E Nabız Kronik Hastalıklar Sorgulaması Nasıl Yapılır? (e nabizda kronik hasta nerde yaziyor Resimli Anlatım) (3)

Cumhurbaşkanlığınca sadece kronik hastalığı olanların idari izinli sayılacağına dair cuma günü yayınlanan genelge sonrasında memurlar sağlık bakanlığınca belirlenen kronik hastalıklar neler ve e nabız da kronik hastalıklar nasıl sorgulanır sorularının cevabını aradılar. E nabız uygulamasında kronik hastalığınızın olup olmadığını nasıl sorgulayacağınızı görsel anlattık. 1 Haziran itibariyle e nabız sistemine kullanıcılar ulaşım sorunu yaşıyor.

E Nabız Kronik Hastalıklar Sorgulaması Nasıl Yapılır? (e nabizda kronik hasta nerde yaziyor Resimli Anlatım) (3)

E Nabız Kronik Hastalıklar Sorgulaması Nasıl Yapılır? E Nabız Sorgu!

Sağlık Bakanlığı bu listesi önce excel sonra da pdf formatında e-Nabız bölümüne ekledi. Ancak, aşırı yoğunluk ve sorgulamadan dolayı, e-Nabız sistemine sabahtan bu yana erişim sağlanamamaktadır. Bazı kamu kurumları da barkotlu belgede ısrarcı oldukları için sistemde aşırı bir yoğunluk oluşmuş durumdadır.

Sağlık Bakanlığı İdari İzinde Geçerli Kronik Hastalıklar Listesini Yayınladı- 1 Haziran Tarihli haberimiz için tıklayınız

Cumhurbaşkanlığı 2020/8 sayılı yazı gereğince 1 Haziran 2020 tarihi itibarı ile esnek mesai ve idari izinlerinin kaldırılması ve sadece kronik hastalığı olanların (Sağlık Bakanlığı ve MİT Personeli hariç) idari izinli sayılacaklarını açıklanmasının ardından büyük bir kargaşa yaşandı. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Twitter üzerindenyaptığı paylaşımda, e-nabızda "Kronik Hastalıklarım" şeklinde bir bölüm olduğunu açıkladı ancak bir çok memur kronik hastalığı olup olmadığını kontrol ettiğini ve böyle bir sekmenin bulunmadığını belirtti.

Sağlık Bakanlığı, Kronik Hastalıklar Listesini Güncelledi mi? haberi için tıklayınız

Bakanlıklar, Kronik Hastalık Belgelemede PTT'yi Örnek Almalı! haberi için tıklayınız

TIKLAYIN

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı'nın yayınladığı yazıda, "Vatandaşlar e-Nabız uygulaması üzerinden "Kronik Hastalıklarım" başlığında yer alan alana giriş yapar" ibaresi olduğu halde çoğu kullanıcı böyle bir sekme olmadığını yorumlarıyla paylaştılar. 

Resimli olarak e devlet üzerinden kronik hastalıklar Sekmesi;

1. Buraya tıklayarak doğrudan e nabız uygulamasında bulunan kronik hastalıklar sekmesine ulaşabilirsiniz. Yada turkiye.gov.tr üzerinden arama bölümüne e nabız yazarak sorgulama yaptığınızda aşağıda ki ekran karşınıza gelmektedir.

2. Uygulamaya git dediğiniz de e nabız uygulamasının anasayfasıyla aşağıdaki gibi karşılaşacaksınız. E nabız anasayfada, sol bölümde yer alan menüde en altta yer alan bölüme mausla geldiğinizde Kronik Hastalıklarım sekmesi karşınıza gelecektir.

3. Kronik Hastalıklarım menüsüne tıkladığınızda ise; örnek sorgulamada olduğu gibi Kayıtlı bilginiz bulunmamaktadır yada kronik hastalığınız varsa bunun bilgisi karşınıza çıkmaktadır. Sağlık Bakanlığının Belirlediği Kronik Hastalıklar tanımına uygun kronik hastalığı olanların bilgisi bu ekran da yer alacaktır. 

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 18:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emrah
Emrah - 5 ay Önce

ben doğuştan kronik astım hastasıyım ve engelli raporum da bu husus üzerine, ama söz konusu bölümde arama yaptığımda zerre kronik hastalık ibaresi yok. ne yapacağımı şaşırmış durumdayım

Doktor
Doktor @Emrah - 5 ay Önce

Askeri hastanede dahil 2 üniversite dahil raporum var tahlilimvar e nabizda diyabet ht kalp hepsi var kronik hastalık yok yazmış 20 senedir olan şeyler kronik değil yani tam mahkemelik durum

ZEYNEP DERELİ
ZEYNEP DERELİ - 5 ay Önce

KRONİK ŞEKER HASTASIYIM BENDEDE KRONİK HASTALIĞINIZ YOK DİYOR ANLAMADIM BİZ İNSÜLİNLERİ BOŞYEREMİ YAPIYORUZ

Baha
Baha - 5 ay Önce

bendede koah var. e nabizda 2 yıllık ilac raporum var. bendede kronik hastalık ibaresi yazmıyor. o zaman bu ilaç raporu niye var. Anlamadım.

Halil dal
Halil dal - 5 ay Önce

Aile hekiminiz yada doktorunuza başvurarak e nabiz sisteminde gözükmesini saglayabiliyorsunuz

Ş. Toksoy
Ş. Toksoy @Halil dal - 5 ay Önce

Yok öyle bir uygulama kimse işkembeden atmasın. Aile hekimini arıyorum yok biz giremiyoruz diyor ki haklılar da. Adamlar konunun uzmanı değil ki kronik olup olmadığına karar versin ve sisteme girsin. Sistemi hazır olmayan ve bunu zorunlu hale getirenlerin istifa etmesi lazım. Bir tiwit ile adamlar her şeyi hallettiklerini sanıyorlar. Mağdurlar yine mağduriyetini yaşıyorlar.

Can
Can - 5 ay Önce

Bende aynı durumdayım ve ortaderece astımı %40 astım %10 kalp raporum var ve ilaç raporları var buna rahmen öyle birşey ulaşamıyorum napcaz napmamız gerekiyor anlıyamadım

Serkan USANMAZ
Serkan USANMAZ - 5 ay Önce

Hiçbir raporu girmemisler ne yazık ki bilerek yapmışlar bence herkesi iş başı yapmak için

Canan
Canan - 5 ay Önce

Ben de kronik iskemik kalp hastayım, raporların bölümünde hastalığım ile ilgili raporum çıkıyor ancak kronik hastalıklar sekmesinde kronik hastalığım bulunmadığı yazıyor.

TUĞRA
TUĞRA @Canan - 5 ay Önce

Maalesef aynı sorun bendede var I25 kodum var.Fakat I25.0 olması gerekiyormuş

Mahmut
Mahmut - 5 ay Önce

Telefondan girince bu ekran yok bu sekmede yok ara bulursan


SIRADAKİ HABER