PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Zengin: Hastane Tadilat İhalelerinde Dönen Usulsüzlüklere Karşı Çıkanların Görev Yeri Değiştirildi!

Ordu Devlet Hastanesinde yapım tadilat ihalelerinde dönen bir takım usulsüzlükler olduğunu savunan Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, usulsüzlüklere karşı çıkan personelin görev yerlerinin değiştirilerek hastaneden uzaklaştırıldığını söyledi.

Sendika 13.12.2022, 10:53 17.12.2022, 14:11 Cansu Polat
Zengin: Hastane Tadilat İhalelerinde Dönen Usulsüzlüklere Karşı Çıkanların Görev Yeri Değiştirildi!

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, Ordu Devlet Hastanesinde personele baskı tehdit ve yer değiştirmeler ile mobing uygulandığını söyledi.

Yakasında bulunan sendika rozetinden rahatsız olan Sağlık Sen Başkan Yardımcısının talebiyle, hastane idaresi tarafından görevini en üst düzeyde yapan üyelerini semt polikliniğine görevlendirildiğini söyleyen Zengin, laboratuvarda görev yapan üyelerininde de sendika baskılarına maruz bırakılarak “ayakkabısını sildi” gibi komik, tutarsız savunmalar alınarak semt polikliniklerine görevlendirildiğini belirtti.

“Liyakatı yok sayıyor”

Hastanedeki huzursuzluk sendika başkanının eşi olan hasta bakım hizmetleri müdürünün baskıcı tutumları ile sürekli bir şekilde devam etmektedir. Servis sorumlularını eşinin sendikasına üye olanlar seçmekte, liyakatı yok saymakta, alakalı sendikaya üye devşirmektedir.”

“Kargaşa ortamı!”

Zengin, hastane yönetiminin, il sağlık müdürünün başarılı işlerinden rahatsız olduğunu da öne sürerek, “Ordu Devlet Hastanesi yönetimi yeni vazifelendirilen il sağlık müdürümüzün iş barışını sağlamasında çalışanlarla bire bir temasından ve şikayetlerinin azalmasından rahatsız olmuşlardır. İstedikleri şeklinde at oynatamamaları engellenince bir yerlerden buyruk alarak Ordu il sağlık müdürümüzün harikulade işler yapmasından rahatsız olduklarından butona basarak kargaşa ortamı yaratmak, Ordu sağlığını kamuoyunda yıpratmak istememektedirler. Arkalarında kimlerin olduğunu da seçkin biliyoruz. Sayın sağlık müdürümüzün yanındayız. Sizlere malzeme yaptırmayacağız. Sağlık müdürümüzün gelir gelmez 2 ay ortamında yapmış olduğu çalışmaları takdirle karşılıyoruz.” dedi.

“İstifalar arttı”

Başhekimin hastane içerisinde görev yeri değişikliğini baskı aracı olarak kullandığını iddia eden Zengin, şunları söyledi; “Hastane içerisinde personel görev yeri değişikliğinin yönetimin tasarrufunda olduğunu herkes bilmekle beraber, bu hali bir baskı aracı olarak kullanmanın bugünkü mobbing baskılarının başında geldiğini hatırlatmak istiyoruz. Ordu Devlet hastanesinde Başhekim, hastane müdürü, çanak çömlek sendikası başkanının eşi olan hasta bakım hizmetleri müdürü korku imparatorluğu oluşturmuştur. Ameliyathanede sorumlu hastane temsilcimiz ve Türk Sağlık-Sen Sendikamıza üye arkadaşımız sırf sendika üyemiz diye ameliyathaneden alınmış, değişik birimlere verilmiştir. Baskılara maruz kalan doktorlar istifa etmiş birtakım branşlarda doktor eksikliği oluşmuştur. 10’a yakın röntgen teknisyeni tayin istemiş ve kurumdan ayrılmıştır. Birçok arkadaşımız yükselen baskı ve mobbing üstüne tayin talebinde bulunmaktadırlar.

“Yemekhanede yemek yasaklandı!”

Sağlık-Sen seçimlerinin listesi hastane müdürünün odasında hazırlanmış, tarafsız olması gereken müdürün makamı üst olarak kullanılmıştır. Hastanede baskı ve mobbing o kadar artmıştır. Geçen hafta acil serviste fedakarca çalışan arkadaşlarımızın öğlen yemeklerini yemekhanede yemesi başhekim tarafından yasaklanmış, yemekhaneye talimat vererek yemeğe gelenlerin adını almalarını tembih etmiştir. Acil servis sorumlusu görevden alınarak tıbbi sekreterlerden sorumlu sürekli işçi arkadaşımızı acilen uzaklaştırmışlardır.

“Çalışanlar huzurlu değil”

Ey Başdoktor, acil servise yemekhane yaptınız da bizim mi haberimiz mi yok? Bu arkadaşlarım nerede yiyecekler yemeklerini? Nedir bu baskı zulüm? Sendika olarak çalışanlarımıza meydana getirilen baskı ve mobbinglerin araştırılması için il sağlık müdürlüğümüze ve sağlık bakanlığına müfettiş vazifelendirilmesi ve olaylarla alakalı tahkîkat başlatılması, sorumluluğu tespit edilen bireylerin sözleşmelerinin iptal edilmesini talep ettik. Hastanemizde çalışma barışı yok olmaya başlamış, onlarca personel ayrılma planları yapmaya başlamıştır. Hastane içinde adaletsiz uygulamalar ve şahsi sebepler nedeniyle birçok, psikolog, sağlık memuru, hemşire, personel ceza niyetine devamlı değişik servislerde ve bölümlerde çalışmaya zorlanmıştır. Sonuç olarak bu hastane iyi yönetilememektedir. Çalışanlar huzurlu değildir.”

Kaynak: Karadeniz Bayrak

Yorumlar (14)
ortak ne işşş 2 ay önce
BANA NİYE şikayet ediyorsun hükümet ortağı siz değil misiniz git bahçeliye söyle niye ağlıyorsunuz siz hükümet ortağı değil misiniz bu haksızlıklara kol kanat geren siz değil misiniz git başka yerde oyna sen de ortaksın onlara
hadi ordan sen de 2 ay önce
o zaman niye siz onlara destek veriyorsunuz diye adama sormazlar mı? kimi kime şikayet ediyorsun başkanınız hükümet ortağı git ona söyle bakalım sizi nasıl kovacak çünkü herkes kendi bekaaa derdinde memleketi düşünen yok hala sen neyi savunuyorsun ona bakkkkk sen önce istifa et
Muradiye 2 ay önce
Bu şey değil mi yaa, Numan Kurtulmuş'un eşi tarafından korunan yönetici. Kurtulmuş o koltukta oturduğu müddetçe hiiiiç uğraşmayın, AĞA DA O, PAŞA DA O. yeni düzen böyle, göz göre göre insanın aklıyla alay ediyorlar.
asabi 2 ay önce
alanya eah ve adsm gibi olmuş, antalya il sağlık müdürü saglık sen le zıt düşen ve usulsüzlüklere karşı çıkan personel sürgün gönderiliyor.
SEBEP SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLİK 2 ay önce
Sözleşmeli YÖNETİCİLİK devam ettiği sürece daha kötüsü olur. Bunlar ne ki kimbilir araştırılırsa daha neler çıkacak. BİTSİN artık BU SİSTEM. LİYAKAT YERLERDE...
Personel 2 ay önce
Heryerde var malesef
xxx 2 ay önce
hakkari devlet hastanesinde dönen nöbet ödül paraları yapılan usulsüz ihaleler devlet ne zaman ciddi bir denetim yapacak yıllardır idari mali işler müd ve destek hiz başkanının yaptıklarını devlet ne zaman aratıracak acaba yılda trilyonlarca para götürüyorlar şebekelerini çok iyi kurmuşlar
Hakkı 2 ay önce
Normal artık bu işler, çakallar sahaya indi, doymazlar artık. fırsat bu fırsat bir daha nerede görecekler bu ganimeti... YAZIKLAR OLSUN.... Hükumet kendinden olana ses çıkarmaz devam koçlarım..... Hele hele seçim arefesinde....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.