PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

2022 Zamlı Nöbet Ücretleri! (657) Sağlık Personeli Temmuz - Aralık Dönemi Nöbet Ücretleri 2022

Sağlık personelinin 2022 yılı 1 temmuz itibariyle zamlı nöbet ücretleri belli oldu. Memur maaş zammıyla beraber hemşire nöbet ücretleri dahil nöbet ücretleri hesaplandı. Uzman Tabip, Pratisyen hekim, Diş Tabibi, Eczacı gibi branş bazında Yüksek okul mezunu Sağlık personelleri ve Lise mezunu sağlık çalışanlarının yanında diğer branşlardaki tüm sağlık personellerinin 1 Temmuz 2022'den zamlı katsayılar üzerinden haber merkezimiz tarafından hesaplandı. Peki sağlık personelinin nöbet ücretleri 2022 yılında ne kadar olacak? Sağlık Personeli Nöbet Ücretleri 2022 Yılında Ne Kadar? Unvan bazlı hesaplanan zamlı nöbet ücretleri hakkında detayların yer aldığı saatlik ücret bilgileri haber detayımızda.

Ekonomi 29.06.2022, 01:28 05.07.2022, 10:44 Zeynep Elmalı
2022 Zamlı Nöbet Ücretleri! (657) Sağlık Personeli Temmuz - Aralık Dönemi Nöbet Ücretleri 2022

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında bulunan sağlık tesislerinde görevli sağlık personellerinin Temmuz 2022 - Aralık 2022 - 6 aylık dönemine ait nöbet ücretleri hesaplanmıştır. 1 Temmuz 2022'den geçerli piyasa beklentilerine göre %40 zam uygulanması halinde açıklanacak katsayılara göre 2022 Temmuz ve Aralık dönemi nöbet ücretlerini yeniden hesapladık.

2022 Nöbet Ücretleri

Yapılan hesaplamada, Acil servis, yoğun bakım, diyaliz gibi özellikli birimlerle normal birimlerde tutulan nöbet ücret farkları ayrı ayrı gösterilmiştir.  Kesintisiz olarak en az 6 saat nöbet tutarak nöbet ücreti almaya hak kazanan sağlık personellerinin zamlı nöbet ücretleri gibi ayda maksimum kaç saat nöbet tutabilecekleri de değişkenlik gösteriyor. Aile sağlığı ve toplum merkezi çalışanları ayda maksimum 60 saat nöbet tutabilirken diğer kurumlarda çalışan personeller ayda maksimum 130 saate kadar nöbet tutabiliyor. Sağlık personeli saatlik nöbet ücretine dair bütün detaylar haberimizde…

Uzman Tabip, Pratisyen Tabip, Diş Tabibi, Eczacı, Yüksek okul mezunu sağlık personelleri, Lise mezunu sağlık çalışanları ile diğer tüm branşlar için hazırlanan Temmuz 2022 döneminden itibaren geçerli zamlı nöbet ücretleri aşağıda çıkartılmıştır.

Sağlık Personeli Saatlik Nöbet Ücreti

1 Temmuz 2022'den geçerli olacak memur zam beklentisi Çalışma Bakanının açıklamasına göre de minimum % 40 zam yapılması bekleniyor. Yapılacak zammın %40 olması durumunda açıklanacak katsayılara göre haber merkezimiz sağlık personeli saatlik nöbet ücreti hesabını yaptı. Sağlık personeli saatlik nöbet ücreti; personelin unvanına, hangi birimde çalıştığına göre değişiklik gösterebiliyor. Sağlık personelleri için 2022 yılı 1 Temmuz'dan geçerli olacak saatlik nöbet ücreti 24,83 TL ile 44,70 TL arasında değişiyor.

 # Bu ve benzeri maaş, ek ödeme haberleri ile Sağlık Bakanlığı Resmi yazılarından habersiz kalmamak, gündemi takip etmek için buraya tıklayarak Whatsapp Haber Bültenimize Ücretsiz abone olabilir, gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. Tıklayınız. 

*Hazine ve Maliye Bakanlığının 04.07.2020 tarih ve 1342135 sayılı Genelgesi uyarınca 1 Temmuz itibariyle geçerli olacak memur maaş zammının %41,69 oranına istinaden belirlenen maaş katsayıları üzerinden hesaplama yapılmıştır. 

 # Sözleşmeli Sağlık Personeli (3+1 ve 4B) Nöbet Ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Uzman Doktor Nöbet Ücreti

Uzman doktor normal nöbet ücreti 150 gösterge puanı ile hesaplanmaktadır. Buna göre 2022 ikinci yarısında saatlik 49,66 TL nöbet ücreti alacak. Uzman doktor, şayet ameliyathanede nöbet tutarsa Riskli Birim saatlik nöbet ücreti 74,49 TL olacak.

Pratisyen Doktor Nöbet Ücreti

Pratisyen doktor, normal nöbet ücreti hesaplamasında 135 gösterge puanı kullanılmaktadır. 2022 yılı ikinci yarısı itibariyle saatlik NET 44,70 TL nöbet ücreti alacak. Ameliyathanede nöbet tutan pratisyen hekimin riskli birim nöbet ücreti ise saatlik NET 67,04 TL nöbet ücreti ödenecek.

Diş Doktoru Nöbet Ücreti

Diş doktorları için nöbet ücreti normal birimlerde saatlik NET 39,73 TL olarak hesaplanıyor. Ameliyathanede çalışan diş doktorları, saatlik NET 59,59 TL nöbet ücreti kazanıyor.

Eczacı Nöbet Ücreti

Eczacılar için nöbet ücreti 2022 ikinci yarısında NET 39,73 TL kazanacak. 

Yüksekokul Mezunu Sağlık Personeli Nöbet Ücreti

Yüksekokul mezunu sağlık personelleri, 2022 ikinci yarısında saatlik NET 29,79 TL nöbet ücreti alıyor. Ameliyathanede görev alan yüksekokul mezunu (Lisans ve Önlisans mezunları) sağlık personelleri ise saatlik NET 44,70 TL nöbet ücreti kazanıyor.

Lise Mezunu Sağlık Personeli Nöbet Ücreti

Lise mezunu sağlık personelleri normal şartlarda saatlik NET 24,83 TL nöbet ücreti kazanırken ameliyathanede yada Acil Servis Birimiinde görev almaları durumunda bu ücret, saatlik NET 37,25 TL oluyor.

Şoför, VHKİ vb. Diğer Personel Nöbet Ücreti

Diğer personel olarak çalışan sağlık personellerinin 2022 yılı ikinci yarısında saatlik nöbet ücreti NET 18,21 TL olarak hesaplanacak. Diğer personel, ameliyathanede yada Acil Servis Birimiinde görev alıyorsa saatlik nöbet ücreti 27,31 TL oluyor.

Hemşire Nöbet Parası 2022

Hemşire nöbet parası 2022 yılı ikinci yarısında, gösterge puanı kuralına göre Lisans, Önlisans mezunu olması ile Lise (ilköğretim) mezunu olmasına göre farklılık değişiklik gösterir:

Lise mezunu bir hemşire normal nöbet ücreti olarak 75 gösterge rakamı ile Brüt 25,02 TL olurken, 0,19 TL damga vergisinin kesilmesi sonrası NET 24,83 TL kazanacak. Aynı personelin ameliyathane, acil servis veya yoğun bakım da nöbet tutması durumunda Brüt 37,53 TL olurken, 0,28 TL damga vergisinin kesilmesi sonrası NET 37,25 TL kazanacak. Personel, Ulusal Bayramlar veya Dini bayramlarda  nöbet tutarsa normal birim nöbet ücreti olarak Brüt 31,28 TL olurken, 0,24 TL damga vergisinin kesilmesi sonrası NET 31,04 TL, Ameliyathane, Acil servis veya yoğun bakım da nöbet ücreti olarak saatlik Brüt 46,91 TL olurken, 0,36 TL damga vergisinin kesilmesi sonrası NET 46,55 TL alacaklar.

Hemşire Nöbet Ücretleri 2022

Yüksekokul mezunu ( Lisans - Önlisans mazunları ) bir hemşire normal nöbet ücreti olarak saatlik Brüt 30,02 TL olurken, 0,23 TL damga vergisinin kesilmesi sonrası NET 29,79 TL alırken ameliyathanede nöbet tutması durumunda Brüt 45,04 TL olurken, 0,34 TL damga vergisinin kesilmesi sonrası NET 44,70 TL kazanır. Personel, Ulusal Bayramlar veya Dini bayramlarda nöbet tutarsa saatlik Brüt 37,53 TL olurken, 0,28 TL damga vergisinin kesilmesi sonrası NET 37,25 TL alır. Ulusal Bayramlar veya Dini bayramlarda Ameliyathane, Acil servis veya yoğun bakım gibi ÖZELLİKLİ BİRİMDE nöbet mesaisi yapması durumunda ise saatlik nöbet ücreti Brüt 56,30 TL olurken, 0,43 TL damga vergisinin kesilmesi sonrası NET 55,87 TL olur.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (41)
YETER ARTIK!!! 8 ay önce
NÖBETE GELİNCE HEKİMLERİNKİNİ YAZ SABİTE GELİNCE YAZMA. HEKİM DÜŞMANI SİTE HEMŞİRENİN SABİTİ DOKTORDAN FAZLA. HERKES BİLSİN. ZAMMI İPTAL ETTİRENLERİ DE HERKES BİLSİN.
münire Türkyılmaz 8 ay önce
Yalan Doktorların sabiti bizden çok yüksek.
ÜÇ NOKTA 8 ay önce
Editör: Küfürlü yorum yazdığınızdan dolayı geçmişte yazdığınız tüm yorumlarınız silinmiştir.
Sinirli 8 ay önce
Doktorların sabitine daha önce %50 yapılıp diğer sağlık personellerinin dışlandığını unutmadık.
hemşire 8 ay önce
tabii ki fazla olacak hep siz fazla kazandınız sıra doktorlarda
Hemsir 8 ay önce
İyi olmuş size yeter
Hemşire 8 ay önce
Doktorla aynı nöbet ücreti almalıyız. Beraber çalışıyoruz zaten. Hatta daha fazla çalışan biziz
Hemşiresavar 4 ay önce
Hee oldu zeka parıltısı seni
Hemşire 7 ay önce
Böyle yazanlar emin olunki sağlıkçı filan değildir,birbirimize düşürmek için yapıyorlar, doktorları bırakın öğretmenin ek mesai ücreti bizim doktorlardan daha fazla nerde adalet ,bizim ek mesai 50 civarı olması gerekirken doktorun 60-70 civarı olması gerekir , öğretmenlere göre hesapladığımızda öyle olması gerekiyor
Hemşire 7 ay önce
Tüm doktorlardan özür diliyorum. Şimdiye kadar yaptığım rezil rüsva mesnetsiz haksız şerefsiz kin dolu köpeğin ağzına yakışan yorumlarımdan dolayı beni önce Allah sonra siz hekimler affedin. Hakkınızı helal edin. Benim hadsizliğim ve kendimi küçük hissedişim sizlere olan kıskançlığımdandır.
Att 8 ay önce
Dünyada ortalama 3 te birini alıyorsun. Gitgide farkın açılması gerek doktor lehine.
dr.ahmet 8 ay önce
hassss.....
Uzman dr 8 ay önce
Canımm ya sen ne içtin öyle
yozlaşma 8 ay önce
yok canım doktordan daha bile fazla almanız gerekiyor, akıl yoksunu ağzından çıkanı kulağı duyuyor mu diyeceğim ama duysa bile herhangi bir beyine gitmediği için ne desen boş
HEMŞİRE NİCK İ 8 ay önce
TROLL. GEL YERİME ÇALIŞ YURTDIŞINA GİDECEM ZATEN. AMA GELEN GİDENİ ARATMASIN SONRA
Teacher 8 ay önce
Bir öğretmenin haftasonu takviye kurs saati 60 TL ama bir hekimin Bayram nöbeti bile bu kadar değil, öğretmenin yaptığı da öğrencilere test dağıtıp çözdürmek 40 dakika boyunca… kendinize gelin artık birbirinizi yemekten vazgeçin zaten rezalet ücretler birlik olup hakkınızı arayın
Mert 8 ay önce
Nöbet parası neden hazineden karşılanmıyorda döner sermayeden karşılanıyor merak ediyorum. Daha önceleri maliyeden ödeniyormuş. İdare dönerden ödendiği için nöbet parası ödememek için kırk takla atıyor
ENGİN_Y 8 ay önce
BİR HESAP YAPALIM BAKALIM HEMŞİRE HAKLIMI 16:00 DA MESAİYE GELEN BU ARKADAŞ SABAH 08;00 A KADAR ÇALIŞIYOR RESMİYETTE BAKALIM ÖYLEMİ.16:00 DA İŞE GELİYOR 16:00 DAN 00:00 A KADAR 1 SAAT AKTİF MESAİ 1 SAAT MOLA YAPARAK TOPLANDA 4 SAAT ÇALIŞMIŞ OLUYOR.MESAİ ÜCRETİ HESAPLANIRKEN 18 SAAT ÜZERİNDEN HESAPLANIYOR AKTİF ÇALIŞMA İSE 8 SAAT 8 SAAT FAZLA MESAİ PARASI ALIYOR.PEKİ DOKTOR;TEMİZLİK PERSONELİ SİZİN DEYİMİNİZLE TIBBİ SEKRETER 12 SAAT ÇALIŞIYOR HADİ ARADA SIRADA MOLADA YAPSIN DR.EN AZ 15 SAAT AKTİF ÇALIŞIYOR HADİ NARŞ
h. 8 ay önce
senin ben algını ** beyın ozurlu trol hadı baska yerde oyna *
Instagram Paylaşımı 8 ay önce
Instada paylastiginizdan farkli bunlar. Hangisi dogru
Mahir 8 ay önce
Bu tablo hatalı, 2021 memur toplu sözleşmeye göre dini ve resmi bayramlarda 25 % artırımlı ödenir kararı alındı. Eskiden bu yasa 20 % olarak uygulanıyordu. Tablo 20 % yani eski yasaya göre hazırlanmış
Narkozcu 8 ay önce
Alamadığım nöbet ücretinin artsa ne artmasa ne kaç sağlık personeli alıyor %10
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?