Tavan Ek Ödeme Eylül'de Haberini Biz Duyurduk Onlar Yeni Öğrendi!

Covid-19 salgının başlangıcında sağlık çalışanlarına Mart - Nisan ve Mayıs aylarını kapsayan dönemde verilen tavandan ek ödemenin Eylül ayında yeniden ödeneceğini saglikpersoneliHABER.NET 11 Ağustos tarihinde Bakanlık Haber Kaynaklarından öğrenerek, bu konuda Bakan Dr. Fahrettin Koca'nın talimatı üzerine bürokratların çalışma başlattığını duyurmuştuk. 8 gün önce verdiğimiz haberi bugün bazı haber siteleri kendi kaynaklarından öğrenmiş gibi sağlık çalışanlarına duyurmaktan geri kalmadılar.

Ekonomi 19.08.2020, 15:46 22.08.2020, 18:49 Güler Sağlam
Tavan Ek Ödeme Eylül'de Haberini Biz Duyurduk Onlar Yeni Öğrendi!

Pandemi sonrası 3 ay tavanadan ek ödeme sisteminin Eylül ayında tekrar getirilmesi planlanıyor haberi üzerine saglikpersoneliHABER.NET olarak 8 gün önceki haberimizi ( Bakan Koca'dan Sağlık Personelini Sevindirecek Talimat: Eylül'de Tavan Döner Geliyor! ) ziyaretçilerimizle paylaşmak istedik.

BAKAN KOCA TALİMAT VERDİ: TAVAN EK ÖDEME ÇALIŞMASI SÜRÜYOR!

TIKLAYIN

Bugün Sağlık Bakanlığı kaynaklarımızdan 11 Ağustos tarihinde edindiğimiz bilgiye göre, tavan ek ödemelerinin devam ettirilmesi ve daha adaletli bir dağıtım modelinin ele alındığı ek ödeme çalışmasının Bakanlık gündeminde olduğunu öğrendik. Bakan Dr. Fahrettin KOCA'nın üzerinde durduğu çalışmanın kısa sürede sonuçlanması ve en geç eylül ayı itibariyle tüm sağlık çalışanlarının bordrolarına ek ödeme tutarlarının tavandan yansıyacağı görüşü kaynaklarımız tarafından edindiğimiz bilgiler arasında. Eylül ayında yatması muhtemel ek ödemenin çalışılarak ödeme yapılan ek ödemelerin Ağustos ayını da kapsayacağı biliniyor.

HAZİNE BAKANI ALBAYRAK:Bakan Kocayla Sağlık Çalışanlarımıza Neler Yapabilirizi Konuşuyoruz

Öte yandan Ahmet Hakan'ın sunduğu CNN Türk'de yayınlanan tarafsız bölge programına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın videolu açıklamasında söylediği "Sağlık Bakanımızla geçen yine konuştuk, sağlık çalışanlarımızla ilgili elimizden geleni yapmıştık, şimdi daha neler yapabiliriz, bu süreçten etkilenler, maddi olarak, sosyal haklar olarak" dediği konuşmayı 7 gün önce 12 Ağustos'da ( Hazine Bakanı Albayrak: Bakan Kocayla Sağlık Çalışanlarımızla İlgili Neler Yapabilirizi Konuşuyoruz ) yine ilk olarak saglikpersoneliHABER.NET duyurmuştu.

Bu konuda yeni gelişmeler olduğunda saglikpersoneliHABER.NET olarak yine ilk bizden öğreneceksiniz.

Yorumlar (11)
hüseyin s 5 ay önce
tavan istemiyoruz, kalıcı olarak özlük haklar iyleştirilmeldir. Biz sağlık memurları, tıbbı sekreterler, ebeler, hemşiriler , anestezi tek. onu istiyoruz. Biz elma istiyoruz siz ayva vermeyin.
Kadir 5 ay önce
Ek ödemelerin tavandan yapılması çözüm değil
Çözüm yardımcı sağlık personelinin sabit döner sermayesinin kaldırılması ve hakkaniyetli ek ödemenin getirilmesi bu ek ödeme minimum ek odemede olabilir
hemsire olmayan saglikcilar 5 ay önce
tavsndan degil maaslara zam
Yaa 5 ay önce
3 ay tavandan ver sonra hiç verme ya bu nasıl bişey
dis hekimi 5 ay önce
bu tur haberler yaparak insanlari umutlandirmayin
Dilek Ateşoğlu 5 ay önce
He gene hiç bir şey yapmayan kepçeyle alır biz çay kaşığı ile idare ederiz kimsenin parasında gözümüz yok hakkaniyetli ve eşit dağıtılması buna temizlik.guvenlik ekibininde dahil edilmesi gerekiyor.idarede oturupta hiç covit girmemiş .covit alanlarına girmeyen sayın çok sevgili meslektaşlarıma da iyi oturmalar diliyor bütün bunlara göz yuman idarecilerle Allah'a havale ediyorum terazide hesap günü görüşmek dileğiyle...
Nur Banu Göloğlu 5 ay önce
Sırf lise mezunuyuz diye sadece 30 tl fark ödendi adalet mi bu hergun bende diğerleri gibi covid taşıyorum ve 10 aylık bebeğim var değerimiz bu kadar...
Hemsire 5 ay önce
Lise mezunu hastanede çalışmamalı.
Sağlıkçı 5 ay önce
Ha ha ha..hakiki adalet geliyorrr çekilin ülenn...bekleyelim ve görelim adaletlerini...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?