Sağlık Sen Şube Başkanından Semih Durmuş'a Gönderme: Sendika Yöneticileri Arkasını Bilmeden Konuşmasınlar!

Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, "sendika temsilcilerinin arkasını bilmeden konuşmamaları ve gerçekten sağlık çalışanlarımızın menfaati üzerine bir şeyler yapmalarıdır” ifadesini kullandı.

Sendika 29.06.2020, 15:46 29.06.2020, 15:55
Sağlık Sen Şube Başkanından Semih Durmuş'a Gönderme: Sendika Yöneticileri Arkasını Bilmeden Konuşmasınlar!

İHA'ya konuşan Nennioğlu bu açıklamasıyla geçtiğimiz günlerde ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmaması gerektiğini açıklana Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'a mı göndermede bulunduğu merak ediliyor.

Durmuş: Ek Ödemeler Emekliliğe Yansıtılmamalı: Bu Yanlış Bir Talep! haberi için tıklayınız

TIKLAYIN

Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, "Ek ödemenin emekliliğe yansıtılması sonrasında çalışanların gelirlerinde 300 ile 500 lira arasında azalmaya neden olacaktır. Ek ödeme emekli keseneğine yansıtılmamalı" dedi.

Başkan Nennioğlu, yaptığı açıklamada, "Ek ödemenin emekliliğe yansıtılmasının çalışanlarımızın gelirlerinde 300-500 lira azalmaya neden olacağı için böyle bir uygulama yapılmadan önce ek ödeme yönetmeliğinin çalışanlar lehine değiştirilip tavan fiyatlarının yükseltilerek bu 500 liraya yakın farkın buradan kapatılması gerekmektedir. Aksi takdirde emekliliğe daha 10-20 sene olan çalışanlarımızın böyle bir gelir eksilmesini kabul etmesi mümkün görünmemektedir. Bu nedenle Adana Sağlık-Sen şubesi olarak bizim teklifimiz öncelikle ek ödemenin çalışanlar istikametinde değiştirilip yükseltildikten sonra ek ödemenin emekli keseneğine yansıtılması gerekmektedir" diye konuştu.

Nennioğlu, "Tavsiyemiz ise sendika temsilcilerinin arkasını bilmeden konuşmamaları ve gerçekten sağlık çalışanlarımızın menfaati üzerine bir şeyler yapmalarıdır” ifadesini kullandı.

Yorumlar (3)
2351vhki 4 ay önce
Malum sen in kapısına kilit vurun gidin.Bi b...a yaramıyorsunuz.Sağlik çalışanları için hiç bir şey yapmadınız .
2351vhki 4 ay önce
Biriniz öyle diyor biriniz ona karşı çıkıyorsunuz.Havanda su döğüyorsunuz.Aklınızca çalışanların gazını alıyorsunuz.Hükumetin sopasını görünce kuyruğunuzu kıstırıp saklanacak yer arıyorsunuz. Boş boş konuşup kafa şişirmeyin.Kilit vurun o sendikanın kapısına bir işe yaramıyorsunuz. Çalışanlar sizden bıktı artık .
Zenginim 4 ay önce
Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunu olanlardan öğrenim durumları dikkate alınmadan memur kadrosuna atananlar, kamudaki unvan değişikliği sınavlarının kurumdan kuruma göre değişiklik göstermesi, uzun süreler boyunca sınav açılmaması gibi nedenlerle mağdur olmaktadırlar. ?? ifadeleri yer almakta olup benzer durumda bulunan diğer kamu çalışanları açısından hayati önemde bir tespitte bulunulmuştur. Halen kamuda eğitim durumları ve mesleki unvanlarına uygun olmayan kadrolarda çalışmak zorunda kalarak mağdur olan önemli sayıda personel bulunmakta olup, 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler kapsamında istihdamları sağlanan personellere tanınan mezuniyet unvanlarına sınavsız atanma hakkının, bir defaya mahsus tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletilmesinin mağdur durumda bulunan binlerce kamu personelinin mağduriyetini gidereceği hususunu bilgilerinize sunar, gereğini saygılarımla arz ederim. birlik olup her yere mail atalım. Bu konu ana sayfada çıkarsa faydalı olur.
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?