Sağlık Sen Şanlıurfa: Görevden Alınan Başkanımızı Yalnız Bırakmayacağız!

Çarşamba günü gönderilen yazı ile süresiz olarak görevden uzaklaştırılan Sağlık Sen Şanlıurfa Başkanı Abdulkadir Yabir'in görevden alınmasının yankıları sürüyor. Şanlıurfa Şubesi sosyal medya'dan açıklamada bulunarak "Gönül isterdi ki Genel merkezimizde başkanımızın görevden ayrılması için yapmış olduğu çalışmaların yarısını, sağlıkçı arkadaşlarımızın haklarını,çalışma ortamlarının rahatlığını, ödeneklerinin arttırılmasını sağlayacak bir çalışma içerisinde olsaydı." denildi.

Sendika 16.08.2020, 00:47 17.08.2020, 09:40 Güler Sağlam
Sağlık Sen Şanlıurfa: Görevden Alınan Başkanımızı Yalnız Bırakmayacağız!

Sağlık Sen Şanlıurfa Şubesi tarafından yapılan açıklamada;

1.Üzülerek öğrendik ki Şube Başkanımız Abdulkadir YABİR, genel merkez eli ile (süresiz uzaklaştırılarak ) görevinden alınmıştır. Ne Üyelerin iradesi dikkate alınmıştır, ne de teşkilatın tavsiyeleri dikkate alınmıştır.

2. Bir yıldan beri süre gelen genel merkezin caydırıcı ve yıpratıcı yaptırımlarına rağmen, sendikamızın ismine leke gelmemesi için Abdulkadir YABİR  ve teşkilatı hiçbir şekilde karşı bir cevap hakkı kullanmasına rağmen, öncelikle profesyonel sendikacılığı iptal edilen başkanımızın 

3. Şimdi de başkanlığı fiilen elinden alınmıştır. Bunu ne Şanlıurfa Sağlık-Sen teşkilatı olarak biz, ne de değerli üyelerimiz hiçbir şekilde uygun bulmuyor, kabul etmiyoruz. Gerekli hukuki süreci başlatıp her platformda hakkımızı savunacağımızı, buradan bildiriyoruz..

4. Böylesine zorlu günleri geçirdiğimiz bir zamanda, Sağlıkçıların hakları için kısıtlı imkanlara ve yalnızlaştırma politikalarına rağmen olağanüstü emek harcayan, Abdulkadir YABİR başkanımızı asla yalnız bırakmayacağız.

TIKLAYIN

5. Gönül isterdi ki Genel merkezimizde başkanımızın görevden ayrılması için yapmış olduğu çalışmaların yarısını, sağlıkçı arkadaşlarımızın haklarını,çalışma ortamlarının rahatlığını, ödeneklerinin arttırılmasını sağlayacak bir çalışma içerisinde olsaydı.

6. Bizim bir davamız var. Merhum Mehmet Akif İNAN'ın davası. O dava üzere sadığız ve asla o yoldan dönmeyeceğiz. Davaya sadık olanlara da her zaman sadık olduk. Ancak yönünü kaybedenlere sadakat değil hakikat dile getirilir.

7. Yedi güzel adamdan biri olan Davamızın kurucusu Merhum Mehmet Akif İNAN'ın destanını sürdüreceğiz... "Kim demiş herşeyin bitişi ölüm, Destanlar yazılır mezarızdan"

Şanlıurfa Şubesi yaptığı açıklamanın altına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Şanlıurfa Milletvekilleri Ahmet Eşref Fakıbaba, Kasım Gülpınar, Mehmet Ali Cevheri, Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Sağlık Sen Genel Merkezini etiketledi. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (12)
Bayram Ali Özcan 6 ay önce
Sağlık sen üyeleri bu Başkan sizin için Birsen’ler yapıyorsa sendikadan hep birlikte israfa etmeniz gerekir.
Metin 6 ay önce
Mahnut Kaçar mı aldırmış şube başkanını görevden? Durum nedir?
Maraşlı 6 ay önce
Kahramanmaraş Sağlık-SEN deki usulsüzlükler ortaya çıkmışken yargıtay tarafından karar kesinleşmişken, usulsüzlükler alenen ortada iken, oraya ses çıkartma sen git urfa ile uğraş, bunlar metin memişten beter çıktı, Adalet istiyoruz adalet, SEMİH DURMUŞ bu pisliği temizle, maraşa geldiğinde sağlık peraonellerinin yüzüne nasıl bakacaksınız, urfadaki adamı görevden alabiliyorda maraştakinden ne menfaati var. utanın tiksindik artık
İhsan 6 ay önce
Semih durmuş ve ekibinde sandığa saygı yok. Tek düşündükleri bu koltukta nasıl kalırız. Muhalif olan şubelere operasyon düzenleyerek kendilerini desdekleyecek ekip kurmaya çalışıyorlar. Koltuğun hakkını veremedi boş işlerle uğraşıyor. Öğretmenlerin sendikası öğretmenler derse girmediği halde ek ders ücreti kopardı. Semih bey bu zamana kadar ne yaptı koca bir hiç. Gerçi memura masada birşey verilmezken kendi maaşlarına fahiş zam yapmışlardı. Uyelerin ısrarla bordro paylaşma taleplerini geri çevirmişti. Eski başkanla yeni başkanın aldığı maaş bordrolarını paylaşmasını halen bekliyoruz. Beceremiyorsan İşgal etme koltuğu ehil birileri doldursun. Konyadaki secimlerede müdahil olup seçimleri çıkmaza sokmuştu. Demokrasi anlayışı yok. Yararı olmadığı gibi çok zararı dokundu. Sağlık sen bu hallere düşmemeliydi. Çok yazık oldu. Bu davranışlarıyla Davamıza zarar veriyor.
Kaçar 6 ay önce
Evet Mahmut kaçar aldırdı soranlarada vAllah billah haberim yok diyo.
Kızıl Elma 6 ay önce
Asılsız iddialarla hergün sitenizde haber yaptıran İzmir Sağlık Sen-1 Başkanı için de aynı kararın alınmasını bekliyoruz.
Çankırı 6 ay önce
Çankırıyada bekleriz diycem ama onlar sana muhalif değildi dimi? Muhtemelen sonun eski başkan gibi olacak, şuan seni destekleyenler eski başkanı yediler, seni de yerler elbet, gözünü Çankırıdan ayırma ağır vezadan karar çıktığında, tipinizi görmek istiyorum. Yönetimde olan herkes sözleşme imzaladı, resmen sağlıksen il müdürlüğü oldu Çankırı, Allah büyüktür, sizden de hesap sorar elbet.
Rami 6 ay önce
BAŞKANIM IĞDIR NIYE DURUYOR TÜRK SAĞLIK SEN ILE ORTAKLAR
Hedef 2023 6 ay önce
Darısı İzmirdeki şowmenin başına....Güzel haberlerini bekliyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?