Bakan Koca'dan Sağlık Personelini Sevindirecek Talimat: Eylül'de Tavan Döner Geliyor!

Koronavirüs başlangıcında sağlık çalışanlarına Mart - Nisan ve Mayıs aylarını kapsayan üç ay tavandan ek ödeme yapılmış, Haziran ayında sağlık çalışanları tavan ek ödemenin sonuncusunu almıştı.

Gündem 11.08.2020, 18:19 19.08.2020, 16:02 Güler Sağlam
Bakan Koca'dan Sağlık Personelini Sevindirecek Talimat: Eylül'de Tavan Döner Geliyor!

Covid-19'un yeniden tırmanışa geçtiği bugünlerde ameliyatların hala yapılıyor olmaması, birçok hastanenin pandemi nedeniyle normal poliklinik yapamaması gibi nedenlerden dolayı hastanelerin gelirleri önemli ölçüde düşmüş ve Haziran ayına ait ek ödemeler dağıtılamamıştı.

Hem hastane gelirlerinin düşmesi hem de normal zamanda dahi birçok hastanenin performans ek ödemesi yapamadığı göz önüne alındığında sağlık çalışanları temmuz ayında adeta hüsranı yaşamışlardı.

TIKLAYIN

Sağlık çalışanlarının ek ödemelerin pandemi sürecinin tüm yoğunluğuyla devam ettiği bugünlerde yeniden tavandan verilmesi talebi birçok kesim tarafından dillendirilmiş, bakanlığa ve sendikalarabu konudaki taleplerini dile getirmişlerdi.

BAKAN KOCA TALİMAT VERDİ: TAVAN EK ÖDEME ÇALIŞMASI SÜRÜYOR!

Bugün Sağlık Bakanlığı kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgiye göre, tavan ek ödemelerinin devam ettirilmesi ve daha adaletli bir dağıtım modelinin ele aldığı ek ödeme çalışmasının Bakanlık gündeminde olduğunu öğrendik. Bakan Dr. Fahrettin KOCA'nın üzerinde durduğu çalışmanın kısa sürede sonuçlanması ve en geç eylül ayı itibariyle tüm sağlık çalışanlarının bordrolarına ek ödeme tutarlarının tavandan yansıyacağı görüşü kaynaklarımız tarafından edindiğimiz bilgiler arasında.

Hazine Bakanı Albayrak: Bakan Kocayla Sağlık Çalışanlarımıza Maddi Neler Yapabilirizi Konuşuyoruz haberi için tıklayınız

Not: Bu konuda daha önce bir takım haber sitelerinde Maliye Bakanlığına başvuruda bulunulduğu, Maliye Bakanlığının cevabı beklenildiği gibi uygulamadan ve Sağlık bakanlığının işleyişinden yoksun haberler çıkmış olsada, özellikle tavan ek ödeme gibi bir uygulamanın matbu A4 kağıtlara yazılmış resmi yazılarla çözülemeyeceği, Bakan Dr. Fahrettin Koca gibi bir iradenin sahiplenmesiyle gerçekleşeceği sağlık camiasının ortak görüşü olarak biliniyor.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (101)
Saglikcilar 6 ay önce
Tavan mavan istemşyoruz kalıcı olarak maaşlar artırılmaldır. Duyun artık bu sağlık ordusunun sesini
ehamikoo 6 ay önce
Tavan istemiyoruz . Sabitleri maliyeye devredip ek ödemeden mahsup etmeseniz yeterli
Hemşire 6 ay önce
Kesinlikle haklısınız. Bu iş sadece doktorlara yarıyor emin olun
Hemşire 6 ay önce
Emeklerimizin kesinlikle bi karşılığı yok. Bütün ülke evinde yatarken. Sabahlara kadar biz çalıştık.
ZAZA 5 ay önce
SADECE BİZLERE DEĞİL TEMİZLİKÇİ VE GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE DE VERİLMELİ
Vefaat eden 78 saglikcinin 6 ay önce
29 u hekim.covid polikliniklerine hemşire takviyesinde fildir fildir kacisiyodu hemsireler desem hoşunuza gider mi.hakkinizi ararken hekimler üzerinden vurmanız hiç hoş değil.
Sağlıkçı 6 ay önce
Ufak atmışsınız, 20000 değil 100000 demelisiniz
Mrsbb 6 ay önce
Tavsn dedikleri döneri doktorlara veriyorsunuz. Hasta ile birebir herkesten çok hemşire ve temizlik personeli ilgileniyor. Ve doktorlar koronalı hastaların odasına dahi girmedi. Parayı yanlış kişiye veriyorsunuz. Bizim bi karımız yok aksine.
Anestezi 6 ay önce
Hemşireler bu mantıkla düşünmeye devam ettikleri sürece yol almaları mümkün değil. Doktorlara cephe almayı bırakın. Yarın haklarınızı ararken bir doktor bile bulamazsınız sizi destekleyen
doktor 6 ay önce
boş muhabbet yapıyosunuz corona dolayısıyla en fazla can kaybı doktorlarda ve en fazla yakalanan grup da yine doktorlar sizin zihniyetiniz bozuk ve aşağılık kompleksleri olan bir eziksiniz !
İnsaat muhendisi 6 ay önce
İnsaat muhendisleri bi tugla tasimiyor tum riski isciler aliyor yaziklar olsun niye muhendis fazla para aliyor hemsirelik mesleginin yuzkarasi bu mantikta olanlar
Bir kapış daha 6 ay önce
Çocuğum olsa hemşire yapmam.resmen kamuda zulüm görüyorlar emsal memurlara göre haklarının çok altında alıyorlar.burda lafım hekimler yatıyor,onlar haketmiyor diyenlere.kapiş
Kapiş 6 ay önce
10 katı maaş alan doktor kimmiş.kac kisiymis.kapiş.yuzde 5 i değil kapış.hemsireler zaten az alıyor kapiş.buna itiraz eden yok.ama o 10 katim alıyor dediğin adamla sen istifa et özelde de kaç katın alacak bir bak bakalım kapış.
Hemşire 6 ay önce
General, uzman çavuşun 10 katı maaş almıyor ama general ile ile uzman çavuşların maaşına bak anlarsın kapiş
Hastalandiginizda 6 ay önce
Hemşire arkadaşlara muayene olun.hemsire ve temizlik personeli arkadaşlara iyileştirme yapılmasını destekliyor ve umuyorum.ama bu kafayı bırakın.uzman çavuş ve generalin maasimda aynı değil hakim ve mubasirinde
Sağlıkçı 6 ay önce
3600 ek göstergede olmalı
Bu sağlıkçılar için devede kulak
Nurcan 6 ay önce
Vere vere 30tl yatırırlar gene batsın.
Annemannem 6 ay önce
Lisans mezunu sagikci pandemede çalismadan 1400 e yakin aldi pandemide bir fiil çalıaşan lise mezunu 400 aldi adaletli dagitim istiyoruz
Kmg 6 ay önce
Çok büyük Bi adaletsizlik var. Temizlik personelleri günde kaç kez o hastaların odasına girip bütün temizlikletrini yaptılar. Veri giriş elemanları VS hiç biri 5 kuruş almadı. Meslek ayrımı yapılmaksızın bütün para eşit miktarda bütün çalışanlara bölüştürülmeli.
Tabi tabi 6 ay önce
Önce tavan derler,gecenki gibi çok az kişiye verilir ,kimine yüzde 50 kimine 55 verilir.bide Eylül .Ocak olaydı ya.
haydii şak şak şak 6 ay önce
istemeyin köşeye sıkıştırmayın diye bilinçaltmızı baskılamak amaç başka birşey değil
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?