Semih Durmuş Şube Başkanını Görevden Uzaklaştırdı!

Sağlık Sen Genel Merkezi tarafından alınan bir kararla Sağlık Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir bugün itibariyle süresiz olarak görevden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

Sendika 15.08.2020, 21:03 18.08.2020, 14:43 Güler Sağlam
Semih Durmuş Şube Başkanını Görevden Uzaklaştırdı!

Edinilen bilgilere göre; Sağlık Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir'in Genel Merkez tarafından süresiz olarak görevden uzaklaştırıldı. Yaklaşık 2 yıl önce yapılan seçimde 84 oy alarak Şanlıurfa Sağlık-Sen Şube Başkanı koltuğuna seçilen Abdulkadir Yabir'in profesyonel sendikacılığı (tek işi sendika olan), Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş tarafından elinden alındığını "Semih Durmuş Şube Başkanının Yetkilerini Aldı!"  başlığıyla daha önce duyurmuştuk.

Seçildiği günden bu yana görevden alınmak istendiği iddia edilen Yabir, çarşamba günü genel merkezden gelen bir yazı ile görevden alındığı bildirildi. Gerekçe olarak da disiplin suçu gösterildi.

TIKLAYIN

Yabir'in hukuken mücadelesini sürdüreceği öğrenildi.

Yorumlar (20)
Sağlık Senli 4 ay önce
Tüm Şube Başkanları ve delegeleri bu adama haddini bildirmeye davet ediyorum!
SağlıkSenÜyesi 4 ay önce
Sağlık-Sen Semih Durmuş ve sahibinden kurtarılmalıdır. Sağlık camiasının en önemli meselesi budur. Yetkili sendikada aklı selim olursa sağlık çalışanlarının da hakkını savunan birileri olur. Bu böyle gitmez gitmemeli
Ankara 4 ay önce
Ankata 2 ve 6 nolu şubelerde alınmalı mı?
Cemil 4 ay önce
Mevcut başkan, S.DURMUŞ'un geçmiş başkanlardan farkı olduğunu düşünmüyorum. 2014 yılında şube seçimlerinde o dönemde başkan olan zevat sahtekarlık yaparken seyreden birisinden başkan olmaz. Seçildiği dönemde söylediğimiz gibi şimdi de söylüyoruz; S. Durmuş' tan bir halt olmaz. Ayrıca sözde onursal başkan elini sendikadan çekmediği sürece sendikadan birşey beklemek; ütobya olur. Sayın onursal başkan size sesleniyoruz; sendikacılık yapmak istiyorsanız o işgal ettiğiniz vekil koltuğunu bırakıp sendikanın başına geçip; sendikacılık yapın o zaman. Çekin ellerinizi sendikadan, sağlık camiasından. Sendikaya zarar veren zihniyet sizin eserinizdir.
Yorumcu 4 ay önce
İyi güzel yazmışsınızda, bu onursal Başkanın kuklası olmuş zevatın hiç mi suçu yok? Sendikayı düşürdükleri hallere bak. Sahada yaşanan tüm olumsuzluklar sağlıksen'in hanesine yazılıyor. Haklılar tabi, ne yaparsalar yapsınlar yanlarına kar kalıp, iki gün sonra unutacak herkes.
Cemil 4 ay önce
Semih başkanın en iyi yaptığı iş; seçimi kazanır kazanmaz; genel yönetiminin ve şube başkanlarının maaşlarını arttırmak, son teknoloji telefon almak, eski sendikacı Şemsi Denizer'e özenip onun Jaguar aldığı gibi seçilir seçilmez makam arabasını değiştirmek oldu. Arkasından sağlık çalışanlarını üç kuruşa satmak olmuştu. Bunlara şube başkanı görevden almakta eklendi. Rabbim en kısa zamanda Sendikanın Merhum Mehmet Akif İnan'ın yolundan sapanlardan arınmasını nasip eylesin.
Denizli 4 ay önce
Bu rüzgara arkanı al yapabilisen Denizli'de al da başkan görelim koçlar gibi
KIRŞEHİR SEN 4 ay önce
Şaşırdık mı tabikide hayır..
Genel başkan seçildikten sonraki icraatlarına son hız devam ediyor.
İlk olarak Kırşehir de seçilmiş şube başkanı Cuma beyi görevden düşürmek için kimlerle irtibata geçerek yönetimi düşürdüğünü kamu oyu biliyor.
Genel başkan hastanelerde yaşanan çalışma barışını sağlamak için Sayın bakanla görüşsün. Usulsüz yapılan geçici görevleri dile getirsin KIRŞEHİR AHİ EVRAN EGİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ Su an da çalışma barışı bozulmuş sendika şube baskaninin eşi Kırşehir saglik müdürlüğünde masa başı isi verilmiş.Doktor kardeşine masa başı, baskan eşine masa başı gariban hemşirelerde çocuklarını komşuya bırakıp geliyor gun aşırı. Kirsehir de lütfen bu Usulsüz gorevlendirmeler dursun.Hemsireler tükenmişlik içerisinde. Sağlık bakanımız Kırşehir yönetimini gorsun artik.
Rami 4 ay önce
IĞDIR SAĞLIK SEN BAŞKANI Ş.Y URFANIN DURUMUNA DÜŞER YAKINDA SAYIN GENEL BASKANIM
Çorumlu 4 ay önce
Darısı çorumun şube başkanına. Çünkü oraya seçilmek için her pisliği yaptı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?