PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

İsviçre’den Geç Dönen Bakan Koca Zam Görüşmesini Bugün Yapacak!

Sağlık çalışanlarının maaşlarına yönelik yapılacak iyileştirme ile ilgili Bakan Koca’nın Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa elitaş ile dün yapılması planlanan ancak ertelenen kritik görüşmenin bugün yapılması bekleniyor.

Ekonomi 25.05.2022, 07:32 26.05.2022, 07:32 Cansu Polat
İsviçre’den Geç Dönen Bakan Koca Zam Görüşmesini Bugün Yapacak!

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş daha önce yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarının maaşlarına yapılacak mâli iyileştirme hakkında 1 Mayıs 2022 tarihinde "Yasal düzenleme yapılmadan iyileştirme yapılacak. Yasal düzenleme gerektiren kısmı da Mayıs ayı içinde gerçekleşecek." demişti.

ELİTAŞ: MAYIS AYINDA TBMM'YE GELECEK!

En tepeden başlayarak hükümetin hemen hemen her kademesinden aylardır her hafta söz verilmesine rağmen bir türlü gerçekleşmeyen sağlık çalışanları maaş iyileştirmesi hakkında AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş yaptığı açıklamada Mayıs ayında düzenlemenin yapılacağını söylemişti.


Bakan Koca Sağlık Çalışanlarına Seslendi: Zam İçin Biraz Sabır! - TIKLAYINIZ


TBMM GÜNDEMİNE TEKLİF GELMEDİ

Mayıs ayının son haftasına girmişken "yasal düzenleme yapılmadan" yapılacak olan iyileştirme hakkında gelişme yokken, TBMM gündemine de "yasal düzenleme" ile ilgili teklif gelmedi. Mayıs ayının son haftasına girdiğimizde TBMM gündeminde öğrenci affı, hemşirelere 3600 ek gösterge ve dezenformasyonla mücâdele kanun tekliflerinin olacağı lâkin hekim maaş iyileştirmesi ile ilgili düzenlemenin gelmeyeceği öğrenildi.

İSVİÇRE'DEN GEÇ DÖNDÜ

Konu ile ilgili dün yapılması beklenen Mustafa Elitaş ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca arasında yapılacak olan görüşmenin Bakan Koca'nın İsviçre'den geç dönmesi nedeniyle bugün (25 Mayıs 2022 Çarşamba) yapılacağı öğrenildi.

GÖZLER GÖRÜŞMEYE ÇEVRİLDİ

Sağlık çalışanlarının aylardır verilen ama tutulmayan sözler nedeniyle sabrı taşmak üzere iken, gözler bugünkü kritik görüşmeye çevrildi.

Yorumlar (35)
kartal 1 ay önce
adamın umrunda değil ki 2 senedir sağlıkçıların ne çekteği ama öğretmenlere gelince 1 ayda kanun çıkarırlar uzman öğretmenlik diye 2000tl üstünde baş öğretmenlik diye de 3000tl para alacaklar ocak ayından sonra çünkü pandemi de en çok onlar yoruldu boşuna mı başarı belgesini onlara verdiler....
adı ne 1 ay önce
görüşme görüşme oturum oturum gündem gündem meclis meclis görüşme tekrar oturum tekrar görüşme tekrar oturum bir oturum daha bekle bekle sabır sabır bir oturum daha tekrar görüşme müzakere tekrar bidaha oturum bir görüşme daha yok olmadı az daha sabır oda olmadı bir kez daha görüşme
kkkkk 1 ay önce
görüşme görüşme oturum oturum gündem gündem meclis meclis görüşme tekrar oturum tekrar görüşme tekrar oturum bir oturum daha bekle bekle sabır sabır bir oturum daha
zam mağduru 1 ay önce
40 oturumlu zam alacağız. 40 oturum yapıldığına göre büyükçe zam olmalı
bu son olsun 1 ay önce
20 yıllık hemşireyim. pandemide yatmadım yarım gün çalışmadım. bayramda yazda karda tatil yapmadım. 2000 liradan çokkk daha fazla seyyanen zam almam gerek miyormu. sağlıkçıların doktorların ebelerin hemşirelerin hakkı artık teslim edilmeli. sabredecek güç kalmadı
Kars kartal 1 ay önce
Hangi ülkede öğretmenler alıyormuş bu zammı
hemsire olmayan saglikcilar 1 ay önce
su dustugumuz hale bak
doktor 1 ay önce
İyi oluyor, bu millete bu da az bile...
labtek 1 ay önce
Bugün kendini iyi hissetmeyen, yol yorgunu olan bakanımız temmuzu işaret etti :))))))
Ysp 1 ay önce
Boşuna umutlanmayın hiç bir iyileştirme olmaz sağlıkçıya
Aslan 1 ay önce
Bu zamana kadar nerdeymis. Belki uçaktan inmeden dünya turuna çıkabilir. Resmen dalga geçiyorlar.
SAĞLIKÇI 1 ay önce
Hep yurt dışında bakanımız maşAllah, yurt dışından sağlık personelimi getirmek için gidiyor acaba!!!!
sağlık memuru 1 ay önce
hemşirelere 3600 bu hafta meclise mi gelecekmiş, laf olsun torba dolsun diye bir haber
Mustafa Serdar 1 ay önce
Zam yapsalar bile bir değeri kalmadı,çocuk kandırır gibi aylardır oyalıyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?