Ben Salağım Skandalında Yeni Gelişme: Başhekimden Bilgi İstendi!

saglikpersoneliHABER.NET olarak gündeme getirdiğimiz 'Ben Salağım Görev Yerimi Terkettim' Cezası! haberimiz büyük tepkilere neden oldu. Sağlık Personelinin sesi olan sitemiz, haberde de söylediğimiz üzere konuyu takip etmeye devam ediyor. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından skandal cezayla ilgili Başhekimden acil bilgi istendi.

Gündem 16.12.2020, 11:00 17.12.2020, 01:08 Güler Sağlam
Ben Salağım Skandalında Yeni Gelişme: Başhekimden Bilgi İstendi!

Kumluca Devlet Hastesinde Yaşanan Skandal Olayda; Hastane görevli nöbetçi hemşirenin alt katta bir hastanın düştüğü bilgisi üzerine o kata inmesinden dolayı verdiği 'Ben Salağım Görev Yerimi Terkettim' cezası sonrasında sosyal medya'da sağlık çalışanlarının büyük tepkisine neden oldu.

Skandal bir karara imza atan Alkan, görevli olduğu serviste olmayan nöbetçi hemşireye “A4 kağıdına 500 kere ‘Ben salağım servisimden başka servise gittim’ yazacaksın” dedi.

'Ben Salağım' Cezası Veren Başhekim Magazin'e Konuştu: Komplo Kurdular haberi için tıklayınız

Söz konusu kararın karşısında şok olan sağlık emekçisinin, A4 kağıdına 500 kere istenilen cümleyi yazdığı ancak başhekimin talimatıyla evrak kayıttan geçiremediği iddia edildi.

Olayla ilgili yaptığımız görüşmeler sonucunda Antalya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından "Başhekimden Hemşireye 'Ben Salağım Görev Yerimi Terkettim' Cezası!" haberimiz üzerine Kumluca Devlet Hastesi Başhekimliğinden konuyla ilgili bilgi istendiği öğrenildi. Gelecek bilgi notu sonrasında İl Sağlık Müdürlüğünün nasıl bir yaptırım uygulayacağı şimdiden merak konusu oldu. 

Skandal uygulamaya ilişkin belgeler ise şöyle:

TIKLAYIN

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
Manavgatlı 5 ay önce
Başhekimin kimden torpilli olduğu bu işi çözer,
Ya başhekimin torpili kuvvetli gelir hemşire evtağı dışarı sızdırdığı için ceza alır yada yada her Ne olursa olsun bu pandemi günlerinde kendine eğlence olarak hemşireyi seçen başhekim görevden alınır. Sendika başkanı Sinan bey sessiz olduğuna göre ya hemşire üyesi değil yada başhekim çok torpilli
sağlık 5 ay önce
Evrak gizli değil hatta bu evrak değildir. Resmi bir yanı yoktur. torpili olsun olmasın bu bir mobbingtir. Hem kuruma hem de kişiye dava açabilir. Maddi manevi tazminat alabilirsiniz. mobing yapan kişiye hapis cezası, uzaklaştırma ve açığa alınma gibi yaptırımları var bence sendikalar bu gibi durumlar ile tekrardan karşılaşmamak için tüm avukatları ile bu olayın üzerine gitmeli başka bunun gibi olaylar olmasın diye
Att 5 ay önce
Sinan bey ünal beyle okey masasından kalkamadığından cevap verememiştir.
Kerim Kan 5 ay önce
Resmi bir özelliği yok. Belki de kasti bir durum var. Hemşire ispat ile yükümlüdür. İddia sahibi durumundadır
saglikci 5 ay önce
e mudurluktede bunu yazacak cok adam var
Servis hemsiresi 5 ay önce
Ustu kapanmadan sonuçlarını ve olayın içeriği neymiş merakla bekliyor olacağım. Lütfen ama lütfen saygı en önem li şey neden kimse otokontrol sahibi olamıyor özellikle yoneticiler
vatandaş 5 ay önce
başhekimin görev yerinin terketme talimatına uymayıp görev yerini terk ediyor. ama bunu 500 kere yazmış neden acaba. ne kadar da görev aşığı bir hemşire!!!!
acsd 5 ay önce
görev yerini terk etmek demek keyfi olarak başka bir iş için gitmektir. Diğer kliniklerde görev yeridir. acil durumlarda destek verilir yakın kliniklere, umarım birgün hastanede yere yığılıp düştünüzde bütün sağlık çalışanları ve hemşireler görev yerini terk etmez anlarsınız görev aşkını
Reis 5 ay önce
Ula mal başka bir serviste hasta düşüyor yardıma gidiyor bilip bilmeden konuşmayın başhekim akrabam herhalde
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?