Kadroya Geçen İşçilere Yüzde 4 Zam Uygulanacak!

Sağlık Bakanlığı bünyesinde süreli sözleşmeli olarak çalışırken (Taşeron olarak biliniyor) OHAL kapsamında yayınlanan KHK ile kadroya alınan işçilerle ilgili sevindirici gelişmeler yaşanıyor.

Kadroya Geçen İşçilere Yüzde 4 Zam Uygulanacak!
banner71

KHK ile kadroya geçen taşeron işçileri sevindiren son haber ise kadroya geçmeden önce asgari ücretin %....... fazlası ile çalışan taşeron işçilerin %4’lük zamdan yararlanacağına dair yerel mahkemenin verdiği emsal karar oldu. 

TIKLAYIN

Öz Sağlık İş Sendikası resmi web sayfasında yayınlanan duyuruda özetle; 

Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürlüğü emrinde Ambulans Şoförü olarak çalışan bir üyelerinin, kadroya geçmeden önce almakta olduğu asgari ücretin %36 fazlasının kadroya geçiş sonrasında da ücretine yansıtıldığı, yansıtılan ücretin üzerine ayrıca 01.01.2019 tarihi itibariyle %4 zam oranının uygulanmaması üzerine, Ambulans Şoförü üyeleri adına Sendika olarak dava açtıklarını ve davanın üye lehine sonuçlandığı bilgisine yer verildi. Ambulans Şoförü örneğinde olduğu gibi kadroya geçmeden önce asgari ücretin %36 fazlasını alabildiği bunun üzerine %4 lük zammın da uygulanması yönünde mahkemenin verdiği kararla beraber, kadroya geçmeden önce asgari ücretin %....... fazlası ile çalışan tüm taşeron işçiler %4’lük zam uygulanmasından yararlanabilecektir denilen basın açıklamasında, Mahkemenin verdiği kararla ilgili yasal sürecin tamamlanmasının ardından ve kararın kesinleşmesi ile beraber tüm taşeron işçilerin ücret fark alacaklarını çalıştıkları kurumlardan önce idari yolla talep edebileceklerini, olumsuz yanıt almaları halinde adli yoldan taleplerini yenileyebileceklerini belirttiler.

YILBAŞINDAN BU TARAFA ÖDENMEYEN YÜZDELİK FARKLAR ÖDENMELİ

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER