Sağlık Sen İzmir 2 No’lu Şube İl Başkan Yardımcısı Adnan Demirbaş, bu kararın kamuoyuna açıklamasını yaparak, yeni bir yönetim ile daha etkili bir şekilde sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflediklerini ifade etti. Demirbaş, seçim kararı alınmasının nedenini, sahada yaşanan sıkıntılar ve teşkilat içi istişareler sonucunda aldıklarını belirtti.

Demirbaş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Sağlıkçıların Giyim Yardımlarının Gecikmesi Fazla Kesintiye Sebep Oluyor! Sağlıkçıların Giyim Yardımlarının Gecikmesi Fazla Kesintiye Sebep Oluyor!

Yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğu ve delegasyonun büyük bir kısmı, Genel Merkeze yazılı başvuruda bulunarak olağanüstü seçim kararı alınmasını talep etti. Bu karar, mevcut İl Başkanı Ekrem Özdemir'in yönetim kurulunu toplayarak oy birliği ile kabul etmek zorunda kaldığı bir süreç sonucu alındı.

Ayrıca, Demirbaş, şubenin son dönemde yaşadığı istifalar ve yönetim değişikliklerinin teşkilat içinde soru işaretleri oluşturduğunu da vurguladı.

YILDIRIM: CUMHURBAŞKANI AHMAK DİYENLER..

Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanlığı görevinden alınan, şimdilerde GSS’ye katılan Özgür Yıldırım, Genel Merkez tarafından kendisine mobbing uygulandığı gerekçesiyle, Genel Merkez Denetleme Kurulu sekreterliği ve Sağlık Sen üyeliğinden istifa ettiğini duyurmuş, Suçunun, FETÖ’ye haraket etmek olduğunu öne sürmüş, “Ben ceza alırken, Cumhurbaşkanına ve bakana ahmak diyen şube başkanı Memur Sen’e başkanvekili yapılıyor” sözleriyle tepkisini dile getirmişti.

"Cumhurbaşkanına hakaret" soruşturması

Sağlık-Sen İzmir 2 No.lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir'e "Cumhurbaşkanına alenen hakaret" iddiasıyla 2022 yılında soruşturma açılmıştı.

ekrem

Bir vatandaşın CİMER'e yaptığı başvuru üzerine Cumhuriyet Savcılığı tarafından  iddianame hazırlanmış, hazırlanan iddianamede Özdemir'in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama gerekçe gösterilerek, Özdemir'in "Hekimlere 5 bin lira, öğretmenlere 2 bin lira zam yapılırken hekim dışı sağlık çalışanlarını bu zammın dışında bırakmak en iyi tabirle ahmaklıktır. 1 milyon sağlık çalışanı yok sayılamaz" paylaşımı yaptığı ve paylaşımına Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı etiketlediği kaydedilmişti.