2 Hemşireye 500'er Kez Ben Salağım Yazdıran Başhekime İnceleme Başlatıldı!

Kumluca Devlet Hastanesi’nde araştırmadan kopyala yapıştırla habercilik yapan sitelerin aksine bir değil iki hemşireye karşı uyguladığı 500'er kez ben salağım şeklindeki onur kırıcı ceza ile gündem olan Başhekim Ayşegül Alkan hakkında Antalya İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı.

Gündem 17.12.2020, 01:07 27.12.2020, 18:47 Güler Sağlam
2 Hemşireye 500'er Kez Ben Salağım Yazdıran Başhekime İnceleme Başlatıldı!

Dün sabah saatlerinde ulaştığımız İl Sağlık Müdürlüğü Basın Birimi Başhekimden konuyla ilgili bilgi notu istemişti. Haberimizde bunu ziyaretçilerimize duyurmuştuk. ( Ben Salağım Skandalında Yeni Gelişme: Başhekimden Bilgi İstendi! ) Akşam saatlerinde Başhekim Ayşegül Alkan hakkında hızlı bir inceleme başlatıldığı öğrenildi. 

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: İNCELEME BAŞLATILDI!

Antalya’da bulunan Kumluca Devlet Hastanesi’nde Başhekim Ayşegül Alkan’ın, görev yerinde bulunmadıkları gerekçesiyle iki hemşireye birden , 500'er kez “Ben salağım servisimden başka bir servise gittim” yazdırmasına ilişkin tepkiler devam ederken Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’nden beklenen karar geldi.

İl Sağlık Müdürlüğü, sosyal medyada gündem olan ve oldukça tepki çeken olayın ardından Alkan hakkında inceleme başlattı.

TIKLAYIN

Kuluöztürk: “Kabul edilemez”

Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan ile sağlık çalışanları arasında yaşananları değerlendiren Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, “Sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen bu davranışın kabul edilebilir bir yanı yok” dedi. 

Her zaman sağlık çalışanlarının yanında olduklarını vurgulayan Başkan Kuluöztürk, “İddialara göre, olay geçtiğimiz pazar gecesi yaşanıyor. Gece nöbetinde olan 2 hemşire arkadaşımız alt katta bir hastanın düştüğü bilgisi üzerine müdahale etmek için görev yerlerini terk ediyorlar. Mesai saati dışında hava muhalefetinin verdiği zararı incelemek için hastanede bulunan Başhekim Alkan’da bu esnada hemşireleri yerinde göremeyince sinirleniyor. Hemşirelerden A4 kâğıda 500 kere “Ben salağım görev yerimi terk ettim” yazmalarını istiyor. Hemşire kardeşlerimiz gece yazıyı yazıyorlar ve sabah Başhekim Alkan’ın talep ettiği gibi evrak kayıta gönderiyorlar; ancak evraklar kayıt altına alınmıyor” dedi. 

Yaşan olayın kabul edilemez olduğunun altını çizen Kuluöztürk, “Koronavirüs salgını başladığı günden bu yana sağlık çalışanlarımız fedakârca çalışıyorlar, kendi hayatlarını ortaya koyuyorlar. Tüm kamunun bildiği zor şartlar altında canlarını dişlerine takarak sağlık hizmetlerinin aksamaması için mücadele eden sağlıkçılarımıza yönelik bu tarz davranışlar asla kabul edilemez. Yöneticilerimiz, içinde bulunduğumuz pandemi şartlarında sağlıkçılarımızın morallerini bozmak yerine onların motivasyonlarını daha da yükseltmeli, sağlıkçıların yanlarında olduklarını onlara hissettirmeli. Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarımızın yanındayız” açıklamasında bulundu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
Gökhan 5 ay önce
Bu haber sitesi ve sosyal medya olmasa hemşire şikayet ettiğiyle kalır birde şikayet ettin diye ben salağım başhekimi şikayet ettim yazdırırlar
ANKARA 5 ay önce
İNCELENME BAŞLATILMASIN DİREK GÖREVDEN ALINSIN HİÇ BİR KİMSE İNSANLARIN ONURU İLE BU ŞEKİLDE OYNAYAMAZ BİRDE SON SÖZ OLARAK ŞUNU SÖYLEMEK İSTERİM BAŞHEKİM BU YAZIYI YAZDIRIRKEN SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRÜ NE YAPIYORMUŞ ELEMANINI SAVUNAMAMIŞMI O DA BUNU BECEREMİYORSA SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRÜDE İSTİFA ETSİN ONADA YAZIKLAR OLSUN KOLTUĞU İŞGAL EDİP BAŞKALARINA ÇANAK TUTMASIN
Hemşire07 5 ay önce
BU DURUMDA SORUŞTURMA AÇILMASINI İSTEYEN SİNAN NEDEN AKCELİ İSLER HABERLERİ İLE İLGİLİ ÜNAL HÜLÜRE SORUŞTURMA AÇILMASINI İSTEMEDİ ACABA ? KUL HAKKINA GİRMEK, DEVLETİN PARASINI İNDİRAGANDİ YAPMAK SORUŞTURMA KONUSU DEĞİLMİ?
hemşeri 5 ay önce
Görevden niye alınmıyor?
GÜLENDAM 5 ay önce
ordanda bi zahmet finike ye geçseler...oranın başhekimi herkese salak muamelesi yapıyor....yaslandıkları ağaç sağlam.
Deephayal 5 ay önce
Atma Sinan din kardeşiyiz
Finike personel 5 ay önce
Keşke finike devlet hastanesi başhekimi yücel kurt hakkındada bu haberler yapılsaydı. Esmaf dükkanı basmaktan personeline mobninge hatta yolsuzluk soruşturma dosyası savcılıkta ve halen görevine devam etmekte ayıptır bu yetkiiler göreve
ahmet sezin 5 ay önce
O BİR DOKTOR ONA HİÇ BİRŞEY OLMAZ ÇÜNKÜ DENETCİDE DOKTOOOOOOR........ BU DAVRANIŞI YAPSALAR SORUŞTURMA SONUÇLANA KADAR AÇIĞA ALINIRDI..........
Esma çelik 5 ay önce
Önemli olan inceleme sonucu bu başhekim anında görevden alınmalı bunu bir başhemşire yapsa anında alınırdı böyle insanlar yönetici olmamalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?