerkenez !!! Fitneden başka işin yokmu senin !!! Sende mi ağlıyorsun hemde yalandan

Zavalli saglikcilar
Zavalli saglikcilar @Doktor - 4 hafta Önce

Öğretmenler evde yatarken bile Ziya bey çok zor durumda çalıştıklarını söyleyip ek der ücreti veriyor bizler sahada bile değersiz kiymetsiziz

ÇOK VERMİŞLER
ÇOK VERMİŞLER - 4 hafta Önce

Cok vermişler. Saglik bakanı imajini yerle bir etti. 2 gunde bir ekrana sirin gozuktu. Halkin sempatisini kazandi. Fakat saglik calisanina bunu vermeyi reva gordu...

Tuzu Kuru..
Tuzu Kuru.. @ÇOK VERMİŞLER - 3 hafta Önce

Bakan Bey'in tuzu kuru nasıl olsa , hastane ler çatır çatır para basıyor, devletten kredileri, arsaları da tamam daha iyisi Şam'da kayısı, işi gücü Yok birde seni mi düşünecek.

düşük maaşlı kamu çalışanı (sağlıkçı)
düşük maaşlı kamu çalışanı (sağlıkçı) - 4 hafta Önce

2002 den bu yana diğer memurlara layık gördüğünüz seyyanen maaş zamlarını bize layık görmediniz, en düşük maaşlı memur seviyesine getirdiniz, niye döner sermaye alıyorsunuz diye, döner sermayeyi de üç kuruşa sabitlediniz, göstermelik performans ücretlerle bizi kandırmaya çalışıyorsunuz. Allah sizi bildiği gibi yapsın.

SAHTEKARLARA CEVAP
SAHTEKARLARA CEVAP @düşük maaşlı kamu çalışanı (sağlıkçı) - 3 hafta Önce

Ne sahtekar ne ahlaksız yalancısın. En düşük memur maaşı dediğinde daha mı inandırıcı oluyor. Allah seni bildiği gibi yapsın

düşük maaşlı kamu çalışanı (sağlıkçı)
düşük maaşlı kamu çalışanı (sağlıkçı) - 4 hafta Önce

Vay be harca harca bitmez. Sonrada vergi olarak misliyle geri alırlar.

mutemet
mutemet - 4 hafta Önce

arkadaşlar hesapladım, 1/4 lisans mezunu hiç izin kullanmayan hemşire vb. alacağı ek ödeme 145 TL, (özellikli birim hariç), zaten hiç almasa 120 TL mahsuplaşmadan dolayı alacaktı, yani 25 TL almış olacak. 2. derecedekilere zaten hiç izin kullanmasa da hiç ek ödeme çıkmıyor. Bakanlığımızın veya emeği geçenlerin ellerine sağlık,

Muro
Muro @mutemet - 4 hafta Önce

Yanlışınız var. Ben hesaplattırdım hiç bir sağlık personeli ile genel idare personeline ek ödeme çıkmadı. Doktorlara da kısmen az tutar çıktı

@
@ @mutemet - 4 hafta Önce

Yukarıda yazanlar 600 tl. Siz nasıl o tutarı elde ettiniz.

Mustafa
Mustafa - 4 hafta Önce

Bunların Sağlık Bakanlarının hiçbirine saygı duymuyorum, zerre kadar. Tek gözettikleri şey oy oldu çünkü.

Sağlık
Sağlık @Mustafa - 4 hafta Önce

Aynen oyle oldu bunu defalarca kez söylüyorum ben oy için güzel taktikler tv lerde bize çok para veriyormuş izlenimi yapıyorlar vatandaşla bizi karşı karşıya getiriyorlar sonra da bizi vatandaşa peşkeş çekip hiç bir şey demeden oyları kapıyorlar yıllardır yaptıkları bu...3 kuruşa köle gibi çalış birde bizim sayemizde atandınız derler bu atama değil köle pazarı...

4bli yine mağdur
4bli yine mağdur - 4 hafta Önce

4bli diye sahada çalışan personele 0 TL ek ödeme. Görende dünyanın parasını alıyoruz sanıyor. Bu ay tüm birimlerde en düşük maaşı alan biziz. Bütün kesintiler, erken vergi dilimi hepsi 4bde. Teşekkür ederiz sayın bakan ????????????????????????

4bli
4bli - 4 hafta Önce

4blilere 0 TL döner derken utanmadınız mıı????

DİŞ HEKİMİ
DİŞ HEKİMİ @4bli - 4 hafta Önce

ARKADAŞLAR İL SAĞLIK MÜDÜRLĞÜNDE GÖREVLİ SAĞLIKÇILAR EK ÖDEME ALACAKMI ACABA BİR CVP


SIRADAKİ HABER