Banka Promosyonu Mardin’de 6 Bin 115 Lira Oldu!

2020 yılı itibariyle 5 yıllık süreç için yapılan Mardin Banka Promosyonu ihalesi az önce sonuçlandı ve 6 bin 115 lira ücrete imza atıldı.

Ekonomi 14.11.2019, 17:41 14.11.2019, 17:46 Güler Sağlam
Banka Promosyonu Mardin’de 6 Bin 115 Lira Oldu!

Anlaşmayla ilgili Sağlık-Sen Mardin Şubesi Başkanı Dr.Mehmet Selim ÜNVERDİ tarafından yapılan açıklamada;

Promosyon İhalemizi Başarıyla sonuçlandırdık. Hayırlı olsun”

Sevgili Sağlık çalışanı arkadaşlarım;

Bugün Bizleri ve üyelerimizi sevindiren bir sonuçla ihaleyi tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırlı olsun.

TIKLAYIN

Önümüzdeki yıldan itibaren 5 yıl süreyle maaşlarımızı alacağımız bankanın belirlenmesi amacıyla bugün İl Sağlık müdürlüğümüzde ihalemiz gerçekleştirildi. Şükürler olsun ki, bizleri ve meslektaşlarımızı sevindirecek bir sonuçla ihalemizi tamamladık. Ben öncelikle bu ihalenin gerek gerçekleştirilmesi sürecinde ve gerekse ihale aşamasında büyük gayret gösteren, Sağlık çalışanlarının daha iyi promosyon ödemesi için çabalayan başta İl Sağlık müdürümüz Sayın Uz.Dr.Saffet YAVUZ olmak üzere, Destek Hizmetleri Başkanımız ve diğer başkanlarımıza, bankaları bizzat gezerek, ihale öncesi görüşmeleri birlikte yaptığımız Sağlık Sen Mardin Şube Başkan Yardımcılarıma İl Sağlık Müdürlüğünde görevli mutemet arkadaşlarımıza ve emeği geçen tüm Müdürlük çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Bizler, Mardin İl Sağlık Müdürlüğümüzde düzenlenen promosyon ihalesine yetkili sendika olarak katıldık. Zaten bir aydır tüm bankalarımızla bire bir görüşerek, taleplerimizi kendilerine ilettik. Bugün çıkan sonuçtan da anlaşılacağı gibi, ihaleye giren tüm bankalar, Sağlık-Sen’in talepleri doğrultusunda taahhütlerde bulundular. Sonuçta da en yüksek rakamı veren Ziraat Bankası 5 yıl süreyle çalışanlarımızın maaşını vermeye hak kazandı. Bugünkü ihale ile her bir çalışanımız 6115 TL Promosyon ödemesi alacak. Ödeme 2020 Ocak ayında Hastaneler, 2022 Martta ise 1. Basamakta bulunan çalışanlarımızın (İl Sağlık Müdürlüğü,Aile Hekimliği ve İlçe Sağlık Müdürlüklerinde görevli arkadaşlarımızın )o tarihten 2025 yılına kadarki kısmı ay hesabıyla hesaplarına yatacak. Teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Hepiniz de biliyorsunuz ki, Türkiye’de promosyon ödemelerinin sağlık çalışanlarına verilmesi mücadelesini Sağlık-Sen başlatmıştır. Geçmişte bu promosyon bedelleri yine dağıtılıyordu. Ancak sağlık çalışanlarımız bundan faydalanamıyordu. Biz Yetkili sendika olduktan sonra, promosyon bedellerini sağlık çalışanlarının alması yönünde büyük mücadele ettik. Ve sonuçta bu mücadelemizi kazandık.

İhaleyi kazanan Ziraat Bankası bu ödemeyi tek seferde yapacak. Ayrıca bu 5 yıllık süre içerisinde sağlık çalışanı tayini çıkıp şehirden ayrıldığı zaman promosyonun tamamını da ya da geri kalan kısmını iade etmeyecek. Başka bir ilden şehrimize tayinle gelen sağlık çalışanı da bundan yararlanabilecek. Örneğin; şehrimize geldiğinde anlaşmanın bitmesine kaç ay kaldığı hesaplanıp, kendisine ödenecek ne kadar zaman kaldıysa o kadar süre için promosyon ücretini çalışanımız alacak

Ben bir kez daha, emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ihalenin hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

Dr.Mehmet Selim ÜNVERDİ

Sağlık-Sen Mardin Şube Başkanı

Yorumlar (0)
5
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?