Bu Bakanlık Sağlık Bakanlığının Aksine 4D'li Sürekli İşçilere Yeni TİS'e Göre Ödeme Yapacak!

Sağlık Bakanlığının geçtiğimiz hafta yayınladığı yazıda sürekli işçilere günlük brüt çıplak ücretlerine (yevmiyelerine) herhangi bir ücret zammı uygulanmaması yazısı tartışma yaratmıştı. Tarım ve Orman Bakanlığı ise Sağlık Bakanlığının aksine "4 d li işçiler 01.11.2020 tarihi itibariyle toplu sözleşmedeki hükümlerden faydalanacak" yazısı yayınladı.

Ekonomi 07.11.2020, 12:15 07.11.2020, 12:18 Güler Sağlam
Bu Bakanlık Sağlık Bakanlığının Aksine 4D'li Sürekli İşçilere Yeni TİS'e Göre Ödeme Yapacak!

Tarım ve orman bakanlığı personel genel müdürlüğünce yayımlanan yazı ile kadroya geçen 4 d li işçiler 01.11.2020 tarihi itibariyle toplu sözleşmedeki hükümlerden faydalanacak.

İlgili yazıda 4 d li işçilerin maaşlarının toplu sözleşmeye göre ödenmesi gerektiği yönündeki kısmı aşağıda yer almaktadır.

Bakanlığımızın üyesi bulunduğu Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS ) ile Bakanlığımız bünyesinde yetkili olan Sendikalar (TARIM-İŞ/ÖZ ORMAN-İŞ) arasında imzalanan 01.03 2019-28.02 2021 yürürlük süreli Toplu İş Sözleşmelerinin gündelik ücret skalıısının V. Grubundu yer alan  taban  ücretlerine intibaklarının yapılması taban ücreti üzerinde bulunanların ise aynı yevmiyelerinin ödenmesine devam edilmesi ile diğer mali ve sosyal hakların da sözleşme hükümleri gereğince ödenmesi, ayrıca yapılacak maaş hesaplamalarında Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğünce uygulanmakta olan ve konuyla ilgili gerekli düzenlemelerin yapıldığı işçi personel maaş programının kullanılması hususlarında;

SAĞLIK BAKANLIĞININ İLGİLİ YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
4d işçi 11 ay önce
Herzaman dışlamıyoruz zaten işe gelince her yere görevlendirme yazımız çıkıyor covitte ön safdayız iş paraya geldinmi sağlık çalışanı değilmişiz gibi alıştık artık dışlanmaya
4d 11 ay önce
Helal olsun
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?