Diyarbakır sağlıkta bankamatik memurları mı var?

Diyarbakır sağlıkta bankamatik memurları mı var sorusunu sorduran köşe yazısı, mihrap haber isimli internet sitesi köşe yazarı Eyüphan Kaya’ya ait. Kaya, Diyarbakır Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait AVAR ve Diyarbakır sağlık yönetimi hakkında bir yazı kaleme aldı ve şok edici iddialar ortaya attı.

Gündem 01.09.2019, 04:00 04.09.2019, 07:30 Güler Sağlam
Diyarbakır sağlıkta bankamatik memurları mı var?

Ülkemizde karanlık işler çeviren insanlar var diyen köşe yazarı, Diyarbakır’da bu kişilerden çok olduğunu, özellikle sağlıkta daha fazla olduğunu ileri sürerek, bazı kişilerin işe gitmeden maaş aldıklarını, bu kişilerin mülki amirlerin veya bakanların yakın dostları hamili verek leri olduğunu söyleyerek Sağlık Müdürü Sait Avar içinde müdür ne yapsın bu kişiler için diyerek ilginç bir müdür savunmasına da yer verdi.

Bankamatik memurları mı var? haberine açıklama haberimiz için tıklayınız.


Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait AVAR

Diyarbakır’ın ilk KHB başkanı Dr.Mehmet Güzel hakkında da pırıl pırıl bir insandı diyen Kaya, İlde söz sahibi siyasilerin Güzel’i barındırmadıklarını söyleyerek baskılara dayanamadı ve alnının akıyla görevinden ayrıldı dedi.

Sağlıkta dünya kadar para döndüğünü aktaran Kaya, personel alımlarının zaman zaman olduğunu, alanında yeterince başarı gösteremeyen siyasilerin, onu bunu işe alarak varlıklarını hissettirdiklerini, bunu da hem çevrelerine iş bularak hem de birilerinin de cebini ısıtarak yaptıklarını, tabir yerindeyse ayak işleriyle uğraştıklarını iddia etti. 

Sağlık Yönetimi konusunda Validen sonra Diyarbakır’da tepe yöneticisinin Sağlık Müdürü olduğunu söyleyen Köşe Yazarı, Sağlık Müdürüne rağmen Başhekim, Hastane Müdürü atamalarının yapıldığını da iddia etti. 

EYÜPHAN KAYA KİMDİR?

1962 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen Köşe yazarı Eyüphan Kaya, Klasik Kürt medreselerinde 8 yıl İslami ilimleri tahsil ettikten sonra, ortaokulu dışarıdan bitirerek, Diyarbakır Lisesinde 1982-85 yıllarında dahili okuduktan sonra İmam-Hatip fark derslerini vererek iki liseden mezun oldu.

TIKLAYIN

Memuriyetinin ilk yıllarında İmam-hatiplik yapan Kaya, D.Ü.Eğitim Kimya bölümünden 1989 yılında mezun oldu. Askerliğini yaptıktan sonra MEB’de görev aldı. 28 yıl memuriyet yaptıktan sonra 2015 Ağustos ayı itibariyle emekliliğe ayrıldı.

Arapça, Türkçe, Kürtçe bilmekte olup, evli ve tamamı üniversite mezunu 6 çocuk babası dır.

Birçok seminer, çalıştay ve konferanslara katıldı, TASAM, TkMM, DDA destekçisi, Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu(MESK)’in Diyarbakır İl Başkanı ve Türkiye Aile Meclisi Güneydoğu Bölge Başkanlığını yapmaktadır.

2014 Şubat ayında İslam İşbirliği Teşkilatına Bağdat’ta tebliğ sundu ve “Beytullah Beytül Emir değildir” ifadesi ile tebliği heyecana oluşturdu.

Orta doğu Kongresinin daimi katılımcı olup, müzakereci düzeyinde katkı sunmaktadır.

BM’ler konferansına katılmıştır.

Dünya İslam Formunun daimi katılımcısıdır.

Milli eğitimin muhtelif kademelerinde çalıştı, birçok sivil toplum kuruluşuna üye ve yöneticilik düzeyinde çalışmaları olmuş, an itibariyle değişik gazete ve internet sitelerinde yazıları yayınlanıyor, İnsan Hakları Aktivisti olan Kaya eyrıca İzmirizmir.net, Haber x, Giresun Aydındere, Haberinioku, Habergündemim, Diniajans.com, Marmarayerelhaber, Düzceyerelhaber, Akkadinmedya, İstanbul34… sitelerinde yazıları yayınlanmaktadır.

Kaynak:https://www.mihraphaber.com/makale/3028126/eyuphan-kaya/dr-avar-yemiyor-yedirmiyor

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (14)
Vatan 1 yıl önce
Eyüphan El-Kürdi denen şahısın kürd Nurculuğu ve Hizbullah bağlantıları ile Kürt milliyetçiliği bilinen bir realitedir Sait Avar ın sınıf Arladaşı mıdır Oğlu Abdülkadir Kaya nın kumpas soruşturmalarını temizlemede Mehmet Baturay ile ilişkileri Ergani grubu üzerindeki faaliyetleri nelerdir Resmen bu organize kaçakçılık açısından suç duyurusudur irtikap varsa 37 bebeğin ihmalle öldüğü iddaları sonrası bu yazı El Kürdi denen şahsın vatan aleyhine faliyetlerini göstermesi bakımından ciddi şüphe oluşturmaktadır
Yüksel Mesut Kaplan 11 ay önce
Sur olaylarında paramiliter faaliyet gösteren abdulhalık kaya adlı şahsın babası el kürdi de enn yüz karaları https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=111553237122771&id=100048042845583
kaya 1 yıl önce
Yüksel Mesut KAPLAN ben ismini yanlış yazdığın Abdulhalık KAYA. 5 yıl önce bana çamur atmıştın tutmamıştı. Şimdide hayatında hiç görmediğin değerli babam hakkında iftira atıyorsun. Aklı başında herkes bilir ki bi insan hem NURCU, hem HİZBULLAH , hem de milliyetçi KÜRTÇÜ olamaz. Ya tutarsa diyip iftiraları saydırmişsın. Hem sen daha 1-2 sene önce çalışma arkadaşlarına haksızlık yaptığın için mahkemelik olmuştunda mahkeme seni CEZAİ EHLİYETİ VAR MI diye ELAZIĞA göndermemişmiydi. Sen bence ruhsal tedavini yapmaya bak. 5 yıldır beni görmemişsin ama belli ki kinin hala geçmemiş.
Diyarbakır sevdalısı 1 yıl önce
Eyüphan bey eğer ki böyle bir durum varsa ve Diyarbakır İl Sağlık Müdürü bunu gizliyor ve işlem yapmıyorsa bu suçtur, sizde bu yazıyı yazdığınız için bu isimleri siz biliyorsanız ve açıklamıyorsanız sizde hukuk önünde suçlusunuz, basında yayınlanan tüm haberler resmi belgeli ve tespiti, siz neyin peşindesiniz, acaba Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğünde hangi akrabanız ihale komisyonlarında görevlidir, bundan dolayı olmasın mı Diyarbakır İl Sağlık Müdürünü korumanız?
REİS 1 yıl önce
Eyüphan KAYA' mı Yoksa EL KÜRDİ mi bu adamın tüm hesaplarında EL KÜRDİ diye kullanmakta, Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan birinin soyadın da bu kodu kullanması ne anlam ifade etmekte, Diyarbakır ' da kaç kişi bu adamı dikkate almaktadır ki sizin gibi değerli ve okunan bir site bu habere yer vermekte bunu da Diyarbakır halkı olarak anlamakta zorlanmaktayız, bu ve benzeri yapılar asla doğru olanı ve hakikati savunmalar, bunlar her dönem menfaat neredeyse ve rüzgar nereden eserse o yönde kalemlerini satarlar, bu şahsın hangi akrabası Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğünde ihale komisyonunda görevli ve Sait AVAR' IN adamıdır önce onu açıklasın, ayrıca kaç akrabası sağlık teşkilatında çalışmaktadır, el insaf diyin önemli olan Devlet ve Millettir Eyüphan KAYA Beyefendi pardon EL KÜRDİ
Ahmet Kaya 1 yıl önce
Müdüre yalakalık yapayım derken farkında olmadan pislikleri ortaya sermiş. Cehalet böyle birşey sanırım. Kirli işler dediği işlerin basında da övdüğü adamın olduğunu bilmeyecek kadar da saf.
Yüksel 1 yıl önce
Bu farkında olmadan pislikleri ortaya saçmış
Mehmet 1 yıl önce
Sait Avar ın işi çok zor bu tehdit yazısı yani konuşurum a getiriyor düştüm tutun beni . Kaçakçılık organize şube için suç duyurusu zaten 37 bebek ihale meseleleri yüzünden davalık olmuş . Memleketimizden manzaralar sağlık bakanını göreve davet ediyoruz
Bozkurt 1 yıl önce
El-Kürdi orası Diyarbakır Kürdistan değil barzanistan da yazı yazmıyorsun bilgi belgelerini paylaşmazsan savcılığa gittiğinde kem küm kıvırma pdf sini alıyorum sayfanın bilgin olsun 37 bebek ölmüş kamu ihalelerinde yolsuzluk hasta hakları ihlalleri yanında Fetullah çı Hatice doktorun 3 yıl devlet memuru gibi gösterilmesi 15 Temmuz’a ihanet konuşuluyor bu vatanın evlatlarına ihanet yakışmaz . Çıkıp aslanlar gibi açıkla
Eyüphan Kaya 1 yıl önce
Maalesef çok gereksiz ve insaf dışı yorumlar var, ancak köşemde bunları cevabını verebilirim. İnsan kalitemiz bu kadar mı bozuldu. Diyorlar ki "dünyayı nasıl bildin demişler gönlüme göre." ben o tuhaf düşünülen insanlardan değilim bilesiniz.
Yüksel Mesut Kaplan 1 yıl önce
Sn kaya arkadaşlar uyardı oğlunuz bana sataşmış. tarikat cemaat lere karşı Atatürkçü biri olarak sahip çıkınız . Tımarhanelik Said’in rejim ile sorunları bir tarafa güneydoğu yapılanmasını çok iyi biliyoruz ne sizi ne babanızı ne şeyhinizi ne mabudunuzu tanımam . Bizde bir söz vardır kuduz köpek saldırdığında sahibi sorumludur . Editör bu yorumumu yayınlamanızı cevap hakkı olarak talep ediyorum
Yüksel Mesut Kaplan 1 yıl önce
Sn kaya arkadaşlar uyardı oğlunuz bana sataşmış. tarikat cemaat lere karşı Atatürkçü biri olarak sahip çıkınız . Tımarhanelik Said’in rejim ile sorunları bir tarafa güneydoğu yapılanmasını çok iyi biliyoruz ne sizi ne babanızı ne şeyhinizi ne mebusunuzu tanımam . Editör bu yorumumu yayınlamanızı cevap hakkı olarak talep ediyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?