Çocuk Ölümleriyle İlgili Aile Bakanlığı Devrede!

Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde 37 çocuğun ölümü nedeniyle Birlik ve Akademik Düşünce Derneği, Diyarbakır Sağlık Müdürünü olaydan sorumlu tutmuştu.

Çocuk Ölümleriyle İlgili Aile Bakanlığı Devrede!

2018 yılında 2 ay içerisinde Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin Yeni Doğan Ünitesinde yaşanan 37 çocuğun ölümüyle ilgili tutanaklar başta olmak üzere birçok iddiada bulunan Birlik ve Akademik Düşünce Derneği Başkanı sağlık müdürü Avar’ı ölümlerden sorumlu tutmuştu. SaglikPersoneliHaber.Net olarak dün konuyu haberleştirmiştik. Buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. 

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Birlik ve Akademik Düşünce Derneği tarafından yapılan şikayet üzerine soruşturma başlattı. Yapılan suç duyurusuyla soruşturma başlatılması üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da harekete geçti ve başlatılan soruşturmaya Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatları müdahil oldu. 

Sağlık Müdürüne Ağır Suçlamalar! haberimiz için tıklayınız.

TIKLAYIN

Sağlık Müdürü Hastane Ayrımı Yapıyor İddiası! haberimiz için tıklayınız.

Diyarbakır sağlıkta bankamatik memurları mı var? haberimiz için tıklayınız.

MÜDÜR VE YÖNETİCİLER YARGILANSIN

Birlik ve Akademik Düşünce Derneği Başkanı Muhammed Beybur, şiksyet dilekçesinde bebek ölümlerinin önüne geçmek için gerekli önlemleri almamalarından sorumlu tuttuğu Diyarbakır Sağlık Müdürü Mehmet Sait Avar, Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanı Zülfü Barış Şahin, Kamu Hastaneleri Başkanı Abidin Tüzün, Kadın Doğum Hastanesi Başhekimi Özgür Demirel’in yargılanmalarını talep etti. Anılan isimlerin 

  • Olası Kast İle Kasten Öldürme
  • Taksirle Öldürme
  • İhaleye Fesat Karıştırma
  • Görevi Kötüye Kullanma
  • Suçluyu Kayırma
  • Suç Delillerini Yok Etme

suçlarından yargılanmalarını isteyerek, Kamu vicdanının hatırlanması ve vatanını ve devletini seven halkımızın daha iyi hizmet almasını düşünen toplumun her kesiminin bu davada duyarlı olmasını istedi.

Çocuk Ölümlerinden Sağlık Müdürü Sorumlu! haberimiz için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2019, 08:57

Güler Sağlam

Düşünceyi açıklama ve bilgi edinme özgürlüğü anlayışı çerçevesinde demokratik bir toplumda basın özgürlüğünün ancak ekonomik, bürokratik ve siyasi erklere herhangi bir diyet borcu olmadan, bağımsız ve gerçeklerle halkı haberdar etmeyi kendisine temel ilke edinmiş biri olarak yazılarımı kaleme alıyorum.


İletişim Hesapları

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER