E. Tarım Bakanı Fakıbaba'dan Sağlık Sen Genel Merkezine Sert Tepki!

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Eşref Fakıbab Sağlık Sen Genel Merkezi tarafından, Şanlıurfa Sağlık Sen Şube Başkanı Abdulkadir Yabir görevinden alınmasına tepki gösterdi.

Sendika 17.08.2020, 09:28 17.08.2020, 09:38 Güler Sağlam
E. Tarım Bakanı Fakıbaba'dan Sağlık Sen Genel Merkezine Sert Tepki!

Sağlık Sen Genel Merkezi tarafından,  Şanlıurfa Sağlık Sen Şube Başkanı Abdulkadir Yabir görevinden alındı. Kentte 2 yıl önce yapılan seçimle 84 oy alarak Şanlıurfa Sağlık Sen Şube Başkanlığı koltuğuna oturan Abdulkadir Yabir'in, genel merkez tarafından süresiz olarak görevden uzaklaştırıldığı öğrenen Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba görevden alınan  Abdulkadir Yabir’e destek verirken genel merkeze tepki gösterdi.

TIKLAYIN

Vekil Eşref Fakıbaba sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ‘’Salgın döneminde büyük bir özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarının temsilcisi,  Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı  Abdulkadir Yabir'in görevden alınmasını esefle kınıyorum. Genel Merkezin bu süreçte çalışanların haklarını savunmak yerine makam hırsıyla almış olduğu  bu karar,  temsil ettiği kitleye haksızlıktır.   Bu kararın tekrar gözden geçirilerek yanlıştan dönüleceğine inanıyorum.’’ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3)
Urfalı 4 ay önce
Yabir un görevden alınması çok doğru bi karar geç bile kalındı
Baba 4 ay önce
Fakı baba işine bakmalı, sendikanın bu hale gelmesindeki sebeplerin en başında, siyasetin sendikanın her işine karışmasından kaynaklanmasıdır. Sendika işine odaklanmalıdır. Sendikanın işi idareci ataması yapmak degil, sendika bir avuç insanın babasının malı degil.
Herkes işine baksın 4 ay önce
Semih Durmuş yüktür bu ayrı konu ama Sağlık-Sen'in yönetimlerini Sağlık-Sen'liler belirler. Siyaset işine baksın.
4
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?