PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı Promosyon Ödemeleri Ne Zaman? Sağlık Bakanlığı Promosyon Ödenecek mi? (3)

Sağlık Bakanlığı promosyon ödemeleri ne zaman yapılacak? Sağlık personeli promosyon anlaşmasında, yetkili sendika tarafından 20650 liralık anlaşma noktasına varıldığı bilgisi geldi. Sağlık Bakanlığı promosyon ödemeleri yapılacak mı? Promosyon ödemeleri ne zaman? soruları personeller tarafından sıklıkla aratılıyor.

Ekonomi 18.11.2022, 11:52 18.11.2022, 11:54 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığı Promosyon Ödemeleri Ne Zaman? Sağlık Bakanlığı Promosyon Ödenecek mi? (3)

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde geçtiğimiz gün yapılan Kamu İdare Kurulu toplantısında Sağlık Bakanlığı Promosyon Ödemeleri ihale süreci masaya yatırıldı.  Sağlık Bakanlığına Ziraat Bankasından 21 bin TL'lik son teklif çalışanlarda hayal kırıklığı yaşattı. Bakanlık geçtiğimiz hafta illere yeni bir talimat göndermişti. 

Sağlık Bakanlığı promosyon ödemeleri için tarih bilgisi hala netleşmedi. Kasım ayı içerisinde promosyon ödemeleri yapılacağına dair söylentiler olmasına karşın henüz bir gelişme yaşanmadı. Peki sağlık bakanlığı promosyon ödemeleri ne zaman? Sağlık Bakanlığı promosyon ödemeleri yapılacak mı? Sağlık bakanlığı promosyon ödemesi kaç TL?

Sağlık Bakanlığı Promosyon 2022

Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık kuruluşlarında çalışan personeli kapsayan Sağlık Bakanlığı promosyon ihalesi görüşmeleri hala devam ediyor. Kulis bilgilerine göre görüşmelerde son aşamaya gelindi, Strateji Geliştirme Dairesi üzerinden promosyon görüşmeleri yürütüldüğü öğrenildi. Bankalarla yapılan görüşmelerin ise 2 - 3 haftadır kilitlenmiş olduğu ve doğru düzgün tekliflerin gelmediği biliniyor. "Sağlık Bakanlığına 21 Bin Liralık Promosyon Şoku!" başlıklı haberimize TIKLAYARAK 16 Kasım 2022 itibariyle güncel durumu öğrenebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Promosyon Güncelleme

Sağlık Bakanlığı, 81 İl Sağlık Müdürlüğü’nün yürüttüğü promosyon sözleşme sürecini Sağlık Bakanı Koca'nın talimatıyla Bakanlık Merkez üzerinden yapma kararı aldı. Koca’nın talimatıyla önce Sağlık Bakan Yardımcısı daha sonra Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı promosyon anlaşması için kamu bankalarıyla görüşme yaptı. Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta İl Sağlık Müdürlüklerine  gönderilen talimatla Kasım 2022 sonu itibariyle promosyonlarla ilgili Sağlık Müdürlüklerinden bilgi ve belge istendi.

Sağlık Bakanlığı Promosyonu Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığının 3 kamu bankası ile yürüttüğü promosyon görüşmelerinde promosyon tutarının önce 33.000 TL olacağı kulislere yansıdı. Aradan geçen bir hafta sonrasında ise Sağlık Bakanlığı Promosyon anlaşmasının 27.000 TL üzerinden yapılacağı ileri sürüldü. "Sağlık Bakanlığı Promosyon Anlaşmasında 33 Bin TL Heyecanı!" başlıklı haberimizden detayları okuyabilirsiniz.

Promosyon'da Nihai Anlaşma Olmadı Ama...

Sağlık Bakanlığı ile devlet bankalarının Genel Müdürlük düzeyinde sağlık personeli promosyon görüşmelerinde, Ziraat Bankasıyla nihai bir anlaşma olmamakla beraber 20600 TL’lik anlaşması noktasına geldiği ileri sürüldü.

Promosyon Aylık 650 TL mi Olacak?

Sözleşme süresi biten iller için aylık net 650 TL, sözleşme süresi devam eden iller içinde aylık bürüt 650 TL promosyon ödenmesi konusunda bağlayıcı olmayan bir karar alındığı iddia edildiği.

Sağlık Bakanlığı Promosyon Kapsamı

Diğer taraftan Sağlık Bakanlığının Ankara’dan yürüttüğü promosyon sürecinde, Anadolu Sağlık Sen Diyarbakır İl Temsilciliği tarafından ortaya atılan iddaa da; Bakanlığın tüm Türkiye geneli için değil sadece 17 il adına ihale süreci devam ettirdiği iddia edildi. Ancak haber merkezimiz tarafından yapılan araştırmada böyle bir bilgi Bakanlık kaynaklarından teyit edilmedi.

Sağlık Bakanlığının birinci basamak aile sağlığı merkezleri, il, ilçe sağlık müdürlükleri, 112 ve sürekli işçi kadrosunda görev yapan personeller için 24 Ekim gününden itibaren promosyon ihale görüşmeleri devam ediyor.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı’na hastanelerde görev yapan sağlık personelleri için ise 27 Ekim Perşembe gününden itibaren promosyon ihale görüşmelerini sürdürüyor.

Kamuda Promosyon Sözleşmeleri Yenileniyor

Özellikle üniversiteler başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlükleri, Belediyeler ve diğer kurumlar promosyonla ilgili ek protokolü imzalamaya devam ediyor.

Protokol imzalan kurumlar listesi ise;

 • Bingöl İl Özel İdaresi: 23 bin 805 lira
 • Edirne Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: 3 yıl, 25 bin 250 lira,
 • Saruhanlı Belediyesi: 3 yıl, 19 bin 50,
 • Adalet Bakanlığı: 3 yıl, 25 bin lira
 • Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü: 21 bin 950
 • Eskişehir'deki Anadolu Üniversitesi: 3 yıl, 41 bin 500 lira
 • Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi: 3 yıl, 31 bin 100 lira
 • Eskişehir Sağlık Müdürlüğü: 3 yıl, 35 bin 200 lira
 • Gaziantep Üniversitesi 35 bin lira
 • Şanlıurfa Harran Üniversitesi 37 bin 250 lira
 • Turizm Bakanlığı 22 bin 400 lira
 • Celal Bayar Üniversitesi 25 bin lira
 • Türk Tarih Kurumu 14 bin 500 lira
 • Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü 20 bin lira
 • Gaziantep Üniversitesi: 4 yıl, 35 bin lira
 • Şanlıurfa Harran Üniversitesi: 3 yıl, 37 bin 250 lira
 • Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü: 5 yıl, 19 bin 205 lira
 • Adana Seyhan Belediyesi 28 bin 100 TL
 • Edirne Keşan Milli Eğitim Müdürlüğü 25 bin 250 lira
 • Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü 21 bin 950 lira
 • Adalet Bakanlığı 25 bin lira
Yorumlar (1)
hakedenler 4 hafta önce
anlamıyorum hastanelerde sadece doktor hemşire çalışmıyor hastabakıcısı temizlik personeli olmasın hemşire doktor neyapacak acaba promosyonu sadece doktor hemşire hak ediyormuş gibi haber başlıklarında hep onlardan bahsediliyor bütün sağlık çalışanı denilmeli.LÜTFEN