PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Semih Durmuş: Sahanın Tek Gündemi Promosyondaki Belirsizlik

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş banka maaş promosyonları konusundaki belirsizliğe yönelik açıklama yaparak “promosyonda süre uzadıkça uzadı ve hiçbir açıklama yapılmaması nedeniyle bilgi kirliliği ve dezenformasyon oluştu dedi.

Sendika 24.11.2022, 19:06 24.11.2022, 19:46 Cansu Polat
Semih Durmuş: Sahanın Tek Gündemi Promosyondaki Belirsizlik

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, banka maaş promosyonu ihale süreciyle ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

Banka maaş promosyon ihalesi sürecinde sürecin başından bu yana çok dağınık gidildiğini, iller arasındaki rekabetin değersizleştirildiğini, zihinleri kirleten bir algı ortamının oluştuğunu ve adeta durumun içinden çıkılamaz bir hale büründüğünü yetkililerle paylaşıyoruz belirterek “Sağlık Bakanlığı’nın Duruma El Koymasını” istedi.

Adalet Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğünü örnek gösteren Semih Durmuş, bu kurumlardaki birleştirici bütünleştirici yaklaşımın sağlık Bakanlığının da yapması gerektiğini ifade ettiklerini, promosyonla ilgili hiçbir açıklama yapılmaması nedeniyle sahada muazzam bir bilgi kirliliği ve dezenformasyon oluştuğunu söyledi.

Ekonomik parametrelerin ortada olduğunu ifade eden Durmuş, Bankaların tekliflerinin de ortada olduğunu ve çalışan sayılarının belli olduğunu, her şeyin hazır olduğunu ancak bir türlü işin adının konulamadığını söyledi.

Promosyonla ilgili bu işin bir realitesini olduğunu ve çalışanların beklentilerinin var olduğunu dile getiren Durmuş, “o halde neden bekleniyor anlamak mümkün değil? Sahanın tek gündemi banka maaş promosyonu konusundaki belirsizlik” dedi.

Kaç lira olacak? Ne zaman çıkacak? Kapsamı ne olacak? Mahsuplaşma olacak mı, olmayacak mı? Kamuoyu ve çalışanların promosyonla ilgili bilgilendirilmesi, sahadaki kafa karışıklığını ve manipülasyonları engelleyeceğini kaydeden Durmuş, “ancak nedense bu bilgilendirme yapılmıyor. İvedilikle konunun tarafları muhatap alınarak çözüm yolu bulunmalı, memnuniyet oluşturacak bir rakam açıklanmalı ve promosyon konusu çalışanların gündeminden çıkarılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Sağlık Müdürlüğü 36 Ay İçin 36 Bin Liraya Promosyonda Anlaştı içeriğimizden Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünün promosyon rekoru kırdığı haberimize ulaşabilirsiniz. Ayrıca Sağlık Müdürlüğü İhalesinde En Yüksek Teklif 18 bin 250 TL Oldu haberimizden de promosyonla ilgili başka bir baberimize ulaşabilirsiniz. Diğer taraftan TÜİK’e Göre Memur Enflasyon Farkı Ne Kadar Olacak? haberimizden de 2023 Ocak enflasyon farkı zammı ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (30)
Dr 1 hafta önce
5-10 bin kişilik üniversitesiler 45 bine anlaşıyorken 100 binlerce çalışanı olan sağlık bakanlığı bu rakamların altında kalırsa bunu kimseye açıklayamazlar. 3 sene için en az 50 bin verilmeli
Sartorius 1 hafta önce
Hele şükür beyefendi dile gelmiş lütuf edip promosyonu gündemine alabilmiş
ademoglu 1 hafta önce
@gariban memur
Hayır, cahiliye döneminde "Hele" isminde bir put yoktu.

"Hele şükür" demenin de bir sakıncası olmaz.

"Hele" kelimesi, "özellikle" manasına geldiği gibi, "sonunda" anlamıyla, geciken davranışları bildirmek için kullanılan bir sözdür.

"Hele şükür" demek, "Allah'a hamdolsun, beklediğimiz sonuç gerçekleşti." anlamına gelir.
gariban memur 1 hafta önce
Kardeşim müslümanmısınız bilmiyorum ama hüsnü zan ile söylüyorum. "HEL" cahiliyede bir putun adı idi hele şükür söylemi dilimize kasten sokulmuştur. Allaha Şükür diye dillerimizi düzeltelim. Promosyona gelince Eskişehir il sağlık bile 36 aya 36000 andı bizler bunun altını almamlıyız. Şu doymuş sendika ve toklarından istifa edelim YENİ-SENDİKA ya geçelim bunlar artık haddi aştı.
Hami 1 hafta önce
Bu belirsizliği bakanlık körüklüyor
Barış usta 1 hafta önce
Semih bey kendisine yapılan darbeden sonra aklı başına gelmiş olmalı ki sahanın sorunlarına yönelmiş yemezler Semih bey yemezler bu ayaklari
2351 1 hafta önce
G..t semih gündemine hiç YHS nı alma sen .Senin de yakında ipin çekilecek
Yhs 1 hafta önce
Yhs kadro bekliyor semih promosyondan başka gündem yok diyor şerefsiz bizim sorunumuzla neden ilgilenmiyordun
diş 1 hafta önce
niye hakaret ediyorsun beğenmiyorsan ayrıl sendikadan
Semihzede 1 hafta önce
Pembe Semih :)
Süt oğlan Semih :)
Koltukçu Semih :)
Seni o koltuğa nasıl çıkardıksa öyle de indireceğiz Semih :))
SAĞLIK-SEN'LİYDİ ESKİDEN 1 hafta önce
BÜYÜK sendikalardan artık hayır yok gelin istifa edip bu palyaçolardan kurtulalım. YENİ SENDİKA ya geçelim.
44 1 hafta önce
Sağlıkçılarin iki gözünün cicegi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın