Sağlıkta Çalışan Taşeronlara Yüzdelik Fark Ödemesi Yapılacak!

Sağlık Bakanlığına devredilen taşeron işçilerle ilgili Hizmet İş Sendikası tarafından açılan dava sonucunda asgari ücretin fazlasına çalışan taşeron işçilerden kadroya alınan işçilere yüzdelik fark geliyor. Sendika tarafından Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan işçileri de kapsaması için açılan davada olumlu sonuç alınarak, yüzdelik farkın bakanlık çalışanlarına da ödenmesi kararlaştırıldı.

Ekonomi 17.09.2019, 15:39 18.09.2019, 09:55 Uğur Topal
Sağlıkta Çalışan Taşeronlara Yüzdelik Fark Ödemesi Yapılacak!

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:  "Değerli Sağlık Çalışanları; Yetki uyuşmazlığı devam eden sağlık Bakanlığı kamu toplu iş sözleşmesi sürecinden işçilerimizin olumsuz etkilenmemesi için Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak ücret zamlarının avans olarak ödenmesi için teklifimiz üzerine Türk-İş Kamu Çerçeve Protokolüne uygulanmak üzere madde eklenmiştir. Kamu çerçeve Protokolü imzasından hemen sonra Sağlık Bakanlığına uygulanması için sendikamız tarafından gerekli talep yazışması yapılmıştır. Sağlık Bakanlığının talebimize istinaden konuyu Hazine ve Çalışma bakanlığına görüş sorulmuştur. Sürecin hızlanması adına sendikamız ilgili Bakanlıklara görüş sorarak takip neticesinde yazı çıkartılarak Sağlık Bakanlığına 13.09.2019 Cuma günü (bugün) iletilmiştir. 

TIKLAYIN

Kamu çerçeve protokolünün avans maddenin Uygulayıcısı olan Sağlık Bakanlığı önümüzdeki hafta içinde kamu toplu iş sözleşmesinden yararlanacak olan eski işçilerimiz ve yeni atanan işçilerimize avans ödemesinin nasıl yapılacağını değerlendirerek, alınan kararı tüm sağlık müdürlüklerine bildirecektir. Sendikamız olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz denildi.

DAVA KAZANILDI SAĞLIKTA YÜZDELİK FARK GELİYOR 

Dava ile ilgili açıklamada bulunan Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası İl Başkanı Seçkin Yörük şu ifadelere yer verdi: "Sağlık Bakanlığına yüzdelik farklar için açtığımız davayı kazandık!!! 696 ile kadroya geçen emekçilerimiz taşeronda aldığı yüzde farkını 01.01.2019 tarihinden itibaren geriye dönük alacak. Tüm işçi kardeşlerimize hayırlı olsun açıklası yapıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?