Yurtdışına Geçici Göreve Giden Sağlıkçı Ne Kadar Kazanıyor?

Türkiye'nin sağlıkçı gönderdiği Somali, Sudan ve Bangladeş'in yanında Suudi Arabistan ve Suriye'ye yapılan geçici görevlendirmelerde sağlıkçılar 2019 yılı zamlı gündelik ücretleri ne kadar oldu? Yurtdışı görevine giden sağlıkçılar 3 ve aylık dönemlerde ne kadar ücret alıyor? Detaylar haberimizde.

Ekonomi 05.02.2019, 23:17 09.11.2019, 00:51
Yurtdışına Geçici Göreve Giden Sağlıkçı Ne Kadar Kazanıyor?

2019 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununda tasarruf tedbirleri nedeniyle, 2019 yılı Harcırah miktarları, 2018 yılındaki harcırah miktarlarınde bir değişikliğe gidilmedi. 

Buna göre Türkiye'nin sağlıkçı gönderdiği  Somali, Sudan ve Bangladeş için 1 ila 4. derecesi arası memurlar günlük 95 dolar, 5 ila 15 arası günlük 80 dolar gündelik alacak. Suudi Arabistan'da ise gündelik 1 ila 4 .derece arası memurlar  372 riyal ücret alacak.  Buda yaklaşık 517 tl civarına gelmektedir. Uçak masrafları ayrıca hesaplanır. Görevlendirmeler 3 ay süre ile yapılıyor. 

Ancak Suriyeye yapılan geçici görevlendirmeler yurtdışı hizmet tanımına girmiyor. Operasyon amaçlı olarak görülüp yurtiçi gibi değerlendiriliyor. Ayrıca  görevli gidenler Türkiye'deki maaşlarını almaktadırlar.

TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı dönem dönem açtığı duyurularla tüm ünvan ve branşlarda müracatlar kabul ediyor.

En çok kabul edilen branşlar; uzman tabip, tabip, diş tabibi, hemşire,sağlık memuru,att, anestezi, röntgen vb. 

Ülkelere göre gündelik tablo aşağıdadır.

Yorumlar (0)
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?