PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

600 Puanlık Ek Gösterge Artışı Yardımcı Hizmetler Sınıfına Nasıl Etki Edecek?

3600 ek gösterge düzenlemesi ile beraber yardımcı hizmetler sınıfındaki memurlara verilen 600 puanlık ek göstergenin bu sınıftaki memurların aylık maaş ve ikramiyelerine etkisinin nasıl olacağını araştırdık.

Ekonomi 14.06.2022, 02:24 14.06.2022, 02:46 Cansu Polat
600 Puanlık Ek Gösterge Artışı Yardımcı Hizmetler Sınıfına Nasıl Etki Edecek?

Bilindiği üzere yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personele ek gösterge bu zamana kadar mevzuat gereği verilmemektedir.

Meclis’te çıkarılarak 2023 Ocak ayından itibaren yürürlüğe konulması beklenen ek gösterge düzenlemesi ile yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan memurlara da 600 puanlık ek gösterge verilmesi planlanıyor.

Toplamda 500 bin yardımcı hizmetler sınıfındaki memura 600 puanlık ek gösterge artışı sağlanırken Haziran 2022 itibari ile 600 puanlık artış yürürlüğe girmiş olsaydı yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan memurların maaşında 97 liralık bir azalışa neden olacaktı. Emekli aylıklarında 113 TL, emekli ikramiyelerinde ise 45.000 liralık bir artışa neden olacaktır.

Yorumlar (6)
Hizmetli 2 hafta önce
Hiç verme daha iyi bize tediye ikramiye verin 600 puanımızı doktor hemşireye verin doysunlar
Şaşırmışsın 2 hafta önce
Hem alık hem tomarla para alıyosun. Diş hekimi'ne yakın hemşireden fazla maaş alıyosunuz hayırdır kardeş!
Komando 2 hafta önce
Terbiyesizlik yapma hizmetli
y.h.s 2 hafta önce
y.h.s diye bir sınıfın olması hükümet'in ayıbı çoğu y.h.s veri hazırlama yada türevi işlerde emek veriyor bu sorununda çözülmesi gerekiyor ama sesimizi duyuramıyoruz mağresef
mustafa 2 hafta önce
herkese düzenleme yardımcı hizmetlere bir şey yok biz hakkımızı ALLAHA havale ediyoruz az alana az çok alana çok sanki bizler çalışmıyoruz işçiler kadar bile olamıyoruz şu anki hayat şartlarına göre maaşların 25000 TL olması gerekiyor çalışanlar arasında da uçurum olmamasını istiyoruz her kes mesaisine uyuyor 3600 göstergesini de herkese verilmesi gerekiyor bu ülke polis,hemşire,öğretmen,doktor ve imamlardan ibaret değildir her kese güzel geçim
kimyager teknik hizmetler 2 hafta önce
teknik hizmetleri de yazın lütfen sağlık bakanlığında teknik hizmetlerde var.
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?